Aleksandra Krunić

Krunićeva u drugom kolu Istborna sa Kontom

Najbolja srpska teniserka Aleksandra Krunić plasirala se u drugo kolo WTA turnira u Istbornu.

Aleksandra-Krunic


Krunićeva je u dva seta izašla na kraj sa kvalifikantkinjom Andreom Sstini Hlavačkovom i slavila je sa 7:5, 6:3 za sat i 41 minut igre.

Srpkinja je u prvom setu brzo došla do prednosti brejka i povela je sa 3:1, ali je Čehinja uspela da uzvrati u osmom gemu i stigne na 4:4. Taj njen brejk je dodatno začinio set jer je Aleksandra u narednom gemu spašavala set loptu. Krunićeva je nakon toga uspela da napravi brejk i svojim servisom okončala prvi set.

U drugom setu, rezultatski gledano, Aleksandra je imala lakši posao, ali na terenu toi nije bilo baš tako. Nakon propuštenih prilika za brejk već u prvom gemu, Srpkinja je do brejka stigla u trećem, a zatim i u devetom gemu kada je iskoristila treću meč loptu.

U međuvremenu je i Aleksandra imala probleme na svom servisu, ali je uspela svaki put da sačuva svoj srvis čak i u osmom gemu u kome je do gema došla nakon osam izjednačenja, dve spašene brejk lopte i tako što je iskoristila osmu gem loptu.

U drugom kolu će Krunićeva igrati protiv Džoane Konte.
 
Krunićeva eliminisana na startu Istborna, Konta bolja

Srpska teniserka Aleksandra Krunić eliminisana je na startu WTA turnira u Istbornu. Od nje je bolja bila Britanka Džoana Konta u dva seta, 6:1, 6:3.

GettyImages-479143604.jpg


Iako je Krunićeva u Istborn stigla na krilima dobre forme posle osvajanja turnira u hertogenbošu, Konta je do mesta u osmini finala stigla posle samo jednog časa i 15 minuta igre.

Britanka, koja je 22. teniserka sveta je do značajne prednosti stigla već na početku prvog seta kada je povela sa 3:1, a zatim i sa 5:1, kada je praktično rešila pitanje pobednika u prvom setu.

I u nastavku je Konta bila sigurnija, dva puta je oduzela servis Srpkinji i ubedljivo stigla do trijumfa.

Njena protivnica u osmini finala biće druga najbolja teniserka sveta Karolina Voznjacki, koja je na startu turnira u Istbornu nadigrala Kamilu Đorđi.

Turnir u Istbornu igra se na travi, a nagradni fond je 753,900 dolara.
 
Krunićeva pala u tri seta protiv Medison Brengl

Aleksandra Krunić je poražena u prvom kolu Vimbldona od Medison Brengl rezultatom 2:1 po setovima 2:6, 6:3 i 6:3.

GettyImages-479143604.jpg


Meč je odlično počeo po srpsku teniserku koja je narpavila dva brejka na startu, ali drugi nije uspela da potvrdi pa je Brengl smanjila zaostatak na jedan brejk minusa. Ipak Aleksandra nije do kraja ispustila prednost i čak je napravila još jedan brejk za 6:2.

Dobro je Krunićeva počela i drugi set, ali je zatim imala dva izgubljena servisa uzastopno dok je Amerikanka Brengl držala servis i dobila set 6:3.

Odlučujući set počinje brejkom za Brengl koja tu prednost nije uspela da zadrži do kraja. Sredinom seta se Krunićeva vraća u meč oduzevši servis protivnici. Tada je bilo 3:3, ali Aleksandra nije uspela da potvrdi brejk i Medison odmah oduzima servis srpskoj igračici. Do kraja je Brengl napravila još jedan brejk i dobila je set 6:3.
 
SK: Šta se zbilo s Aleks? Haos je sada rešen...

Poraz 6:2, 6:0 od Kejti Bolter, pa 6:1, 6:0 od Anastasije Sevastove, pa 6:1, 6:0 od Anastasije Pavljučenkove. Svi su se pitali šta se događa sa Aleksandrom Krunić, i to samo mesec-dva posle titule u Hertogenbošu.

Krunic.jpg


Saradnja sa Sarom Stoun nije išla kako se očekivalo i to je napravilo zbrku u Aleksandrinoj glavi. Posle Montreala su rešile da svaka krene svojim putem, a na mestu trenera ponovo je Biljana Veselinović.

“Bio mi je haos u glavi. Mislim da je Sara imala previše ideja za moj tenis. Ja sam i inače neko ko dosta toga izmisli u glavi, već imam previše ideja – kad smo se spojile i kako je proticalo vreme, videla sam da ne ide... Izađem na teren, meni muka, ne trenira mi se, baš sam bila nesrećna na terenu“, počinje Aleksandra za Sport klub i dodaje:

“Pišu mi ljudi: 'Gledali smo te, nisi ovo ti, šta se dešava, svaka druga lopta ram'. Tehnički sam se raspala skroz, glava je još tu dobra... Sada sam vratila Biljanu Veselinović kao trenera, u Aziji će Eliz (Tamel, sa kojom je takođe radila) ponovo biti sa mnom, a sledeće godine ću da ih rotiram – uglavnom Biljana, tu i tamo Eliz. Tako je najbolje, da meni ne bude muka ni od koga i nikome da ne bude muka od mene“.

GettyImages-840295918.jpg


U prvom kolu US opena Krunićeva je savladala Timeu Baščinski, sada su joj neke stvari u igri ponovo mnogo jasnije.

“Zato sam i vratila Biljanu, da mi se vrate dve-tri osnovne stvari. Jesam osvojila turnir u Istbornu, ali na travi sve može da se desi – pre i posle toga ništa. Bar su mi se udarci vratili u normalu. Sada u prvom kolu je bilo baš vruće, mislim da sam prvi put u životu sa terena otišla u toalet. Brutalni uslovi, ali glava mi je bila opet na mestu, na terenu sam izgledala kao da hoću da igram. Ja nisam igrač koji treba da izgubi 6:0 jer, ako ništa drugo, barem ću da trčim...“

Niz od četiri poraza, tri vrlo ubedljiva, nije ostavio dublji trag na 25-godišnju Krunićevu.

“Samopouzdanje mi nije narušeno – ne volim da tražim razloge ni u kome i ni u čemu drugom, ali ja nisam osoba kojoj se ne trenira. Odradiću uvek sat i po kvalitetnih nego tri sata da se vučem, ali da izađem i da ne volim ono što radim, to mi se nije dešavalo. Stvarno volim tenis, a u trenutku sam sve zamrzela jer nisam mogla da pronađem nikakvo zadovoljstvo sa reketom u rukama. Sara je htela najbolje, htela je da mi pomogne, ona jeste videla mnogo stvari u mojoj igri, ali ne može sve što vidi odmah da mi saspe – onda ne znam šta treba da radim, potrebna je čvrsta osnova. Uz to, osvojim turnir, imam najbolji rang i onda se nešto čačka?“

Na US openu je veoma toplo i sparno, pa smo pitali Aleksandru šta je to što joj najteže pada u tim uslovima.

“Najteže mi pada da zadržim fokus jer je toliko toplo da mi se gasi mozak, pa sam onda sporija u reakcijama, sporije pokrećem telo i teško mi je da se oporavim posle poena, 25 sekundi nije dovoljno i ne mogu da se nadišem po ovom vremenu. Osuši mi se grlo, ne znam šta ću sa sobom, nehumano je kad su takvi uslovi“.

U drugoj rundi Krunićeva se sastaje sa Belgijankom Kirsten Flipkens, koju je ove sezone savladala baš u finalu Hertogenboša.

“Igrala sam često s njom i odgovara mi to što ću imati više vremena da se namestim na udarce i što mogu da prebacim igru na njen bekhend kadgod mi je teško. Ona je iskusna, u pozitivnom smislu namazana igračica, potpuno drugačiji stil od Baščinski. Jako slično igramo, znamo šta da očekujemo jedna od druge, a hrabri me što se fizički dobro osećam i što sam pobedila posle nekoliko poraza u nizu. Baš mi je ovo trebalo“,
 
Krunić „razbila“ Flipkens i plasirala se u treće kolo

Najbolja srpska teniserka Aleksandra Krunić obezbedila je plasman u treće kolo US Opena, pošto je bila bolja od Belgijanke Kirsten Flipkens sa 2:0 (6:1, 6:3).

GettyImages-900375336.jpg


Krunić je nastavila sa sjajnim rezultatima na Otvorenom prvenstvu SAD, pošto je u prvom kolu bila bolja od Timee Baščinski sa 2:1.

Srpska teniserka je briljirala u susretu i u prvom setu je čak tri puta oduzela servis protivnici, a u jedinom servis-gemu Belgijanke u kojem to nije uspela, Krunić je imala tri brejk-lopte.

U drugom setu Srpkinja je takođe bila sigurna, bio joj je potreban samo jedan brejk, pa je Krunić iskoristila drugu meč loptu i posle 63 minuta rešila meč u svoju korist.

Naredna protivnica Aleksandre Krunić biće domaća teniserka Medison Kiz, 14. igračica sveta, koja je u svom meču druge runde bila bolja od zemljakinje Bernarde Pere rezultatom 2:0 (6:4, 6:1).
 
Vicešampionka US opena zaustavila Krunićevu u Njujorku

Srpska teniserka Aleksandra Krunić nije uspela da se plasira u osminu finala US opena, pošto je od nje u trećem kola turnira u Njujorku bila bolja Amerikanka Medison Kiz.

Aleksandra-Krunic


Američka teniserka, koja je prošle godine izgubila finale gren slema u Njujorku od sunarodnice Sloun Stivens, bila je bolja od srpske igračice posle preokreta rezultatom 4:6, 6:1, 6:2, a za sat i 45 minuta igre.

Aleksandra Krunić, koja je trenutno 49. na WTA listi, pružila je odličnu partiju u prvom setu protiv 14. igračice na svetu. Srpkinja je već u prvom gemu napravila brejk, koji je čuvala do kraja prvog seta, da bi iskoristila treću set loptu za vođstvo.

Preokret je usledio u drugom setu. Krunićeva je propustila da realizuje na startu ovog dela igre dve brejk lopte, potom je i pala i poderala kolena, a momentum je prešao na stranu Kiz.

Amerikanka je do kraja seta dva puta oduzela servis Krunićevoj, koja nije mogla da pronađe potreban ritam, pa je u trećem setu posle serije brejkova na obe strane ipak poražena.

U narednom kolu Medison Kiz će igrati protiv bolje iz duela Dominika Cibulkova - Anželik Kerber.
 
Krunićeva spasla tri meč lopte, pa izgubila

Amerikanka Bernarda Pera iznenadila je Srpkinju Aleksandru Krunić u četvrtfinalu turnira u Gvangdžuu. Trenutno 82. teniserka sveta je posle dva i po sata slavila sa 4:6, 6:3, 6:4.

Krunic.jpg


Iako je izgubila prvi servis gem na početku meča, Krunićeva je u nastavku preuzela inicijativu, bolje je igrala pod pritiskom, pa je dobila prvi set.

U drugom su obe teniserke bolje servirale, ali je Pera bila agresivnija, bolje se i kretala pa je sa dva brejka došla do izjednačenja.

Odlučujući set doneo je veliku borbu i seriju brejkova. Bolje se snašla Amerikanka koja je na 5:4 servirala za pobedu. Ipak, tada je dve meč lopte spasla Krunićeva, pa je oduzela rivalki servis.

Nije izdržala do kraja Srpkinja, pa je već u narednom gemu dozvolila rivalki da brejkom dođe do trijumfa.
 
Krunićeva bolja od Đorđi, sledi Kvitova

Srpska teniserka Aleksandra Krunić plasirala se u drugo kolo turnira u Vuhanu, pošto je savladala Kamilu Đorđi sa 6:4, 4:6, 6:4.

Aleksandra-Krunic


Krunićeva je u prvom setu povela 5:2, uz dva brejka viška, tada je propustila i set loptu, pa je Italijanka smanjila na 5:4. Aleksandru to nije omelo, u poslednjem gemu izgubila je samo poen i povela u setovima.

U drugom setu, koji je bio mnogo tvrđi nego prvi, Krunićeva je propustila brejk loptu u sedmom gemu, a pri zaostatku 4:5 vodila je 30:15, ali je Đorđi okrenula i izborila treći set.

Odlučujući set bio je nalik prvom, Krunićeva je rano stekla brejk viška, zatim povela i sa 5:1 i propustila tri vezane meč lopte. Malo je nedostajalo da se Kamila potpuno vrati u meč, ali na 5:4 je Aleksandra povela 40-0, zatim izgubila dva poena, ali je dočekala potom grešku Đorđi i slavila za 124 minuta igre.

U drugoj rundi Krunićeva će se sastati sa Petrom Kvitovom, međusobni skor sa Čehinjom je 1-1.
 
Krunićeva od 0:6, 0:3 do pobede nad 6. na svetu!

Srpska teniserka Aleksandra Krunić savladala je šestu teniserku sveta Elinu Svitolinu sa 0:6, 6.4, 7:6 (7-4) u prvom kolu Premijer mandatori turnira u Pekingu.

Krunic.jpg


Krunićeva je izgubila prvih devet gemova u meču, gubila je sa 6:0, 4:1, ali je uspela da napravi neverovatan preokret i da dođe do velikog trijumfa. To je četvrta Top 10 pobeda za Aleksandru u karijeri, prethodno je dobila Petru Kvitovu (US open 2014), Džoanu Kontu (US open 2017) i Garbinje Mugurusu (Brizbejn, 2018).

Aleksandru u drugom kolu čeka pobednica meča Van Ujtvank – kvalifikantkinja.

Krunićeva je počela dobro, u prvom gemu je imala tri brejk lopte, od toga dve vezane, ali se Ukrajinka izvukla uz malo sreće. I u sledećem gemu Aleksandra je propustila dve gem lopte, da bi potom Svitolina napravila brejk za 2:0.

Takav početak meča loše je uticao na Krunićevu, čije su greške postale sve češće, a Svitolina do kraja seta nije izgubila ni gem, iako nije morala ništa spektakularno da uradi.

Drugi gem drugog seta doneo je sličnu sliku – Aleksandra je propustila tri gem lopte, a Svitolina je realizovala prvu brejk loptu, da bi ubrzo posle toga povela sa 3:0.

Tada, posle devet izgubljenih gemova, Krunićeva napokon osvaja gem i počinje nešto bolje da igra, da napada forhendom i da vrši pritisak na Svitolinu.

Vraća Aleksandra brejk, zatim na 3:4 spasava brejk loptu i dolazi do 4:4, posle čega je igra Svitoline drastično pala.

Krunićeva je to iskoristila, izjednačila i setovima, a zatim i povela sa 2:0 u trećem. Mogla je Aleksandra da osvoji i osmi gem u nizu, ali je na brejk lopti odigrala jako loš drop šot.

Ubrzo se Svitolina vratila u igru, Aleksandra je još jednom ispustila brejk viška, ali nije pala i na 5:5 pravi novi brejk. U gemu u kojem je servirala za meč Krunićeva je spasla 0-40, ali je na četvrtoj brejk lopti odservirala duplu grešku, 11. u meču.

U taj brejku su obe bile vrlo nervozne, ali Krunićeva je izvrsnom defanzivnom uzela važne poene i došla do 4-2, ubrzo i do dve vezane meč lopte, a već na prvoj je Svitolina poslala loptu u mrežu – kraj i pobeda za 125 minuta igre.

Aleksandra je meč završila sa 39 vinera i 50 neiznuđenih grešaka, a Svitolina je imala 25 direktnih poena i 31 grešku.
 
Nestrpljiva Krunićeva izgubila od Sinijakove

Nije uspela Aleksandra Krunić da se plasira u osminu finala turnira u Pekingu, pošto je izgubila od Katerine Sinijakove sa 7:6 (2), 6:2.

kr.jpg


Imala je srpska teniserka i set loptu u prvom setu ali je nije iskoristila. Igrala je nestrpljivo Krunićeva, žurila je u nameri da što ranije završi poene, pa je često i grešila. Praktično je dozvolila rivalki da preuzme inicijativu.

Na početku meča nijedna teniserka nije mogla do gema na svoj servis. Posle serije brejkova u prednosti je bila Srpkinja koja je vodila sa 4:2. Iako se u nastavku vodila velika borba, u 12. gemu je Krunićeva imala i prvu set loptu na svoj servis. Ipak, nije imala strpljenja u završnici, pa je odlučivao taj-brejk. Frustrirana je u dodatnom gemu prvog seta bila srpska teniserka, pa je greškama gurala rivalku ka vođstvu.

I u drugom setu je Krunićeva imala prednost, pošto je povela sa 2:0. Ipak, nije držala nivo igre, pa je Sinijakova zagospodarila terenom i vezala šest gemova za pobedu.
 
Dženg izbacila Krunićevu na startu Hong Konga

Sprska teniserka Aleksandra Krunić poražena je na startu turnira u Hong Kongu. Od nje je bolja bila Kineskinja Saisai Dženg sa 2:0 (6:1, 6:3).

Aleksandra-Krunic


Kineskinja je do trijumfa stigla posle jednog časa i dva minuta igre.

Dženg je povela sa 3:0 na startu duela, a do kraja prvog dela igre dopustila je Krunićevoj samo jedan gem.

Na startu drugog seta viđena je slična situacija, Dženg je ponovo povela sa 3:0, ali je Srpkinja uspela dva puta da odgovori na brejk i stigne do 3:3.

Ipak, Kineskinja je još dva puta u nastavku oduzela servis protivnici i sa 6:3 završila drugi set.

Njena naredna rivalka biće 102. teniserka sveta Dajana Jastremska.
 
Kirstea iznenadila Krunićevu u Budimpešti

Najbolja srpska teniserka Aleksandra Krunić završila je takmičenje na turniru u Budimpešti u drugom kolu, porazom od Rumunke Sorane Kirstee.

Aleksandra-Krunic


Kirstea, trenutno 108. igračica sveta, slavila je protiv Krunićeve sa 6:3, 6:3, posle jednog sata i 24 minuta igre.

U narednom kolu, četvrtfinalu rumunsku teniserku čeka susret sa Anastasijom Potapovom iz Rusije, koja je savladala Nemicu Andreu Petković sa 6:2, 7:5.

Krunićeva i Kirstea su vodile veliku borbu tokom celog meča, ali je Rumunka napravila pravo iznenađenje, pošto je njena rivalka za 51 poziciju bolje plasirana na WTA listi od nje.

Aleksandra je imala šansu za brejk već u prvom gemu, ali se Kirstea odbranila, isto kao i četiri gema kasnije. Rumunka je odmah potom stigla do prvog brejka na meču, srpska teniserka je uzvratila, ali je Kirstea ponovo uspela da oduzme servis rivalki, a zatim i reši prvi set.

U nastavku je viđena znatno sigurnija igra rumunske teniserke, koja je vezala prva tri gema, napravivši dva brejka. Krunićeva je nagovestila buđenje vrativši jedan brejk, ali je to bilo to od nje, pošto je njene naredne šanse da oduzme servis Kirstei, rumunska teniserka odbranila, a brejkom u devetom gemu upisala trijumf.

Turnir u Budimpešti igra se za nagradni fond od 250.000 dolara.
 
Novi poraz: Krunićeva poražena u prvom kolu Nančanga

Srpska teniserka Aleksandra Krunić završila je takmičenje na turniru u Nančangu već u prvom kolu, pošto je izgubila od Kineskinje Šuaj Džanag sa 6:3, 6:3.

krunic.jpeg


Krunićeva je pretrpela peti poraz u nizu, dvadeseti ove sezone.

Nije imala ni sreće sa žrebom Srpkinja, pošto joj je rivalka bila prva favoritkinja turnira.

Džang je više rizikovala, diktirala je ritam, pa je do trijumfa došla za sat i 14 minuta.

Iako je Aleksandra došla do brejk lopti već u prvom gemu, nije ih iskoristila. Kaznila je to Džang, pa je povela sa 3:1. Iako je Krunićeva vratila odmah izgubljeni servis gem, nije bila na nivou u nastavku. Kineskinja je preuzela inicijativu, pa je sa novim brejkom došla do seta.

Brzo je kineska teniserka došla do 4:1. Iako se u završnici vodila velika borba, nije dala Džang pravu šansu Krunićevoj, pa je iskoristila šestu meč loptu.

http://sportklub.rs/Tenis/WTA/a307795-Novi-poraz-Kruniceva-porazena-u-prvom-kolu-Nancanga.html
 
Poslednja izmena:
Krunićevoj samo dva gema u prvom meču kvalifikacija

Aleksandra Krunić zaustavljena je u prvom kolu kvalifikacija za Australijan open.

Aleksandra-Krunic.jpeg


Srpska teniserka Aleksandra Krunić poražena je u prvom kolu kvalifikacija za Australijan open.

Od nje je u dva seta, za samo 45 minuta, bolja bila Čehinja Tereza Martincova koja je slavila 6:1, 6:1.

Dva puta je Krunićeva gubila poen na svoj servis u prvom setu i još četiri puta u drugom u kome je i sama uspela da napravi jedan brejk koji joj u konačnom ishodu meča nije mnogo značio.

Do kraja je srpska igračica spasila samo jednu meč loptu.

http://sportklub.rs/Tenis/Grand-Sla...samo-dva-gema-u-prvom-mecu-kvalifikacija.html
 
Iznenađenje protiv Kineskinja: Krunićeva slavila u dublu

RTX6LZKP-750x500.jpg


Srpska teniserka Aleksandra Krunić plasirala se u drugo kolo Australijan opena u konkurenciji dublova pošto je sa Italijanskom Martinom Trevizan savladala Jing-Jing Duan i Saisai Dženg sa 2:0 u setovima.

Srpsko-italijanska kombinacija napravila je svojevrsno iznenađenje protiv kineskog para, koji je slovio za osmog favorita u Melburnu, i trijumfovao ubedljivo – 6:1, 6:3 za 61 minut igre.

Fantastično su Krunićeva i Trevizan igrale od početka duela i kontrolisale igru sve vreme. U prvom setu su četiri puta oduzele servis rivalkama, dok je u drugom jedan brejk bio dovoljan.

Rivalke u borbi za treće kolo biće im Mona Bartel i Lin Džu.

Sport Klub
 

Krunićeva namučila 25. igračicu sveta​

1622572054-GettyImages-1321171173-750x500.jpg


Srpska teniserka Aleksandra Krunić na startu Otvorenog prvenstva Francuske poražena je od Amerikanke Koko Gof rezultatom 7:6 (11), 6:4 posle dva časa i devet minuta igre.

Dvadesetosmogodišnja kvalifikantkinja pružila odigrala je odlično protiv 25. igračice sveta, ali tinejdžerka iz Sjedinjenih Država osvojila je najvažnije poene i obezbedila plasman u drugu rundu takmičenja.

Njena sledeća protivnica će biti Kineskinja Kjang Vang.

Srpkinja, trenutno tek 213. igračica sveta, u petom gemu prvog seta oduzela je servis 17-godišnjoj Amerikanki, ali Gof je uzvratila već u sledećem i ušlo se u taj brejk.

Aleksandara je posle 1:5 osvojila pet vezanih poena, imala je ukupno četiri set lopte, ali je talentovana Amerikanka posle 83 minuta velike borbe povela sa 1-0.

Gof je u drugom setu povela sa 4:0, Krnunićeva je vratila jedan brejk i smanjila na 4:3, imala je šansu da se potpuno vrati i izjednači na 5:5, ali je tinejdžerka iz Delrej Biča imala i mnogo sreće na putu do drugog kola u Parizu.

Krunićeva je samo 2019. uspela da prebrodi prvo kolo u prestonici Francuske, dok je Gof prošle godine dogurala do četvrte runde.

Sport Klub
 

Aлександра Крунић у главном жребу турнира у Клужу​

Српска тенисерка Александра Крунић пласирала се у главни жреб WТА турнира у Клужу
ak(6).gif


Крунићева је у последњој рунди квалификација победила Мирјам Булгару из Румуније. Резултат је био 2:0 у сетовима (6:0, 6:2). Александра Крунић заузима 268. место на WТА листи.

Спортски журнал
 

Krunić ubedljivo do polufinala Kluža​

1626258254-21152632095380-750x529.jpg


Srpska teniserka Aleksandra Krunić plasirala se u polufinale WTA turnira u Klužu.

Ona je u četvrtfinalu ubedljivo savladala Anu Karolinu Šmidlovu u dva seta.

Krunić je dobila prvi set protiv Slovakinje sa 6:3, da bi u drugom odigrala perfektno, ne prepustivši protivnici nijedan gem.

Meć je trajao nešto kraće od sat i po vremena.

Protivnica Krunićeve u polufinalu biće bolja iz duela Seone Mendez i Andree Petković.

U drugom polufinalnom okršaju sastaju se Majar Šerif i Mihaela Bužarnesku.

Sport Klub
 

Niz pobeda u Kazahstanu: Krunić u četvrtfinalu​

1626258254-21152632095380-750x529.jpg


Aleksandra Krunić je u četvrtfinalu turnira u Nur-Sultanu. Srpska teniserka je u drugom kolu pobedila Slovenku Kaju Juvan 6:4, 6:3.

Krunić je ostvarila četvrtu uzastopnu pobedu u Kazahstanu, pošto je igrala i kvalifikacije. Ujedno se revanširala Slovenki za poraz u Portorožu ranije ovog meseca.

Juvan je prva zapretila, pa je u drugom gemu imala brejk loptu. Ipak, izvukla se Krunićeva, koja je u nastavku igrala bolje. Srpkinja je potom oduzela servis protivnici u sedmom gemu, te je zahvaljujući tom brejku osvojila set.

Činilo se da će Aleksandra brzo do pobede, kada je u drugom setu povela 3:1. Ipak, nije odustajala ni Slovenka, koja je izjednačila na 3:3. Međutim, 166. igračica sveta je u nastavku preuzela inicijativu, vezala tri gema i prošla u četvrtfinale.

Naredna protivnica biće joj bolja iz duela Kristijan – Burel.

Sport Klub
 

Krunić zaustavljena u četvrtfinalu Nur-Sultana​

aleksandra-krunic-164868-750x500.jpeg


Aleksandra Krunić je u četvrtfinalu završila učešće na turniru u Nur-Sultanu. Bolja od srpske teniserke bila je Rumunka Žakelin Kristijan, koja je slavila sa 6:4, 6:3.

Aleksandra je u Kazahstanu vezala četiri pobede, pošto je igrala i kvalifikacije, ali je u borbi za polufinale izgubila od 126. teniseke sveta.

Kristijan je bolje počela meč, pa je uz brejk povela 3:0. Vratila je Krunićeva izgubljeno, pa je izjednačila na 4:4. Ipak, u završnici je upornija bila Rumunka, te je na servise rivalke iskoristila treću set loptu.

Dugo su trajali gemovi početkom drugog seta, ali su obe teniserke propustile prilike za brejk. U četvrtom je 126. na svetu iskoristila svoju šansu, povela je 3:1, a onda privela meč kraju.

Za finale će se rumunksa teniserka boriti sa drugom favoritkinjom turnira Alison van Ujtvank, koja je bila bolja od Varvare Gračeve 6:4, 6:4.

Sport Klub
 

Krunić se borila, ali izgubila od Kontavejt u Klužu​

RTX6LZKP-750x500.jpg


Srpska teniserka Aleksandra Krunić zaustavljena je u prvom kolu turnira u Klužu. Bolja od nje bila je druga favoritkinja Anet Kontavejt, koja je slavila sa 6:3, 7:5.

Krunić je do glavnog žreba došla kroz kvalifikacije, a težak zadatak imala je u prvom kolu, gde ju je dočekala 14. teniserka sveta. Borila se Srpkinja, ali nije mogla ozbiljnije da zapreti Estonki koja je u odličnoj formi.

Posle sat i 12 minuta igre, Kontavjet je obezbedila mesto u osmini finala.

Već na startu je Estonka napravila brejk i povela 2:0. Duže su trajali gemovi u kojima je servirala Krunić u nastavku, ali nije se srpska teniserka suočavala sa novim brejk loptama. Ipak, rano stečena prednost donela je prvi set Kontavejt.

Ravnopravna borba vodila se početkom drugog seta, nastojala je Krunić da napadne rivalku. Ipak, 14. teniserka sveta je u petom gemu napravila brejk. Nije se predavala Srpkinja, pa je nadoknadila izgubljeno u osmom gemu – do brejka je došla sa nulom.

Ipak, podigla je nivo igre druga favoritkinja turnira u završnici. U 11. gemu je ponovo slomila otpor Srpkinje, te joj oduzela servis. Potom je odservirala za pobedu.

Rivalka u osmini finala biće joj Alison van Ujtvank, koja je u utorak eliminisala Danku Kovinić.

Sport Klub
 

Poraz Krunićeve u kvalifikacijama u Lincu​

1634562534-Aleksandra-Krunic-750x526.jpg


Srpska teniserka Aleksandra Krunić poražena je na startu kvalifikacija za WTA turnir u Lincu.

Bolja od nje bila je Francuskinja Harmoni Tan (24) sa 6:4, 6:1 za 65 minuta igre, a Krunićeva je propustila svih pet brejk lopte, sve u drugom setu.

Aleksandra je trenutno 140. na WTA listi.

Sport Klub
 

Back
Top