Da li ima Srba u Peruu?

Zdravo....ja radim u Oxapampi...to je Amazonski dio Perua u jednoj velikoj kompaniji ciji su vlasnici porijeklom iz Crne Gore ...evo ga sajt www.bozovich.com to je najveca drvna industrija u juznoj americi...Lima je divna i jedva cekam da joj se vratim...nasih ljudi ima dosta, ima puno stare emigracije sa pocetka 20 vijeka ugavnom su to porodice iz juznog i srednjeg dijela Crne Gore ....stose tice Srba njih ima dosta koji su tu dosli da rade sa Energoprojektom i koji su tu osnovalikompanije, takodje ih ima koji rade u stranim kompanijama i oni su tzv nova emigracija....ako dolazis javi se...moj mail je trabajadordelima@gmail.com ...pozdrav svima
 
Hola ,

para los que hablan español,para los que no ,Zdravo! :!:

Vidim da se pitate ima li Srba u Limi, claro que sì. Bastante.
Zivim ovde vec dve godine i mogu vam preporuciti sledece:

Peru je lep,prelep za putovanja, prepun kulture ,istorije i arheologije.Proputovala sam skoro ceo Peru i dalje nastavljam da otkrivam mesta. A sto se tice cena to vam uopste nije jeftino.
Kap prvo prosecna karta iz Beograda za Limu ( Beograd-London-Madrid-Lima, koja je najbolja varijanta ) je oko 1000 eura.
Kad jednom stignete u Limu MORATE SIROM OTVORITI OCI I BITI SUPER EXTRA OPREZNI DA VAS NE BI NASAMARILI STO JE OVDE JAKO POPULARNO JER JE PREPUNO TURISTA.
Lima je jako opasan grad i treba se cuvati svega i svacega.
LIma je grad u kome ima svega i svacega.

Od onog najnizeg - prostitucije, droge i napada na ulicama do prelepih i elektricnom zicom ogradjenih kuca.

Neko rece da je 500 $ dolara dovoljno za mesec dana, s cim se ja ne bi nikako slozila, :? naravno da ima ljudi koji ovde zive i sa 50$ dolara mesecno ali zamislite kako zive !

Kada turista stigne u Limi ttreba da ima vec rezervisan hotel ili sobu, i to treba da budete oprezni gde, nikako ne idite u one od 5 $ dolara noc jer je grozno .
U jeftine sobe idu "mochileros" , to su strani turisti koji dolaze u Limu za male pare, spavaju gde bilo , nit se tusiraju nit menjaju carape, tako da ih se narod klanja.
Treba da platite sobu ( Miraflores, San Isidro), hranu, jer nemozete jesti sta bilo! Nikako ne jedite na ulici jer mozete zavrsiti u bolnici!
Peruanska hrana je super ali samo u cistim restoranima!
Ako ste turista ne mozete provesti ceo mesec dana u Limi, treba putovati, ato kosta, 4-5 o dnevni izlet u dzunglu ili palninu kosta oko 300 dolara po osobi ili vise ako idete avionom sto je preporucljivo, jer u Peruu ima dosta bandi koje napadaju buseve i pljackaju putnike!
Najlepsi deo Lime , za mene, je centar Lime, ali ujedno i najopasniji, jer ima hiljade lesinara koji napadaju (pljackaju)strance,ili koji se nabacuju strankinjama kako bi zbrisali iz zemlje, ovde se popularno zovu bricheros.
Kada uzimate taxi, sto je ovde jako jeftino, pazite da ne idete sami, jer je ovde jako veliki broj taxista silovatelja, ili jednostavno vam uperi pistolj i uzme vam sve sto imate+ morate da mu date sifru kreditne kartice kako bi vam pokupio sve sa racuna!
I niko nista. Policija ovde nicemu ne vredi! Tako da je sve use i u svoje kljuse!
Morate se cuvati sami !
Ako cetujete sa peruancima ok, ali budite veoma oprezni , jako su slatkorecivi! Vole da lazu ! Ne verujte nikako u sve sto vam kazu jer bi ste se mogli gadno razocarati!
Ako dodjete ovde, nikako ne idite da se upoznate sa nekim koga ste upoznali preko ceta! Mnogo Opreza!
Bezbroj je primera ljudi koji su naseli i bili prevareni, (posebno devojaka)!
Osigurajte se da putujete sa nekim koga znate, ne sami!!!! Za samu devojku u Limi je jako opasno !!!!
Necu nikoga da odvracam od puta i upoznavanja Perua, hocu da znate da sve nije bas tako sjajno!!!!
Ako napravite rutu Lima- Cuzco- Arequipa-Puno ili Iquitos, Piura..... predivno ce te se provesti, ali ako ostajete samo u Limi MUCHO CUIDADO !!!!
Nasa ambasada vam uopste nije od koristi , ja sam sredjivala neke papire i odrali su me!!!

U Limi ima jedna pravoslavna crkva, ali Grcka, skoro je non stop zatvorena, a svestenik je neki namrgodjeni Brazilac koji se preobratio u pravoslavlje tako da vam se ne bi mililo da ga upoznate.
Sto se tice nasih klubova, cula sam da ima jedan srpski klub u Limi, ali nista vise ne znam, jer se sa Srbima ovde ne druzim.Najvise ih je na severu Perua (Piura ) i u dzungli ( Oxapampa, Pozuzo).
Ono sto mi je jako drago je da su nasi ucenici najbolji u peruanskim skolama iako ih je mali broj !
AKO JEDNOG DANA ODLUCITE DA DODJETE SRECAN PUT, SIROM OTVORENE USI I OCI I NE VERUJTE NIKOME!!!!!

SALUDOS DE LIMA, PERÙ !!!!!!
HASTA LA PRÒXIMA!!!!

SERBIA EN LIMA :)
 
Serbia en Lima:
Hola ,

para los que hablan español,para los que no ,Zdravo! :!:

Vidim da se pitate ima li Srba u Limi, claro que sì. Bastante.
Zivim ovde vec dve godine i mogu vam preporuciti sledece:

Peru je lep,prelep za putovanja, prepun kulture ,istorije i arheologije.Proputovala sam skoro ceo Peru i dalje nastavljam da otkrivam mesta. A sto se tice cena to vam uopste nije jeftino.
Kap prvo prosecna karta iz Beograda za Limu ( Beograd-London-Madrid-Lima, koja je najbolja varijanta ) je oko 1000 eura.
Kad jednom stignete u Limu MORATE SIROM OTVORITI OCI I BITI SUPER EXTRA OPREZNI DA VAS NE BI NASAMARILI STO JE OVDE JAKO POPULARNO JER JE PREPUNO TURISTA.
Lima je jako opasan grad i treba se cuvati svega i svacega.
LIma je grad u kome ima svega i svacega.

Od onog najnizeg - prostitucije, droge i napada na ulicama do prelepih i elektricnom zicom ogradjenih kuca.

Neko rece da je 500 $ dolara dovoljno za mesec dana, s cim se ja ne bi nikako slozila, :? naravno da ima ljudi koji ovde zive i sa 50$ dolara mesecno ali zamislite kako zive !

Kada turista stigne u Limi ttreba da ima vec rezervisan hotel ili sobu, i to treba da budete oprezni gde, nikako ne idite u one od 5 $ dolara noc jer je grozno .
U jeftine sobe idu "mochileros" , to su strani turisti koji dolaze u Limu za male pare, spavaju gde bilo , nit se tusiraju nit menjaju carape, tako da ih se narod klanja.
Treba da platite sobu ( Miraflores, San Isidro), hranu, jer nemozete jesti sta bilo! Nikako ne jedite na ulici jer mozete zavrsiti u bolnici!
Peruanska hrana je super ali samo u cistim restoranima!
Ako ste turista ne mozete provesti ceo mesec dana u Limi, treba putovati, ato kosta, 4-5 o dnevni izlet u dzunglu ili palninu kosta oko 300 dolara po osobi ili vise ako idete avionom sto je preporucljivo, jer u Peruu ima dosta bandi koje napadaju buseve i pljackaju putnike!
Najlepsi deo Lime , za mene, je centar Lime, ali ujedno i najopasniji, jer ima hiljade lesinara koji napadaju (pljackaju)strance,ili koji se nabacuju strankinjama kako bi zbrisali iz zemlje, ovde se popularno zovu bricheros.
Kada uzimate taxi, sto je ovde jako jeftino, pazite da ne idete sami, jer je ovde jako veliki broj taxista silovatelja, ili jednostavno vam uperi pistolj i uzme vam sve sto imate+ morate da mu date sifru kreditne kartice kako bi vam pokupio sve sa racuna!
I niko nista. Policija ovde nicemu ne vredi! Tako da je sve use i u svoje kljuse!
Morate se cuvati sami !
Ako cetujete sa peruancima ok, ali budite veoma oprezni , jako su slatkorecivi! Vole da lazu ! Ne verujte nikako u sve sto vam kazu jer bi ste se mogli gadno razocarati!
Ako dodjete ovde, nikako ne idite da se upoznate sa nekim koga ste upoznali preko ceta! Mnogo Opreza!
Bezbroj je primera ljudi koji su naseli i bili prevareni, (posebno devojaka)!
Osigurajte se da putujete sa nekim koga znate, ne sami!!!! Za samu devojku u Limi je jako opasno !!!!
Necu nikoga da odvracam od puta i upoznavanja Perua, hocu da znate da sve nije bas tako sjajno!!!!
Ako napravite rutu Lima- Cuzco- Arequipa-Puno ili Iquitos, Piura..... predivno ce te se provesti, ali ako ostajete samo u Limi MUCHO CUIDADO !!!!
Nasa ambasada vam uopste nije od koristi , ja sam sredjivala neke papire i odrali su me!!!

U Limi ima jedna pravoslavna crkva, ali Grcka, skoro je non stop zatvorena, a svestenik je neki namrgodjeni Brazilac koji se preobratio u pravoslavlje tako da vam se ne bi mililo da ga upoznate.
Sto se tice nasih klubova, cula sam da ima jedan srpski klub u Limi, ali nista vise ne znam, jer se sa Srbima ovde ne druzim.Najvise ih je na severu Perua (Piura ) i u dzungli ( Oxapampa, Pozuzo).
Ono sto mi je jako drago je da su nasi ucenici najbolji u peruanskim skolama iako ih je mali broj !
AKO JEDNOG DANA ODLUCITE DA DODJETE SRECAN PUT, SIROM OTVORENE USI I OCI I NE VERUJTE NIKOME!!!!!

SALUDOS DE LIMA, PERÙ !!!!!!
HASTA LA PRÒXIMA!!!!

SERBIA EN LIMA :)



Hvala na informacijama,vrlo je zanimljivo sve sta si napisala,dosta toga mi je vec poznato..hvala jos jednom na informacijama i savetima :)
Hasta luego!
 
:) :) :) :) :)
 

Prilozi

  • Lim_costaverde4_jlt.jpg
    Lim_costaverde4_jlt.jpg
    26,9 KB · Pregleda: 89
klika:
Senorita.......da cujes samo kako pricaju Dominikanci, da te bog sacuva (inace provedoh tamo skoro 9 meseci ali nista zivo od spanskog nisam naucio)......secam se kada sam pitao jednog spanca o tome kakav je lokalni jezik, covek se samo nasmejao i sve mi je bilo jasno......

A sto se tice ovih para , US$ 500 , to jeste u principu dovoljno ako ne zahtevas neki luksuz, u skoro svim zemljama J. Amerike imas hostele za manje vise US$ 5-7, dobro, Chile malo odskace ali to je to otprilike. Mozes iznajmiti sasvim solidan stan za US$ 200-250 u Argentini, cak i u Chileu, i to na mesec dana, hrana je jeftina.....

Idi malo i pogledaj na www.virtualtourist.com , inace sjajn sajt za sve destinacije sveta, naci ces tamo forume za svaku zemlju ponaosob pa mozes naci i okvirno cene smestaja, prevoza itd. Evo ti jedan priomer, autobuska karta od Buenos Airesa do Santijaga kosta nekih US$ 40-45, imas i hranu ukljucenu posto put traje nekih 22 sata. Samo dajem jedno poredjenje , recimo put do Crne Gore bi te izasao otprilike ovoliko ali je duplo kraci.
Za Peru generalno cene nisu nista drugacije od ovih, a Machu Piccu, od 2002. godine je karta nekih US$ 200 , preskupo, mozes ici samo preko sertiofikovanih vodica, nikako u sopstvenoj reziji tako da te pare mozes mnogo pametnije utrositi za neke druge stvari, ne kazem da je ovo lose ali je preskupo. Za te pare recimo mozes otici 4-5 dana u dzungle Amazona, meni je to prva stvar koju cu da uradim kada odem u Peru, a valjda cu jednog dana i to uraditi.
Gde si bio u Dominikani? Ja sam sad tamo, u Santo Domingu. Tu sam od oktobra 2005.
Nije lose, ali kradu bolje nego nasi...
 
Dominikanac:
Gde si bio u Dominikani? Ja sam sad tamo, u Santo Domingu. Tu sam od oktobra 2005.
Nije lose, ali kradu bolje nego nasi...

E ja sam bio od oktobra 2000. do juna 2001 u Puerto Plati.
Pogledaj sajt, tamo sam sve opisao http://www.ptt.yu/korisnici/p/j/pjevtic/

Bezi brate moj iz SD, uzasno skup grad, ne svidaj mi se ona vreva i guzva.
Sta radis, cime se bavis..........koliko cujem od nekih prijatelja koji su tamo nekih 7-8 godina, situacija je gora nego ranije u svakom pogledu.
 
klika:
E ja sam bio od oktobra 2000. do juna 2001 u Puerto Plati.
Pogledaj sajt, tamo sam sve opisao http://www.ptt.yu/korisnici/p/j/pjevtic/

Bezi brate moj iz SD, uzasno skup grad, ne svidaj mi se ona vreva i guzva.
Sta radis, cime se bavis..........koliko cujem od nekih prijatelja koji su tamo nekih 7-8 godina, situacija je gora nego ranije u svakom pogledu.

Idem sutra...
Ali nije tako crno...Jeste guzva, i jeste "neprijatno" zbog onih cuvara sa puskama na sve strane...Radio sam na jednom mostu, u centru, u Aveniji 27.februara, preko one uzasno prljave reke Ozame...
Ostali deo ostrva je OK. Lunjao sam gore, do severa, Konstanca i neki vodopadi, tamo je fino i cool. A bio sam i na plazama, Boca Chica je zivo "sranje", Juan Dolio je OK, mada je najbolje u okolini Punta Cane...Obisao sam i severni deo zaliva Samana, e to je vukojebina, jedino je priroda nestvarna, ali su tamo izgleda sve Haicani, mrak likovi, malo me je bio i zent, svi nose one macete za branje kokosa i banana...
Santo Domingo, ***** li ga, skup je, nije da nije, a i kradu ko ludi...Meni su u pet dana obili kola od renta-kara i razbili staklo na sluzbenom autu, u pokusaju kradje, makli mi fotoaparat, toga kod nas nema bas toliko...
Ali dosta je bilo, skoro 5 meseci, a i posao je gotov...
 
Dominikanac:
Idem sutra...
Ali nije tako crno...Jeste guzva, i jeste "neprijatno" zbog onih cuvara sa puskama na sve strane...Radio sam na jednom mostu, u centru, u Aveniji 27.februara, preko one uzasno prljave reke Ozame...
Ostali deo ostrva je OK. Lunjao sam gore, do severa, Konstanca i neki vodopadi, tamo je fino i cool. A bio sam i na plazama, Boca Chica je zivo "sranje", Juan Dolio je OK, mada je najbolje u okolini Punta Cane...Obisao sam i severni deo zaliva Samana, e to je vukojebina, jedino je priroda nestvarna, ali su tamo izgleda sve Haicani, mrak likovi, malo me je bio i zent, svi nose one macete za branje kokosa i banana...
Santo Domingo, ***** li ga, skup je, nije da nije, a i kradu ko ludi...Meni su u pet dana obili kola od renta-kara i razbili staklo na sluzbenom autu, u pokusaju kradje, makli mi fotoaparat, toga kod nas nema bas toliko...
Ali dosta je bilo, skoro 5 meseci, a i posao je gotov...

Sve je to lepo sto si ti video, ali ovo je tema o Peruu. Nemoj da mi je kvaris :confused:. Bila je tema o Dominikani, ne znam gde je nestala, potrazi je. :confused:
 

Back
Top