Остаће само један: Русија или Америка

./.

Nemački kancelar Brining je u svojim memoarima napisao da je početkom 1923. godine Hitler dobio ogromnu sumu novca iz inostranstva, koja je prošla kroz švajcarske i švedske banke. Takođe je poznato da se Hitler 1922. godine u Minhenu sreo sa američkim vojnim atašeom, kapetanom Trumanom Smitom, koji je kasnije izveštaj o susretu prosledio Vašingtonu.
Kroz Smitov krug poznanika je Hitler dospeo u kontakt sa „Pucijem“ (Ernest Franc Sedžvik Hanfštengl), diplomcem sa Harvarda koji je oblikovao Hitlera u uspešnog političara, dajući mu finansijsku podršku i povezujući ga sa važnim ličnostima u Velikoj Britaniji.
Poznato je da je Puci imao dvojno državljanstvo SAD i Nemačke i da je poznavao Teodora Ruzvelta lično. Nadimak su mu nadenuli nacisti, a Puci na nemačkom znači „detinjasto“ ili „zabavno“.
Smatra se da je knjiga „Mein Kampf“ u stvari zbirka teza ovog nemačkog špijuna, koje je njegov „učenik“ Hitler naučio napamet.
Puci je Nemačku napustio u martu 1937. godine, pošto se sukobio sa nekim iz Hitlerovog užeg kruga i pošto mu je život bio ugrožen. Za vreme Drugog svetskog rata, radio je kao savetnik predsednika Ruzvelta.
Hitler se spremao za svojih 5 minuta u politici, ali dok god je u Nemačkoj vladao prosperitet, njegova partija se nalazila na periferiji. Situacija se dramatično promenila kada je započela kriza.
Nakon što su Federalne rezerve SAD izrežirale pad berze na jesen 1929. godine, počela je treća faza angloameričke strategije.
Federalne rezerve i J.P. Morgan su prestali da pozajmljuju novac Nemačkoj, pokrećući ekonomsku krizu i depresiju u centralnoj Evropi. U septembru 1931. godine, Engleska je napustila standard zlata, namerno uništavajući međunarodni platni sistem i finansijski uništavajući Vajmarsku republiku.
Međutim, upravo tada se nacistička partija proslavila: ona je u septembru 1930. godine zahvaljujući donacijama Thyssen-a, I.G. Farben-a i Kirdof-a skupila 6,4 miliona glasova, postavši druga po veličini partija u Rajhu. Ubrzo nakon toga, stigao je novac iz inostranstva. Hjalmar Šaht je postao ključna veza između većih nemačkih industrijalista i stranih finansijera.
Na sastanku 4. januara 1932. godine, kome su prisustvovali Adolf Hitler, nemački kancelar Franc von Papen i Montag Norman, postignut je tajni sporazum koji je osigurao finansije za nacističku partiju. Američki političar Dals je takođe prisustvovao ovom sastanku, ali mnogi njegovi biografi to ne pominju. Hitler je 14. januara 1933. godine održao sastanak sa Kurtom von Šrederom, bankarom koji je ujedno bio simpatizer nacističke partije, zatim von Papeom i Keplerom, na kom je Hitlerov program u potpunosti odobren. Tu je postavljen kamen temeljac nacističkog uspona, a Hitler je 30. januara postao kancelar.
Tada je započeo četvrti stadijum strategije.
Odnos između nove vlasti i angloameričke vladajuće klase je postao veoma prijateljski. Kada je Hitler odbio da nastavi sa plaćanjem odštete, ni Velika Britanija ni Francuska nisu insistirale na tome da on isplati dug. Štaviše, kada je Hjalmar Šaht otputovao u SAD u maju 1933. godine da bi se sastao sa predsednikom i bankarima Vol Strita, Amerika je obezbedila Nemačkoj nove kredite u iznosu od jedne milijarde dolara. Zatim je u junu posetio London, gde je zatražio dodatnih 2 milijarde dolara kredita i smanjenje ili otpisivanje starih kredita. Tako su nacisti došli do nečega do čega prethodna vlast nije mogla.
Na leto 1934. godine, Velika Britanija je potpisala Angloamerički sporazum o transferu, koji je postao jedan od osnova britanske politike prema Trećem Rajhu, a do kraja tridesetih godina, Nemačka je postala glavni trgovinski partner Velike Britanije. Šrederova banka je postala glavni agent Nemačke i Velike Britanije, spojivši se 1936. godine sa branšom u Njujorku i Rokfelerom, nakon čega je postala „Schroeder, Rockfeller and Co.“, nešto što je New York Times opisao kao „ekonomsko-propagandnu osu Berlina i Rima“. Hitler je na ovaj strani kredit gledao kao na finansijsku osnovu svog četvorogodišnjeg plana, tako da se nije mnogo uzbuđivao oko svega.
U avgustu 1934. godine, američki naftni gigant Standard Oil je kupio skoro 3.000 kilometara kvadratnih zemlje u Nemačkoj i sagradio velike naftne rafinerije koje su snabdevale naciste naftom. Istovremeno, SAD su tajno snabdevale Nemačku najmodernijom opremom za fabrike aviona, kako bi Nemci uskoro počeli da proizvode avione. Nemačka je dobila brojne patente od američkih kompanija, a bombarder Junker-87 je napravljen pomoću američke tehnologije. Do 1941. godine, kada je Drugi svetski rat već bio u punom poletu, američka ulaganja u nemačku ekonomiju su iznosila 475 miliona dolara, pri čemu je Standard Oil uložio 120 miliona dolara, General Motors 35 miliona dolara, ITT 30 miliona dolara, a Ford 17,5 miliona dolara.
Finansijski i ekonomski sporazumi između angloameričkih i nacističkih preduzetnika su bili ono što je direktno dovelo do Drugog svetskog rata.
 
What Is Causing The Recent Spate Of US Military Crashes?
May 7, 2018

Recently it was revealed that the US Department of Defense issued a Notice to Airmen (NOTAM) regarding air transit near a Chinese airbase in the East African country of Djibouti. The notice was issued after pilots were allegedly targeted with lasers originating from the Chinese airbase:

On May 3, 2018, Dana White, the Pentagon’s chief spokesperson, said lasers from China’s base in the East African country had harassed American aviators on between two and 10 occasions, resulting in two, unspecified minor injuries to the C-130 crew. She also indicated that there had been an increase in these activities recently, prompting American officials to make a formal complaint. The issue had prompted the U.S. military to issue a formal warning to its own aircrews in April 2018, which did not specifically name who was responsible.

“I’d have to ask you [to] ask the Chinese about the motivation,” White said. “But it’s serious, we take it seriously, and that’s why we demarched them.”

It has been previously hypothesized that Chinese “hacking” played a role in a number of US Navy crashes last year. As a result, some has speculated that “hacking” could be to blame for a recent increase in US aviation crashes.

However, it doesn’t take much examination to come up with a far more plausible theory – lack of proper maintenance for older airframes, some of which can be attributed to the 2013 budget sequester.

For starters, let’s take a look at the list of US military aviation crashes in 2018, as per Wikipedia:
January 21: A U.S. Army AH-64 Apache crashed during training at the base in the Mojave Desert, California. Both pilots onboard were killed.
March 14: A US Navy F/A-18E/F Super Hornet crashed roughly a mile off the end of the runway at Naval Air Station Key West in Florida. Both crew members died after they ejected.
March 15: A US military HH-60 Pave Hawk helicopter crashed in Western Iraq, killing all seven aboard.
April 3: A U.S. Marine Corps AV-8B Harrier crashed in Djibouti shortly after take-off.
April 4: A USMC CH-53E Super Stallion crashed near Naval Air Field El Centro, killing all 4 crewmen.
April 5: A US Air Force Flight Demonstration Team F-16 crashed in Nevada, killing the pilot.
April 13: A United States Air Force F-22 Raptor fighter jet was damaged when it experienced an engine malfunction during takeoff. Apparently the left engine basically stopped working on takeoff, suddenly depriving the pilot of enough thrust to continue ascent after he had already raised the landing gear, forcing for a hard, belly landing that lasted for more than a mile.
April 24: A United States Air Force F-16 crashed during an emergency landing. The pilot ejected safely.
May 2: United States Air Force Lockheed WC-130H Hercules 65-0968, of the 156th Airlift Wing of the Puerto Rico Air National Guard, crashed on Georgia State Route 21 in Port Wentworth, Georgia while on climbout from Hilton Head International Airport and caught fire, killing all nine on board. This was to be the aircraft’s last flight before retirement at the 309th Aerospace Maintenance and Regeneration Group (AMARG) base in Arizona.
Of all of these crashes, the one that arouses the most suspicion is that of the AV-8B “Harrier” jump-jet, due to be replaced by the (troubled) F-35B in the near future…

Read more:http://www.investmentwatchblog.com/what-is-causing-the-recent-spate-of-us-military-crashes/
 
18402736_293261421113375_945244356565493259_n.jpg
 
berlin-profimedia-0014859846.jpg



Danas 9.maja 2018. na Crvenom trgu u Moskvi tradicionalno je održana vojna parada povodom Dana pobede. U vazdušnom delu parade učestvovalo je 75 posada operativno-taktičkog, vojno-transportnog i vojnog vazduhoplovstva.
Centralnim moskovskim trgom paradiralo je oko 13.000 vojnika, prikazano više od 150 komada savremenog naoružanja i vojne tehnike, kao i 75 aviona i helikoptera.
Na početku Parade pobede, ministar odbrane Rusije Sergej Šojgu izvršio je smotru jedinica, posle čega je usledio raport predsedniku Ruske Federacije Vladimiru Putinu.
U obraćanju okupljenima, Putin je čestitao 9. maj i podsetio na "trijumfalnu" pobedu u Drugom svetskom ratu.
''Naš dug je da čuvamo pamćenje na hrabrost vojnika koji su dali za živote drugih. Uvek ćemo biti ponosni na to što Sovjetski Savez nije povio kičmu pred surovim neprijateljem'', rekao je Putin i istakao: "Naš narod se borio do smrti".
Usledio je minut ćutanja, a predsednik je podsetio na stradale i patnju koju je rat doneo.
 
kazaki_io.jpg


Petersburska policija trazi lopove koji su opljackali lokalno sediste Kozaka.

Ataman drustva St. Petersburg "Kozak Watch" rekao je da je iz sedista nestalo anticko oruzje - nacrti, sablje, karabin i bicevi. Pored toga, ukraden je i malteski bodez.

Osim sto su opljackali sediste, napravili su „nekakvu ritualnu akciju” - soba je bila prepuna trulih riba sa odrubljenim glavama, krst predsednika Uprave starijih osoba bio je zaboden u belu rukavicu.

Peterburski Kozaci sumnjaju na bivseg atamana Jurija Bugajeva. On je dugo vremena bio u masonskom Redu Vitezova Templara na mestu visokog zapovednika”, prenosi Interfax .
 
" NATIONAL INTEREST: У РОССИИ ЕСТЬ БОЛЕЕ МОЩНОЕ ВООРУЖЕНИЕ, ЧЕМ СУ-57
© фото Из открытых источников
Российской армии не нужно массовое производство истребителей-невидимок пятого поколения Су-57, так как Москва может положиться на другое, более мощное вооружение, пишет The National Interest

Издание пишет, что к 2019 году планируется выпуск промежуточной версии Су-57 с технологией малозаметности, тогда же ВКС России должны получить около десятка тестовых версий самолета. Но, предполагает издание, Кремль отложит массовую закупку самолетов до середины 2020-х годов, передает RT.

У России есть возможности для разработки самолета-невидимки, но большой вопрос, есть ли для массового производства Су-57 средства, пишет портал, пишет "ВЗГЛЯД".

При этом National Interest утверждает, что с точки зрения Москвы технология малозаметности не столь важна, так как Запад не имеет противоракетных систем, которые сравнимы с С-300В4 и С-400. Кроме того, в случае конфликта российские войска могут положиться на крылатые ракеты Х-101 и Х-102, резюмирует The National Interest.

4 мая американские СМИ писали об основных достоинствах российского Су-57, в том числе о его системах невидимости. Самолет назвали «очень ценным истребителем».

5af81637a7759.jpg


http://amdn.news/national-interest-u-rossii-iest-bolieie-moshchnoie-vooruzhieniie-chiem-su-57

- - - - - - - - - -

4kVLvL8bACY.jpg


- - - - - - - - - -

http://amdn.news/smi-uznali-o-prieimushchiestvie-ssha-v-razrabotkie-ghipierzvukovogho-oruzhiia

"СМИ УЗНАЛИ О ПРЕИМУЩЕСТВЕ США В РАЗРАБОТКЕ ГИПЕРЗВУКОВОГО ОРУЖИЯ
© фото Из открытых источников
Несмотря на заявления американских чиновников о том, что США проигрывают гонку гиперзвуковых вооружений России и Китаю, это не совсем так – Вашингтон просто идет по другому, более сложному пути, пишет CNBC

Эксперты портала считают, что США не следует сравнивать с этими двумя странами, так как в плане разработок гиперзвукового арсенала Вашингтон «преследует другую цель». Заявления об отставании США основано на том, что Россия и Китай чаще проводят успешные испытания гиперзвуковых технологий, передает RT.

Содиректор программы ядерной политики в Фонде Карнеги Джеймс Эктон считает, что «во многих аспектах гонка США отличается от гонки России и Китая», так как эти две страны занимаются разработкой ракет с ядерными боеголовками, а Вашингтон интересуют обычные ракеты.

Аналитик Зои Стэнли-Локман отмечает, что нельзя сравнивать эти два направления, так как США занимаются «гораздо более сложной задачей». По ее словам, обычные ракеты должны с большой точностью поражать маленькие цели, а для ядерных это не так принципиально, пишет "ВЗГЛЯД".

Телеканал предполагает, что Вашингтон ушел в этом направлении дальше своих конкурентов.

В то же время Эктон отмечает, что к гонке гиперзвуковых вооружений присоединяются и другие страны – в том числе Индия за счет совместной с Россией разработки гиперзвуковой крылатой ракеты «БраМос».

В конце апреля сообщалось, что Пентагон планирует консолидировать программы создания гиперзвукового оружия в США. Перед этим стали известны подробности проекта по созданию американской гиперзвуковой крылатой ракеты.".

- - - - - - - - - -

GLB_RlLnj5Y.jpg


- - - - - - - - - -

OmXBgmX-Luw.jpg
 
Путин 15 мая примет участие в церемонии открытия Крымского моста*

Важная веха истории: Путин откроет движение по Крымскому мосту
Царьград
Кремль: Путин 15 мая примет участие в торжественном открытии Крымского моста


Президент России Владимир Путин во вторник, 15 мая, примет участие в торжественном открытии строителями моста через Керченский пролив, сообщила пресс-служба Кремля.
ПУТИН СУТРА СВЕЧАНО ОТВАРА КРИМСКИ МОСТ!
А КАО ДА СУ ЈУЧЕ ПОЧЕЛИ ДА ГА ГРАДЕ...
БРАВО РУСИЈО, БРАВО ПУТИНЕ!!!!!!
ПОЛА ГОДИНЕ ПРЕ РОКА!
ИДЕМО СВИ НА КРИМ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! И ДАБОГДА ПОЦРКАЛИ ДУШМАНИ

7edec38fe76af673ac5b1231340c37d7.jpg

w1056h594fill.jpg

inx960x640.jpg

266772.jpg

crimea_bridge-700x400.jpg

43b1cc96f32af1f7e7608fd7753c6c88__1440x.png
 

Back
Top