HELP PLEASE ! !! !!!

Cyanide-KOB

Početnik
Poruka
5
ljudi molim vas pomagajte imam veliki problem.neznam kako da instaliram monitor.inace,imam belinea 102010 ,(uz njega se ne isporucuje driver),skinuo sam neki fajl koji treba da predstavlja drajver,koji ubacuje moj monitor na manufacturers list kod add new hardwera,ali kod add new hardware nigde ne postoji opcija da instaliram monitor,trenutno mi komp radi na vga kartici i default monitoru (kao da nemam graficku),nemogu da igram nikakve igrice,refresh rate je 1 herz !!!.probao sam da instaliram graficku ali nece da mi radi - pise mi "device cannnot start (code10)".imam najnovije nvidijine drivere.(ovo mi se pojavilo od kada sam odneo komp u servis da mi razbiju lozinku koju sam zaboravio).pritom im nisam odneo monitor !.

da li mozete da mi pomognete nekako !!?? unapred hvala :cry: :cry: :cry: :cry: :cry:
 
Samo treba graficku da instaliras,to je sve.Posto je to 15" monitor netrebaju ti nikakvi dodatni drajveri za njega.Evo ja imam Eizo f930 i netrebaju mi nikakvi drajveri (iako bi mi trebao 120 Hz refresh umesto sadasnjih 100hz na 1280x1024),tako da je ipak grafika u pitanju.Da nemas mozda nvidia nforce chip na ploci?Onda uzmi i instaliraj ponovo drajvere za maticnu,ali pazi da ih pre toga deinstaliras.Isto vazi i za graficku.
 
Nisam siguran, ali mislim da u Bios-u morash da dodelish IRQ za grafichku, poshto mi sve lichi na to! Chachkaj malo po BIOS-u pa cesh i sam videti, morash da stavish da ti je Default grafichka VGA, da iskljuchish integrisanu grafiku (ako je imash), da proverish da li joj je dodeljen IRQ i slichno. Javi shta si uradio. Poz. 8-) 8-) 8-)
 

Back
Top