Hobotnica

Bullitt13

Iskusan
Poruka
5.846
Koje od serije najvishe obozavate?
E pa da li se neko seca one italijanske serije Hobotnica ili na ital. La Piovra. Bruka dobra serija o mafiji i veoma duga shto mi se jako svidja, ne vrti se stalno oko istih tipova vec kako panduri zveknu jednog zlocu iznikne neki novi koji preuzme ceo posao! Secam se da je ishla stalno nedeljom iveche na RTS 1, pa stvarno mogli bi ponovo da je puste, nek bude i neki najjadniji termin al' odrek'o bi' se svega i gledao bih je! Bash pre neki dan vidim na RAI DUE onaj prvi ciklus sa onim komesarom Koradom kad jure ozloglashenog Tano-a!
cover110_26219.jpg
 
E, bas sam ja mislila da napravim temu, tough luck!
La Piovra je toliko vise od makljaze i slicno, legendarna serija, nikada se nisu spustili na nivo obicne pucacine, uvek su tu bili dobri likovi (i karabinijera i mafioza i Katanijevih ljubavi), dramaticnost, atmosfera, sve... Tano Karidi – naj naj! I ja bih hvatala i najjadnije termine da je vidim, ali kad je nigde nema; ne bi skodilo da joj ustupi mesto neka od 25 sapunica, zbilja.
 
maniaccc:
Zvuci zanimljivo..steta sto nisam gledao..jel se bas vise ne daje??!
Nema je ama bash nigde, dodushe serija se dalje snima, u toku je rad na novom serijalu pa mozda ovaj nash RTS (mada sumnjam) pusti seriju od pochetka! Proshlo leto sam pocheo da je gledam na nekadashnjem YU info, ali dripci pustishe samo prvi serijal nekih 20 - tak epizoda, zavrshishe kad ubishe Koradija! Serija neprevazidjena valjda ce se neko zamisliti malo!
Oct1.jpg

Tano je zakon!
 
Научио сам ја Хоботницу напамет, одгледао сам свих 10 делова.
Прво сам мислио да ће имати само 2 дела. Онда је искрсао трећи, па четврти, а кад рокнуше Корада (беше 70 метака испред болнице?) рекох, сад је готово.
После кад је Силвија наставила посао, рекох да ће гурати само до седмог дела, што је делимично било тачно-осми и девети, ретроградно смештени у педесете и шездесете, снимљене су нешто касније (1997-98). Како прекинути посао када се највише исплати? Последња клапа дефинитивно (?) је пала 2001. године, када Тано скаче у вулкан са свим доказима у десетом делу, Силвија заснива породицу, а мафија се полако, али сигурно (барем у серији) гаси.
 
Davno sam je gledao, još kao mali, tako da se ne sećam baš svih detalja. Sećam se, doduše, te scene kada su roknuli Korada. Čini mi se da sam plakao. Posle su počele nove epizode i ne znam zašto nisam nastavio da gledam...
 
Joj,obozavala sam da gledam Hobotnicu!Stvarno je najbolja.Gledala sam sve sezone.
I dok su u ono vreme moje vrsnjskinje gledale latino serije i ostale gluposti,ja sam gledala La piovru. ;) Omiljeni lik-Tano Karidi.Jedan od najbolje razradjenih likova ikada!Al tu su opet i Katani,Silvija Konti,onaj mafijas Lutkar (Puparo,ili tako nesto) itd.
Super tema! :-)
 
Ma нема шансе! Једино можемо да се надамо да је РТС поново пусти! Могли би стварно уместо што домаће репризирају по 100 пута!!!
 
Ja sam negde chitao da su lik Koradija ubili jer je onom glumcu shto ga je glumio (Michele Placido)mafija pretila...valjda postao mnogo popularan kao simbol borbe protiv mafije,tako neshto...
A imali su stvarno super negativce:D,a po tome se uvek vidi kolko je serija dobra
Tano,onda valjda onaj Espinoza,pa Puparo(Lutkar,stari shef mafije shto ziveo u onom zamku),Pa onaj advokat ljigavi sa pochetka serije....
 
Evo ja poslao e-mail. Ajde uradite isto i vi ostali! Ako stigne samo moj ili još nečiji, možda neće to ozbiljno shvatiti, ali ako im stigne dosta, možda će razmotriti našu ideju...
 
Odgovorili mi iz redakcije RTS-a. Kažu da Hobotnica nije u ponudi RTS-a, ali su taj predlog prosledili onom Robertu Nemčeku, valjda se tako zove, onaj što uređuje filmski i serijski program.
 

Back
Top