KAKO IZBRISATI WINDOWS XP????????????

Ako želiš da ti se ne javlja taj sa D particije moraš obrisati liniju u boot.ini fajlu
Control Panel - System
Advanced - Startup and Recovery - Settings - Edit

Otvorit će se Notepad....
i dobro pogledaj koja ti je drugi(nepotrebni) i nju obrišeš

Primjer
jedan WIN

[boot loader]
timeout=30
default=multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOWS
[operating systems]
multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOWS="Microsoft Windows XP Professional" /fastdetect

========================================

Primjer 2 Win-a

[boot loader]
timeout=30
default=multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOWS
[operating systems]
multi(0)disk(1)rdisk(0)partition(1)\WINDOWS="Windows XP Professional" /fastdetect
multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINNT="Windows 2000 Professional" /fastdetect <===

ako ovo obrišeš, tada ćeš imati pokretanje samo jednog kod dizanja. a bez prethodnog pitanja, koji windows želiš.

Dobro bi bilo da si otvoriš notepad i kopiraš svoje postavke iz boot.ini fajla, jer ako si krivo obrisao onda vratiš to napisano natrag.
 
Pa glavno pitanje je... kako uopšte instalirate taj Windows? Ako ne radite format particije, nego samo instalirate, onda se dešava da imate po 2-3 Wina na jednoj particiji (ili na više njih) i onda kuku lele... kako da obrišem ove druge! Naučite prvo kako se pravilno instalira neki OS pa nećete imati tih problema.
 
Koliko imaš particija, dali imaš na više particija folder Windows ?
Ako imaš samo na C: kreni ispočetka, butuj se sa instalacionim CD-om i pre instalacije OBAVEZNO obriši, a zatim formatiraj particiju C: pa tek onda instaliraj OS.
U međuvremenu napravi posebnu particiju i na nju prebaci sve što ti je bitno, ona će ti ostati i nakon ponovne instalacije OS-a. Ovo je jedini način pošto se OS nemože deinstalirati kao drugi programi.
 
Poslednja izmena:
Cao ljudi... E, i ja imam isti problem...
Samo sto sam ja imao OS na D-u pa je poceo da baguje. Onda sam instalirao drugi na C (tamo gde mu je i mesto)... Ali tu nastaje problem, nisam formatirao obe particije vec samo ovu na kojoj sam instalirao novi a onaj stari je ostao na staroj.... Sad, ja bih zeleo da se resim one stare ali kako? Probao sam da formatiram particiju iz ovog novog sistema (desni klik/Format) ali mi nedozvoljava...
Hvala...
 
Pozdrav @Skiljk,

Najpre skloni negde sve ono što ti treba sa te D particije, jer će se obrisati.

Zatim ubaci instalacioni CD Wina i restartuj komp (nadam se da ti je podešeno da je CD DVD ROM 1st boot device u BIOS-u). Kreneš kao da instaliraš Win i kad dođeš do prozora (nakon onog Licensing Agreement-a) gde ti pokazuje koje sve particije imaš na kompu, ti izaberi tu D particiju i idi na Delete partition (press D). Kad je obrišeš, pisaće Unpartitioned space. Onda je opet selektuješ i ideš ovog puta na Create a partition (press C). Kad i to odradiš, prekidaš dalji postupak na F3=Quit. Time si obrisao i opet kreirao particiju D, ali ovoga puta potpuno praznu.

Pazi samo kada selektuješ particiju, da greškom ne izabereš sistemsku C particiju.
 

Back
Top