Game Development

juznivetar

Ističe se
Poruka
2.066
Interesuje me ima li na ovom forumu entuzijasta koji su se ili bi se upustili u pravljenje neke PC igre ?
Jer mislim da bi trebalo domace trziste da se malo vise prosiri upravo na GD, jer to je velika industrija i mislim da svi mogu da dobiju dio kolaca u njoj.
 
E ovako 'AztecGames' ( SpaceAttack), je odlucio da pocne sa radom na novoj igri.
Za sada nemam mnogo da vam kazem, jer trenutno imam neke ideje koje obecavaju.
Ime igre jos nisam dao, rijec je o 2D igri, gdje cete vi biti u ulozi tenkiste, i vas ce zadatak biti da ocistite neki teren, to moze biti grad, ulica, selo ili recimo neka suma. Bice mission based, koliko ce misija biti jos neznam. Ako nebude nekih problema, mozda se implementira i multiplayer mod za dva igraca zajedno, a moguce i jedan protiv, drugog.
Grafika bi trebala biti sasvim dobra, modele cu raditi u 3DStudiu, kao i kod SpaceAttacka.
Recite mi sta mislite o ovim idejama i ako imate vi neku slobodno recite.
Takodje ako imate ideju za ime igre, recite i to.
Igru nije lako realizovati, a da nakraju se ispune ocekivanja, ali nekako ce se nadam se izaci na kraj.
Najgore je naravno poceti.
 
I naravno, ako neko zeli da ucestvuje u ovome, neka se javi.
Recimo, ako znate baratati 3DStudiom, pa da pravite modele tenkova, kuca, zgrada itd.
Ili ako smatrate da necim mozete doprinjeti, samo naprijed.
Trebat ce nam neko i da odradi engleski jezik, posto ja licno imam manjih gramatickih problema sa njim;-)
 
Ja mogu da pomognem sa prevodjenjem na engleski, ili sa nekim programiranjem, znam c++,javu,pascal,delphi ali zavisi sta ti treba.

E kad bi mogli da napravimo neki RPG..., uf to bi bilo extra (vec vidim sledeci Morrowind :) )

Poz
 

Back
Top