Bugarska Chalga

Abdullah

Domaćin
Banovan
Poruka
3.616
Pozdrav,

Bugarska Chalga danas dominira muzickim trzistem na Balkanu. Bugarska Chalga je jedna vrsta cocek muzike ali u jednom originalnom izdanju. Ona se slusa u Makedoniji a i sire. Mislim da je to nesto sto daje snagu Bugarima i daje im priliku da budu jedan moderan narod. Nije istina da je chalga mafijaska muzika. To je jedan uobicajeni naziv za hiper modu. Meni termin mafija asocira na okrutnost ali ovo je zaista jedan zanr muzike kojoj Bugarskoj daje snagu.



Roksana
 
Cocek je jedan stil koji moze odgovarati i Srbiji jer Juzni Vetar pored bosanskih pjevaca nije imao utjecaj bosanske muzike. Juzni Vetar je je cisto cocek muzika gradjena na turskom utjecaju. Bosanska muzika se moze razviti samo na bazi drugacijeg modela orijenta a to je arapskog orijenta a to je nesto mirnijeg tempa od turskog coceka.
 
Termin kvalitetna muzika je nastao pod utjecajem Britanske muzike koja je forsirala jedan stvaran stil i tako ga nazvali kvalitetnom muzikom. Americka muzika je nesto drugo i oni je nazivaju funk muzikom to jest zabavnom muzikom za dobro raspolozenje. Zato takozvani turbo folk moze biti originalan ali i sund. Bugarska chalga je zaista originalna muzika mada ima i nekih nepotrebnih stvari.

Pod utjecajem te kvalitetne muzike su nastale razne vibracije tipa Leb i Sol i Jazza ali to nije zabavna muzika i ne moze dominirati muzickim trzistem.
 
Americki rock po uzoru Aerosmitha, Lynyrd Skynyrd, Eagles, Guns and Roses. itd. su bili jedna stvar funka a to je zabavna muzika dok se Britanska muzika vodila jednom ideologijom kvaliteta ali zalazeci u jedno malo depresivnije stanje i u jednu realnost.
 
Poslednja izmena:
Pozdrav,

Bugarska Chalga danas dominira muzickim trzistem na Balkanu. Bugarska Chalga je jedna vrsta cocek muzike ali u jednom originalnom izdanju. Ona se slusa u Makedoniji a i sire. Mislim da je to nesto sto daje snagu Bugarima i daje im priliku da budu jedan moderan narod. Nije istina da je chalga mafijaska muzika. To je jedan uobicajeni naziv za hiper modu. Meni termin mafija asocira na okrutnost ali ovo je zaista jedan zanr muzike kojoj Bugarskoj daje snagu.



Roksana

super JAH:lol:
 

Back
Top