Da li je zivot bez dece zaista besmislen?

Ja sam mama i spoznala sam ljubav prema detetu koja je zaista veoma snazna emocija. Deca unose novu dimenziju u roditeljski zivot, i to se slazem ne samo teoretski nego mi je zivotni put isao tacno po sredini roditeljske njive. Volela sam mnoge i mnogo, razne su mi ljubavi prolazile kroz srce i dusu. Roditeljska ljubav je zaista nesto sto je vredno sve muke kroz koje prolazis (pogoovu zena) da bi se postao i ostao roditelj. Toliko je ljubav i povezanost snazna da zena svesno i namerno prolazi kroz najvecu bol na svetu da bi imala jos jedan zamotuljak ljubavi.

Sa druge strane, nije svima pisano da budu roditelji. Koji god da je razlog, smatram da je drustvo na granici zlostavljanja sto se tice odnosa prema onima koji nemaju decu - pogotovu prema zeni. Svaka zena od punoletstva pa do menopauze prolazi kroz gusto siprazje pitanja sa ovakvim "grancicama" koje sibaju po licu: "kad ces se udati", "kad ces imati decu", "otkucava ti bioloski sat" itd.

Zasto zena ne moze da napravi svesni izbor da zatvori fabriku? Zasto je zena postovana u drustvu samo ako se omacila, i to vise puta?

Ja verujem da je moguce da zene nepodobne da budu majke imaju negde tu informaciju koja nema sanse da izadje na povrsinu pored toliko guranja okoline da rodi, da ima dete, da nema niceg lepseg, kakva si ti zena bez dece, itd, itd.

Koji god da je razlog zasto zena nema dece ja smatram da je ljudski postovati zivotne izbore koji su tako drugaciji od nasih. Nivo svesti drustva vidi se i po tome kako se ponasa prema manjinama. Ne samo nacionalnim manjinama, nego i seksualnim, politickim, nepusackim, itd. U ovu grupu manjina spada i ona koja izabere da se ne "ostvari u ulozi roditelja" vec odabere neke druge uloge.

Smatram da zivot bez dece nije besmislen, samo je drugaciji.

Ja sam jedna od tih koje su odlučile da nemaju decu. Istina, nikada me okolina nije gnjavila "kad ćeš?, da li ćeš?, kako to nećeš?". Moj Dragi takođe ne želi decu. Život mi je jako lep i ne bih ništa menjala. Ipak, kao žena, u sebi znam, da je imati dete - nešto najdragocenije i najlepše i najsvetije. Možda me je baš strah od toga doveo do moje odluke (mislim da bih umrla od sekiracije samo kada se prehladi). Na neki način sam sebična - ne želim da svoj život potpuno podredim drugoj osobi, ali, sa druge strane - nemam ni potrebu da ostavljam svoj DNK-a (tako su mi muški prijatelji obljasnili želju za decom). Znam da propuštam mnogo, ali sam dobro promislila.
 
Deca su precenjena, nema ničeg posebnog u deci. Mogu da budu simpatična ali generalno su ništa specijalno, to je samo početna životna forma koja se razvije u čoveka. Ne zaboravimo da su i najveći ološi i seljoberi jednom bili nečija deca. Ok je imati decu ako želiš potomstvo, ali najbolje da ih samo napraviš i prepustiš nekom drugom staranje o njima, jer ako se u to upleteš, ma koliko ih voleo skratiće ti život za deset godina. Znam za slučaj ljudi koji su poludeli od vrištanja bebe, da ne pričamo o pubertetu i ostalim zajebancijama. Kad dobiješ mladunca tu se tvoj život zaustavlja, nemaš više vremena za sebe, a i ako imaš moraš da ga kradeš i potkradaš na svakom koraku. Većina dece su bezobrazna i histerična. Dete ti jede živce dok vrišti kao beba, jede ti živce kad malo poraste pa razbija stvari po tudjim kućama i gura prste u utičnicu, jede ti živce kad poludi pa udje u pubertet, a kad odraste i postane svoj čovek šutne te kao kofu prljave vode. Eno Duci Simonović se stalno hvali kako ima troje dece, pa vidim kako je završio - kao usamljeni starkelja koji živi sa psom u nekoj zgradurini i psihički se slama u emisijama i plače od muke.

Što si veći seljanin i propalitet to se više hvališ svojom decom. Kad čovek nema šta da pokaže mlatara decom kao pokaznim rekvizitom. Većina dece su ružna i smrdljiva kad su bebe, nikad nisam kapirao kad dodjem u posetu nekom rodjaku čija se žena omacila pa me teraju da štipkam bebu za obraze i nosim je okolo. Ljudi su patetična i jadna vrsta, što su veći seljoberi to nakokaju više dece da im deca sutra budu bankari i doktori, pa da mogu da se ponose sa njima, drve kurac na porodičnim slavljiva i smaraju pošten svet. Najjače mi kad očevi se hvale kćerkinim uspesima na školovanju, a ne znaju da je ovu pojebalo pola grada. Mislim džaba tebi desetke kad se yebeš po gradskim wc-ima. Sve u svemu jad i beda.
 
Alo!
Nazvati bilo kakav život besmislenim, je ravno gluposti...(nesagledivoj)

Život jednog narkomana je potpuno besmislen na primer, takvom čoveku je bolje da se ubije nego da živi i pravi pakao ljudima oko sebe i samom sebi...
Što se teme tiče, žene koje rode decu vrede više od onih koje ne rađaju a mogu da rode jer žene sa decom više rade i stvaraju dodatnu vrednost, isto važi i za muškarce oni koji hrane porodicu vrede više od onih koji žive sami ili u homoseksualnim zajednicama...
Naravno niko ne tvrdi da ljude koji nisu sposobni za porodicu treba kažnjavati, ali se mora znati da kad je pomoć potrebna prvo se daje deci i ženama pa onda svima ostalima,deca su budućnost društva i dužnost im je da brinu o roditeljima kad ostare...
Oni koji ne žele decu,verovatno i ne treba da ih imaju, bili bi loši roditelji... Na svu sreću takvih ima malo,i dobro je da ih ima,treba neko da brine o kerovima i mačkama....:D
 
Ja sam mama i spoznala sam ljubav prema detetu koja je zaista veoma snazna emocija. Deca unose novu dimenziju u roditeljski zivot, i to se slazem ne samo teoretski nego mi je zivotni put isao tacno po sredini roditeljske njive. Volela sam mnoge i mnogo, razne su mi ljubavi prolazile kroz srce i dusu. Roditeljska ljubav je zaista nesto sto je vredno sve muke kroz koje prolazis (pogoovu zena) da bi se postao i ostao roditelj. Toliko je ljubav i povezanost snazna da zena svesno i namerno prolazi kroz najvecu bol na svetu da bi imala jos jedan zamotuljak ljubavi.

Sa druge strane, nije svima pisano da budu roditelji. Koji god da je razlog, smatram da je drustvo na granici zlostavljanja sto se tice odnosa prema onima koji nemaju decu - pogotovu prema zeni. Svaka zena od punoletstva pa do menopauze prolazi kroz gusto siprazje pitanja sa ovakvim "grancicama" koje sibaju po licu: "kad ces se udati", "kad ces imati decu", "otkucava ti bioloski sat" itd.

Zasto zena ne moze da napravi svesni izbor da zatvori fabriku? Zasto je zena postovana u drustvu samo ako se omacila, i to vise puta?

Ja verujem da je moguce da zene nepodobne da budu majke imaju negde tu informaciju koja nema sanse da izadje na povrsinu pored toliko guranja okoline da rodi, da ima dete, da nema niceg lepseg, kakva si ti zena bez dece, itd, itd.

Koji god da je razlog zasto zena nema dece ja smatram da je ljudski postovati zivotne izbore koji su tako drugaciji od nasih. Nivo svesti drustva vidi se i po tome kako se ponasa prema manjinama. Ne samo nacionalnim manjinama, nego i seksualnim, politickim, nepusackim, itd. U ovu grupu manjina spada i ona koja izabere da se ne "ostvari u ulozi roditelja" vec odabere neke druge uloge.

Smatram da zivot bez dece nije besmislen, samo je drugaciji.

Slazem se sa tobom, ali ta pitanja se postavljaju ipak sa dobrom namerom - ne radi ponizavanja.
 
Nije ako nemas sa kim da stvaras porodicu........
Rađati djecu radi djece same a ne radi nekog ideala i ljubavi je isto sto i jesti a ne biti gladan......
I da, i ja se mnogo grozim ljudi kojima su jedini ponos njihova djeca a nemaju se nicim drugim pohvaliti.Primitivizam 1.reda....
Takođe ne volim ni skrivanje iza djece i zloupotrebljavanje djece....
Hvaliti se djecom u danasnjoj drzavi gdje nam je skolstvo i standard ispod svakog nivoa i prozivati svoje sugrađane koji ih nemaju
je isto nesto krajnje degutantno.......:hvala:
 
A sta ljudi uopste zele da "stvaraju"? Niti znaju sami sebe, niti zele da upoznaju druge, pa kako onda bilo ko moze da stvara? Meni se cini da se uglavnom nalaze isprani mozgovi koji bleje u isti TV kanal i onda kad "omace" djecu stave ih ispred tog istog kanala. Jedino takvi mogu da se sloze oko porodice, a sve ostalo je visa matematika.
 
A sta ljudi uopste zele da "stvaraju"? Niti znaju sami sebe, niti zele da upoznaju druge, pa kako onda bilo ko moze da stvara? Meni se cini da se uglavnom nalaze isprani mozgovi koji bleje u isti TV kanal i onda kad "omace" djecu stave ih ispred tog istog kanala. Jedino takvi mogu da se sloze oko porodice, a sve ostalo je visa matematika.

Da takvi stvore djecu a roditelji im ih cuvaju i hrane.Pa to sam mogla i ja.Neka hvala.....
Patologija danas i rađa patologiju a mi normalni se icuđavamo.......
 
Slabo ti se uklapa odgovor u ono sto sam ja napisao. Tako isto pucaju i brakovi, jer se niko ne trudi da razumije sta je onaj drugi rekao. Misli se da razumijevanje nije bitno, a od njega sve zavisi.

Trebalo bi ponovo napisati neku knjigu svakodnevnih mudrosti koju bi svaki pripadnik nekog naroda morao znati napamet, pa bi onda ljudi poceli bolje da se sporazumijevaju i brakovi bi imali vise smisla.
 
Patologija-patos,bol,nered,kuknjava teski uslovi za zajednicki suzivot sa nekim,a kamoli zasnovati porodicu sa istim likom/usom.Al imaju neki izvor prihoda imaju nekako jedva i jedno dijete i masu sa njim nama bezbracnim ko kuhinjskom krpom.Pa da oni su "normalni".......
Po tome da li ces smjeti ista da jo kazes i da li ce te ona takođe poslusati.Zavisi od stepena odgoja i inteligencije supruznika kao i iz kojih motiva su usli u brak........
 
Moram okrivljivati kad imam zestokih problema da se s njima sporazumijem. One hoce nesto po svome i ako im ne ide, onda te okrive da si bolestan, "patologija" i slicna sr. Ako hoces brate nesto sto funkcionise, onda nemoj nametati ideale koji tebi samoj odgovaraju. Znas, nece zene da budu prave majke jer su poslate u skole da budu direktorice. Sad im se osladilo i radije odbacuju majcinstvo. I to sve one ljepse zenske koje mogu da biraju za koga da se udaju. Sad jos samo najruznije pristaju na klasican oblik porodice.
 

Back
Top