Da li je zivot bez dece zaista besmislen?

Nadam se da se nismo pogresno razumeli.Meni nisu jasne zene ili parovi koji svesno nece decu.Nisu ni probali,niti zele da probaju da ih imaju jer jednostavno ne osecaju potrebu da ih imaju,ili imaju neke druge ciljeve u zivotu u kojima nema mesta za decu.Verujem da je onima koji zele a nisu u mogucnosti na neki nacin sama procedura oko dece jako mucna.

- - - - - - - - - -

Mislim,mucno je to...iznova i iznova isprobavati...i pokusavati...

- - - - - - - - - -


BRAVO!

to sto tebi nisu...jasni
ne znaci ama bas nista
i ne cini ih...nenormalnim
to sto imaju zelje i potrebe drukcije od tvojih
znam nekoliko super parova koji nemaju djecu zato sto ih ne zele
i nije to ono, sad je tako pa ce se sutra predomislit
nece, prosto tako su odabrali
a veze i brakovi su im, koliko vidim, daleko skladniji od prosjeka
sa djecom ili bez
meni stvarno blesavo da drugim ljudima namecem svoje izbore kao...normalne/nenormalne...
od kad je to bilo ko jedinica za normalnost
takodjer, pitanje roditeljstva ne gledam kaonesto bez cega je covjek khm...nekompletan
sto bi bio i kako te to opce...odredjuje, u bilo kom smislu
zivota ima i prije i poslije roditeljstva
djeca odrastu i odu svojim putem
covjek treba biti u stanju imat svrhu...pasije, interesovanja...u vlastitom zivotu i poslije toga
umjesto da se prepusti...sindromu praznog gnijezda, kao mnogi parovi
ono, super je imat mladunce, al ne bi ja to bas toliko stavljala na pijedestal
 
Poslednja izmena:
to sto tebi nisu...jasni
ne znaci ama bas nista
i ne cini ih...nenormalnim
to sto imaju zelje i potrebe drukcije od tvojih
znam nekoliko super parova koji nemaju djecu zato sto ih ne zele
i nije to ono, sad je tako pa ce se sutra predomislit
nece, prosto tako su odabrali
a veze i brakovi su im, koliko vidim, daleko skladniji od prosjeka
sa djecom ili bez
meni stvarno blesavo da drugim ljudima namecem svoje izbore kao...normalne/nenormalne...
od kad je to bilo ko jedinica za normalnost
takodjer, pitanje roditeljstva ne gledam kaonesto bez cega je covjek khm...nekompletan
sto bi bio i kako te to opce...odredjuje, u bilo kom smislu
zivota ima i prije i poslije roditeljstva
djeca odrastu i odu svojim putem
covjek treba biti u stanju imat svrhu...pasije, interesovanja...u vlastitom zivotu i poslije toga
umjesto da se prepusti...sindromu praznog gnijezda, kao mnogi parovi
ono, super je imat mladunce, al ne bi ja to bas toliko stavljala na pijedestal

Mislim da je zelja za potomstvom i produzetkom vrste,kvalitetnim porodicnim zivotom koji upotpunjuju deca,ljubav i skladni porodicni odnosi zelja svakog normalnog coveka.Svesno se odreci dece u bilo koju svrhu,izvini molim te...ipak nije normalno.U danasnje vreme poremecenih moralnih normi,u navali raznih sekti i ostalih rusitelja porodice vazno je odrzati zelju i potrebu za decom i kvalitetnom porodicom.Opet napominjem,postujem nemanje dece samo kod osoba koje zbog zdravlja nisu u prilici da ih imaju.Ostali nadam se pojedinci, bi trebalo da su zanemarljiv procenat i ima ih u svakom drustvu u odnosu na one koji zele i vole decu.Govorim o musko zenskim parovima.Zaobisla bih gej populaciju uz svo postovanje izbora i svrtstala u manji procenat.
 
Mislim da je zelja za potomstvom i produzetkom vrste,kvalitetnim porodicnim zivotom koji upotpunjuju deca,ljubav i skladni porodicni odnosi zelja svakog normalnog coveka.Svesno se odreci dece u bilo koju svrhu,izvini molim te...ipak nije normalno.U danasnje vreme poremecenih moralnih normi,u navali raznih sekti i ostalih rusitelja porodice vazno je odrzati zelju i potrebu za decom i kvalitetnom porodicom.Opet napominjem,postujem nemanje dece samo kod osoba koje zbog zdravlja nisu u prilici da ih imaju.Ostali nadam se pojedinci, bi trebalo da su zanemarljiv procenat i ima ih u svakom drustvu u odnosu na one koji zele i vole decu.Govorim o musko zenskim parovima.Zaobisla bih gej populaciju uz svo postovanje izbora i svrtstala u manji procenat.

vec ti rekoh - to sto ti mislis vrijedi za tebe
i ne odredjuje druge ljude
zapravo, krajnje je bezobrazno i bahato na taj nacin etiketirati ljude kao normalne/nenormalne
 
Mislim da je zelja za potomstvom i produzetkom vrste,kvalitetnim porodicnim zivotom koji upotpunjuju deca,ljubav i skladni porodicni odnosi zelja svakog normalnog coveka.Svesno se odreci dece u bilo koju svrhu,izvini molim te...ipak nije normalno.U danasnje vreme poremecenih moralnih normi,u navali raznih sekti i ostalih rusitelja porodice vazno je odrzati zelju i potrebu za decom i kvalitetnom porodicom.Opet napominjem,postujem nemanje dece samo kod osoba koje zbog zdravlja nisu u prilici da ih imaju.Ostali nadam se pojedinci, bi trebalo da su zanemarljiv procenat i ima ih u svakom drustvu u odnosu na one koji zele i vole decu.Govorim o musko zenskim parovima.Zaobisla bih gej populaciju uz svo postovanje izbora i svrtstala u manji procenat.
ja nesto slabo postujem nekog ko ne govori za sebe i ko se poziva na tudje tripove nametnutih normi bolesnog drustva
 
Nisam sigurna na šta se tačno odnosi stavljanje potomstva na pijadestal. Naravno da to što je neko roditelj ne znači da je uspešniji, bolji, ostvareniji od bilo koga drugog, da je normalniji ili više u pravu od onih koji to ne žele, ali isto tako mislim da kod onih koji su odabrali (ili bar pristali) da budu roditelji, najnormalnije stavljanje dečijih potreba na pijadestal, prevashodno u periodu u kom su deca potpuno zavisna od njih...
Ne mislim samo na to da turdnice i buduće mame ne puše, ne piju, trude se da žive zdravo, već mi je u redu i da se dečijoj potrebi za rutinom i odlaskom na spavanje u neko približno vreme da prednost u odnosu na roditeljsku potrebu za bogatim društvenim životom....
Sa druge strane, svako zna kako i zašto živi i ne bih se ja tu bilo kome mešala, samo sam iznela svoje mišljenje........
 
Nisam sigurna na šta se tačno odnosi stavljanje potomstva na pijadestal. Naravno da to što je neko roditelj ne znači da je uspešniji, bolji, ostvareniji od bilo koga drugog, da je normalniji ili više u pravu od onih koji to ne žele, ali isto tako mislim da kod onih koji su odabrali (ili bar pristali) da budu roditelji, najnormalnije stavljanje dečijih potreba na pijadestal, prevashodno u periodu u kom su deca potpuno zavisna od njih...
Ne mislim samo na to da turdnice i buduće mame ne puše, ne piju, trude se da žive zdravo, već mi je u redu i da se dečijoj potrebi za rutinom i odlaskom na spavanje u neko približno vreme da prednost u odnosu na roditeljsku potrebu za bogatim društvenim životom....
Sa druge strane, svako zna kako i zašto živi i ne bih se ja tu bilo kome mešala, samo sam iznela svoje mišljenje........
Podpuno se slazem sa tvojim misljenjem.Nemam nista protiv ljudi koji nece decu.Ovde smo da damo svoje misljenje na zadatu temu.Vec sam pomenula da nijedan zivot nije besmislen.Svako zna svoje prioritete i zelje.Moje misljenje je da deca ulepsavaju i upotpunjuju zivot.Cine ga lepsim,osmisljenijim,vedrijim.Cine da covek postane odgovorniji,svesniji svojih postupaka,gresaka,planova.Unose posebnu vrstu ljubavi i emocija do tada nevidjenu i nedozivljenu.Deca cine da se osecas sposoban da o nekome brines,da kanalises njegove zelje i potrebe,da se bezgranicno dajes i trudis.Deca su najveca sreca i radost.

- - - - - - - - - -

Dakle,zivot bez dece nije besmislen ali je sa njima lepsi!:heart:
 
Nisam sigurna na šta se tačno odnosi stavljanje potomstva na pijadestal. Naravno da to što je neko roditelj ne znači da je uspešniji, bolji, ostvareniji od bilo koga drugog, da je normalniji ili više u pravu od onih koji to ne žele, ali isto tako mislim da kod onih koji su odabrali (ili bar pristali) da budu roditelji, najnormalnije stavljanje dečijih potreba na pijadestal, prevashodno u periodu u kom su deca potpuno zavisna od njih...
Ne mislim samo na to da turdnice i buduće mame ne puše, ne piju, trude se da žive zdravo, već mi je u redu i da se dečijoj potrebi za rutinom i odlaskom na spavanje u neko približno vreme da prednost u odnosu na roditeljsku potrebu za bogatim društvenim životom....
Sa druge strane, svako zna kako i zašto živi i ne bih se ja tu bilo kome mešala, samo sam iznela svoje mišljenje........

nema nikakve veze s djecijim potrebama vec roditeljstvom kao cinom
u smislu produzetka vrste
vise puta je napisano kako "svaki normalan covjek zeli..."
sta to znaci? da samo "nenormalan" nema isti stav?
a ovo sto si napisala stoji, donekle, tj za one roditelje koji uspijevaju izbalansirat svoje zivote i uloge
imas roditelja koji se do te mjere, navodno, "posvete" djeci da to samo po sebi na kraju postane nezdravo i opterecujuce
i za samo tu djecu...aj, sto oni vise prakticno nemaju zivot van te uloge, nego sto to ni za djecu nije najzdravija situacija
 
nema nikakve veze s djecijim potrebama vec roditeljstvom kao cinom
u smislu produzetka vrste
vise puta je napisano kako "svaki normalan covjek zeli..."
sta to znaci? da samo "nenormalan" nema isti stav?
a ovo sto si napisala stoji, donekle, tj za one roditelje koji uspijevaju izbalansirat svoje zivote i uloge
imas roditelja koji se do te mjere, navodno, "posvete" djeci da to samo po sebi na kraju postane nezdravo i opterecujuce
i za samo tu djecu...aj, sto oni vise prakticno nemaju zivot van te uloge, nego sto to ni za djecu nije najzdravija situacija

Izvini,vragana...imas li ti decu?
 
nema nikakve veze s djecijim potrebama vec roditeljstvom kao cinom
u smislu produzetka vrste
vise puta je napisano kako "svaki normalan covjek zeli..."
sta to znaci? da samo "nenormalan" nema isti stav?
a ovo sto si napisala stoji, donekle, tj za one roditelje koji uspijevaju izbalansirat svoje zivote i uloge
imas roditelja koji se do te mjere, navodno, "posvete" djeci da to samo po sebi na kraju postane nezdravo i opterecujuce
i za samo tu djecu...aj, sto oni vise prakticno nemaju zivot van te uloge, nego sto to ni za djecu nije najzdravija situacija[/QUOU

U pisanju nisam koristila odrednice poput normalnih/nenormalnih/ sebičnih/čudnih...
Napisala sam da to što je neko roditelj NE ZNAČI da je uspešniji/bolji/ostvareniji, da je normalniji ili više u pravu od onih koji to ne žele...
A što se tiče posvećivanja deci napisala sam da se prednost dečijim potrebama daje u periodu u kom su potpuno zavisna od roditelja...
_To konkretno znači da je meni OK da roditelji izađu, a da za to vreme o detetu brunu baka, deka, tetka, komšinica, siterka... Sa tim da svi svoju decu vole najviše i brinu o njima na način koji smatraju najboljim.
Nesporazum je nastao zato što pod roditeljstvom ne podrazumevam donaciju genetskog materijala u cilju skidanju jedne od "obaveznih stvari sa spiska" već sve ono što za tim dolazi.
 
nema nikakve veze s djecijim potrebama vec roditeljstvom kao cinom
u smislu produzetka vrste
vise puta je napisano kako "svaki normalan covjek zeli..."
sta to znaci? da samo "nenormalan" nema isti stav?
a ovo sto si napisala stoji, donekle, tj za one roditelje koji uspijevaju izbalansirat svoje zivote i uloge
imas roditelja koji se do te mjere, navodno, "posvete" djeci da to samo po sebi na kraju postane nezdravo i opterecujuce
i za samo tu djecu...aj, sto oni vise prakticno nemaju zivot van te uloge, nego sto to ni za djecu nije najzdravija situacija[/QUOU

U pisanju nisam koristila odrednice poput normalnih/nenormalnih/ sebičnih/čudnih...
Napisala sam da to što je neko roditelj NE ZNAČI da je uspešniji/bolji/ostvareniji, da je normalniji ili više u pravu od onih koji to ne žele...
A što se tiče posvećivanja deci napisala sam da se prednost dečijim potrebama daje u periodu u kom su potpuno zavisna od roditelja...
_To konkretno znači da je meni OK da roditelji izađu, a da za to vreme o detetu brunu baka, deka, tetka, komšinica, siterka... Sa tim da svi svoju decu vole najviše i brinu o njima na način koji smatraju najboljim.
Nesporazum je nastao zato što pod roditeljstvom ne podrazumevam donaciju genetskog materijala u cilju skidanju jedne od "obaveznih stvari sa spiska" već sve ono što za tim dolazi.

Nemoj da se uzbudjujes:ok:Vragana je jos mala,kad poraste kaaaz ce joj se samooo:whistling:

- - - - - - - - - -

:D Neka te, neka, još dva, tri dana... i kad ti izbiju taj argumetn iz ruke :cmok2:

To ti pricam...kad ono a Vragana prejela se svezih bundeva:zcepanje:ahaaaa....jestttt,i bundevica je zove maaammaa!!
 
nema nikakve veze s djecijim potrebama vec roditeljstvom kao cinom
u smislu produzetka vrste
vise puta je napisano kako "svaki normalan covjek zeli..."
sta to znaci? da samo "nenormalan" nema isti stav?
a ovo sto si napisala stoji, donekle, tj za one roditelje koji uspijevaju izbalansirat svoje zivote i uloge
imas roditelja koji se do te mjere, navodno, "posvete" djeci da to samo po sebi na kraju postane nezdravo i opterecujuce
i za samo tu djecu...aj, sto oni vise prakticno nemaju zivot van te uloge, nego sto to ni za djecu nije najzdravija situacija[/QUOU

U pisanju nisam koristila odrednice poput normalnih/nenormalnih/ sebičnih/čudnih...
Napisala sam da to što je neko roditelj NE ZNAČI da je uspešniji/bolji/ostvareniji, da je normalniji ili više u pravu od onih koji to ne žele...
A što se tiče posvećivanja deci napisala sam da se prednost dečijim potrebama daje u periodu u kom su potpuno zavisna od roditelja...
_To konkretno znači da je meni OK da roditelji izađu, a da za to vreme o detetu brunu baka, deka, tetka, komšinica, siterka... Sa tim da svi svoju decu vole najviše i brinu o njima na način koji smatraju najboljim.
Nesporazum je nastao zato što pod roditeljstvom ne podrazumevam donaciju genetskog materijala u cilju skidanju jedne od "obaveznih stvari sa spiska" već sve ono što za tim dolazi.

moja replika se i nije odnosila na tvoj post
vec na post osobe koja je vise puta napisala kako - svaki normalan covjek treba da dijeli njen pogled na svijet...koji je, tako uzevsi, jedini ispravan

e, sad...organizacija zivota je druga prica
da izadju...to je najmanji problem
npr ljudi rade, o djeci brinu specijalizirane ustanove tipa vrtica
i to je regularna praksa, ali sustinski nema veze s onim sto sam pomenula
jer se to odnosi na sasvim drugu stvar - pojavu da covjek sam sebe svede na odredjenu ulogu
u ovom slucaju roditeljsku
i zanemari em vlastiti zivot, em stvarne potrebe tog svog potomka i njega kao jedinku
neki to rade iz strahe, neki iz brige, neki su prosto nauceni da to tako treba...al rezultat najcesce nije
taj harmonicni obiteljski zivot kojem se navodno tezi, vec njegova iskrivljena slika

nego, ono sto je meni zanimljivo u ovom tvom postu je upravo zadnja recenica - kako je odatle nastao nesporazum
kad sr, sto se mene tice, tom khm...problematikom upravo prvi put bavimo?
aj, da kazemo kako su ljudi za koje se roditeljstvo svodi iskljucivo na obavljanje neke bioloske funkcije...duznosti
za mene drugi ekstrem i ne mislim da je ista bolji/gori
 
Nemoj da se uzbudjujes:ok:Vragana je jos mala,kad poraste kaaaz ce joj se samooo:whistling:

- - - - - - - - - -



To ti pricam...kad ono a Vragana prejela se svezih bundeva:zcepanje:ahaaaa....jestttt,i bundevica je zove maaammaa!!

gadno je citat ovo sto ti pises ovuda
uvrijedila si gomilu ljudi
namjerno ili nehoticno, nebitno
krajnje je glupo i bezobrazno, iskrena da budem
uzimat sebi za pravo da ovako pljujes po tudjim zivotima i izborima
mene bi bilo sramota, a ti kako oces...valjda si dovoljno odrasla da kapiras sta zapravo pises
 
:D Neka te, neka, još dva, tri dana... i kad ti izbiju taj argumetn iz ruke :cmok2:

u kom smislu? kao promijenit ce se nesto drasticno...
iste sam price odslusala i vezano za trudnocu
od toga kako je trebalo da postanem ovakva ili onakva pa do toga kako cu tek statijaznamsta postati...jer, zaboga, to tako ide...
e, pa ne ide sve za svakog isto jer nismo ni mi svi isti
upravo o tome se i radi :lol:
 
gadno je citat ovo sto ti pises ovuda
uvrijedila si gomilu ljudi
namjerno ili nehoticno, nebitno
krajnje je glupo i bezobrazno, iskrena da budem
uzimat sebi za pravo da ovako pljujes po tudjim zivotima i izborima
mene bi bilo sramota, a ti kako oces...valjda si dovoljno odrasla da kapiras sta zapravo pises
Opusti se Vragana,nije mi bila namera da vredjam.Ako si se osetila uvredjeno evo javno ti se izvinjavam!Prosto,mislim da zene imaju taj hormon ili sta vec,sto im probudi materinski instikt.Izvinjavam se onima sa viskom muskih hormona.Nemoj sad opet da se nadjes uvredjenom.Ovde nisam napisala nista sto bi trebalo tebe licno da dirne.Govorim uopsteno.Sa decom je lepse u zivotu,znam sta pricam:lol:
 
Opusti se Vragana,nije mi bila namera da vredjam.Ako si se osetila uvredjeno evo javno ti se izvinjavam!Prosto,mislim da zene imaju taj hormon ili sta vec,sto im probudi materinski instikt.Izvinjavam se onima sa viskom muskih hormona.Nemoj sad opet da se nadjes uvredjenom.Ovde nisam napisala nista sto bi trebalo tebe licno da dirne.Govorim uopsteno.Sa decom je lepse u zivotu,znam sta pricam:lol:

mene licno i ne dira, toliko je valjda cak i tebi jasno
jer nije opce stvar u tome
tebi/meni je ............. ljepse/gore u zivotu...tebi/meni je ................. normalno/nenormalno...- kad tako postavis stvari ok
kad ih postavis kao neka...opca mjesta, onda to prosto nije ok
jer nipodastavas druge ljude i njihove izbore tj vrijedjas i etiketiras...bez ikakve realne potrebe
kao i sad sa "mislim da zene imaju taj hormon ili sta vec,sto im probudi materinski instikt.Izvinjavam se onima sa viskom muskih hormona"
jel kapiras ti koliko je ovo...bljak, realno?
dakle, sto se mene tice - ovo je jos vise bljak, a ti pisi sta oces...nije bas da akonto vec napisanog
imam razloga mislit kako ces ubuduce malo zastat, razmislit pa napisat
 
mene licno i ne dira, toliko je valjda cak i tebi jasno
jer nije opce stvar u tome
tebi/meni je ............. ljepse/gore u zivotu...tebi/meni je ................. normalno/nenormalno...- kad tako postavis stvari ok
kad ih postavis kao neka...opca mjesta, onda to prosto nije ok
jer nipodastavas druge ljude i njihove izbore tj vrijedjas i etiketiras...bez ikakve realne potrebe
kao i sad sa "mislim da zene imaju taj hormon ili sta vec,sto im probudi materinski instikt.Izvinjavam se onima sa viskom muskih hormona"
jel kapiras ti koliko je ovo...bljak, realno?
dakle, sto se mene tice - ovo je jos vise bljak, a ti pisi sta oces...nije bas da akonto vec napisanog
imam razloga mislit kako ces ubuduce malo zastat, razmislit pa napisat
ok....evo razmisljam
i.....eto.....ZIVELA DECA i svi koji zele da ih imaju,ziveli i oni koji nece da ih imaju ako su tako srecni!!!!:)
 
Opusti se Vragana,nije mi bila namera da vredjam.Ako si se osetila uvredjeno evo javno ti se izvinjavam!Prosto,mislim da zene imaju taj hormon ili sta vec,sto im probudi materinski instikt.Izvinjavam se onima sa viskom muskih hormona.Nemoj sad opet da se nadjes uvredjenom.Ovde nisam napisala nista sto bi trebalo tebe licno da dirne.Govorim uopsteno.Sa decom je lepse u zivotu,znam sta pricam:lol:


Какав хормон јбт? :lol:

Код мене се матерински инстикт пробудио после порођаја, при првом контакту са дететом. Пре тога - 0.
 
u kom smislu? kao promijenit ce se nesto drasticno...
iste sam price odslusala i vezano za trudnocu
od toga kako je trebalo da postanem ovakva ili onakva pa do toga kako cu tek statijaznamsta postati...jer, zaboga, to tako ide...
e, pa ne ide sve za svakog isto jer nismo ni mi svi isti
upravo o tome se i radi :lol:
Zapravo, nisam mislila ništa loše...čak mi je veoma simpatično. Ljudi generalno imaju neke zadate tipove, i čim si izrazila razumevanje za sve koji prave drugačije izbore, za sve sa crno-belim izborima neopozivo si se svrstala u tabor onih koji nemaju decu... I sama si napisala da si samo čekala to pitanje, pa da potvrdiš njihove predrasude... Sa neke druge teme znam da će se to promeniti.... I ne mislim da će te to promeniti.... Samo ćeš na prethodno postavljeno pitanje odgovarati onako kako se od tebe, pa recimo, ne očekuje...
Zamisli, mlada mama pa razume da nisu svi ovakvi ili onakvi...
Nije mi bila namera da te uzrujem, uvredim, niti bilo šta slično, zaista.
 
Zapravo, nisam mislila ništa loše...čak mi je veoma simpatično. Ljudi generalno imaju neke zadate tipove, i čim si izrazila razumevanje za sve koji prave drugačije izbore, za sve sa crno-belim izborima neopozivo si se svrstala u tabor onih koji nemaju decu... I sama si napisala da si samo čekala to pitanje, pa da potvrdiš njihove predrasude... Sa neke druge teme znam da će se to promeniti.... I ne mislim da će te to promeniti.... Samo ćeš na prethodno postavljeno pitanje odgovarati onako kako se od tebe, pa recimo, ne očekuje...
Zamisli, mlada mama pa razume da nisu svi ovakvi ili onakvi...
Nije mi bila namera da te uzrujem, uvredim, niti bilo šta slično, zaista.

na koje pitanje - imam li djecu? mah...:lol:
 

Back
Top