YUritmix Rapsodija.

nije,jer nije bilo nekih ozbiljnijih politickih previranja do tad,tj navijanje nije imalo tu konotaciju,a u toj sezoni kada je pocelo i politicko pregrupisavanje su instrumentalizovani,kako to da se bas tada osnivaju delije i kako bas da tada DB postavlja belosvetskoh hohstaplera za vodju tih delija,a BBB pocinju saradnju sa tek osnovanim HDZ pa su imali i onu setalicu bbb za hdz,tacno je da su politicari uvedili tu moc manipulacije pa su i te navijacke frakcije postali na neki nacin preteca paravojnih formacija,Maksimir je samo kulminacija svega sto se desavalo te sezone,posle toga se i nije islo vise na gostovanja,barem ne masovno.Mediji su u to vreme odradili veliki "posao" evo nekih vidjenijih inidenata iz te sezone.

- - - - - - - - - -


Kakvo su šamaranje tada dobili bbb od vulturesa tadašnjih, jao...
 
Ibrahimovic, Arnautovic, Junuzovic, Dragovic, Seferovic, Kujovic, Nikolic, plus siptari iz svice Dzaka i Saciri su rodjeni u Srbiji...dok su Mehmedi i Dzamaili iz Makedonije...

- - - - - - - - - -

Sta je Vladimir Petkovic selektor Svice Srbin ili Hrvat uvjek kazu BiH strucnjak...Na netu ima malo toga vise su ga povezivali sa Hrvatima navodno hteo ga Hajduk al to opet nemora nista da znaci mene stric ubjeduje da je Srbin znao ga je prije rata stari mu iz Hadzica...
 
Ibrahimovic, Arnautovic, Junuzovic, Dragovic, Seferovic, Kujovic, Nikolic, plus siptari iz svice Dzaka i Saciri su rodjeni u Srbiji...dok su Mehmedi i Dzamaili iz Makedonije...

- - - - - - - - - -

Sta je Vladimir Petkovic selektor Svice Srbin ili Hrvat uvjek kazu BiH strucnjak...Na netu ima malo toga vise su ga povezivali sa Hrvatima navodno hteo ga Hajduk al to opet nemora nista da znaci mene stric ubjeduje da je Srbin znao ga je prije rata stari mu iz Hadzica...

Ima bar 35 igrača na uru koji vuku korijen sa ex yu prostora čak i onaj što igra za njemačku je iz Kumanova

Vladimir Petkovic je Srbin koji govori 7 jezika inače vrtan trener i izbornik samo mi nije jasno zašto je postavio ovo prvenstvo tako žestok krterij da mu ne igrajuigrački koji nisu standardni u timovima jer ovaj Seferović se napromašiva a Drmića nije zvao kao ni Inlera koi nije standardan u Lesteru
 
Poslednja izmena:
Oblak

Kolarov - Lovren - Savic - Ivanovic

Rakitic - Matic - Modric

Jovetic - Mandzukic - Tadic

Handanovic
Begovic
Kolasinac
Maksimovic
Nastasic
Srna
Pjanic
Kovacic
Ljajic/Brozovic
Perisic
Kalinic/Mitrovic
Dzeko

Siguran sam da bi se ovakva reprezentacija lagano sa pola snage prosetala do titule evropskog sampiona ove godine u Francuskoj ali samo pod uslovom ako bi igraci imali odnos prema dresu kakav danas imaju Hrvati , a ukoliko bi taj odnos bio poput onog kakav imaju Srbi ne bi se ni plasirala na EP .
 
Da se prisetimo debakla Jugoslavije na EP 1984.g. u Francuskoj

Poraz od Belgije 2-0, pa Danaca 5-0

I sam plasman je bio velika sreca ako se secate Radakovica koji je zabio u zadnjoj sekundi protiv cini me Bugara.

A ono najzanimljivije, barem meni, i tada se kao i danas, prigovara da se igra Fudbal od pre 20.godina :mrgreen:

U svakom slucaju, vredi se podsetiti http://www.yugopapir.com/2016/06/ep-1984-jugoslovenska-fudbalska-sramota.html
 
adidas_1989_yugoslavia_match_worn_home_shirt_a.jpg


- - - - - - - - - -

adidas_1989_yugoslavia_match_worn_home_shirt_b.jpg
 
Golmani : Oblak , Begovic , Handanovic

Levi bekovi : Kolarov , Kolasinac

Stoperi : Maksimovic , Nastasic , Lovren , Savic

Desni bekovi : Ivanovic , Srna

Vezni red : Matic , Modric , Rakitic , Pjanic , Kovacic

Krila : Jovetic , Tadic , Perisic , Pjaca

Spicevi : Mandzukic , Dzeko , Mitrovic

Selektor : Radomir Antic

Kakva bi to timcina bila pa bili bi svetski i evropski prvaci . Ne zaboravite samo kakvi jos vrhunski igraci ne bi imali mesta na ovom spisku .
 
Ljudi dajte malo informacija o ovima što nisu europska klasa.
Svi znamo za ove velikane nogometa,ali ja sam temu prvenstveno namjenio mlađim talentima koji odlaze sa 15-16 ili se rađaju tamo a roditelji im vuku korijene iz ex yu.

Možda vam se čini nejasno o čemu govorim ali kad otvorim aplikaciju rezultati i pogledam sastav nekog prosječnog nizozemskog tima tad po imenima i prezimenima vidim da ima jugovića ko kineza-tako i njemačka liga posebno druga i ostale lige

pa ima valjda neka matematika prosta juga je bila 20 milja ljudi a jugovići igraju u državama od 70 milja i više

velim prosta matematika

evo jedan Ibra hara svitom a nije lopte šutnijo u jugi
 

ljudi dodajite klipove i ostalo -informacije jer ne zaboravite koliko nam se jezik razlikuje toliko nam se razlikuje i umjeće loptanja samo nemojte o politici

- - - - - - - - - -

1. Aubameyang P. Dortmund 31 2
2. Lewandowski R. Bayern 30 5
3. Modeste A. FC Koln 25 2
4. Werner T. RB Leipzig 21 5
5. Gomez M. Wolfsburg 16 1
6. Kramaric A. Hoffenheim 15 8
6. Kruse M. Bremen 15 7
8. Robben A. Bayern 13 9
9. Ibisevic V. Hertha 12 4

1. Cavani E. PSG 35 4
2. Lacazette A. Lyon 28 3
3. Falcao Monaco 21 5
4. Gomis B. Marseille 20 3
5. Balotelli M. Nice 15 1
5. Mbappe K. Monaco 15 8
5. Santini I. Caen 15 2


1. Dzeko E. AS Roma 29 9
2. Mertens D. Napoli 28 9
3. Belotti A. Torino 26 7
4. Higuain G. Juventus 24 3
4. Icardi M. Inter 24 8
6. Immobile C. Lazio 23 3
7. Insigne L. Napoli 18 9
8. Borriello M. Cagliari 16 1
8. Gomez A. Atalanta 16 10
8. Keita B. Lazio 16 3
11. Kalinic N. Fiorentina 15 2

0. Leon S. Osasuna 10 0
20. Piatti P. Espanyol 10 10
27. Cop D. Gijon 9 3
27. Soriano R. Villarreal 9 5
27. Vela C. Real Sociedad 9 2
30. Carmona C. Gijon 8 2
30. Prieto X. Real Sociedad 8 5
30. Rakitic I. Barcelona 8 5


1. Doumbia S. Basel 20 2
2. Hoarau G. Young Boys 18 5
3. Alioski E. Lugano 16 12
4. Akolo C. Sion 15 4
4. Sorgic D. Thun 15 3
6. Caio Grasshoppers 14 6
6. Janko M. Basel 14 0
6. Schneuwly M. Luzern 14 6
9. Ajeti Al. St. Gallen 10 3
9. Delgado M. Basel 10 9
9. Elyounoussi M. Basel 10 12
9. Fassnacht C. Thun 10 5
13. Ben Khalifa N. Lausanne 9 1
13. Rapp S. Thun 9 4
13. Sadiku A. Lugano 9 4
16. Frey M. Young Boys 8 5
16. Juric T. Luzern 8 3
16. Kololli B. Lausanne 8 4
16. Konate M. Sion 8 4
16. Margiotta F. Lausanne 8 4
16. Mariani D. Lugano 8 5
16. Sulejmani M. Young Boys 8 4
 
Poslednja izmena:
1. Robak M. Lech 15 3
2. Fraczczak A. Pogon Szczecin 13 2
2. Nikolics N. Legia 13 1
2. Vassiljev K. Jagiellonia 13 13
5. Cernych F. Jagiellonia 12 4
6. Paixao M. Lechia 11 3
7. Niezgoda J. Ruch 10 1
7. Paixao F. Lechia 10 4
7. Radovic M. Legia 10 6
10. Boguski R. Wisla 9 4
10. Kownacki D. Lech 9 2
10. Piatek K. Cracovia 9 1
13. Badia G. Piast 8 3
13. Frankowski P. Jagiellonia 8 1
13. Kante Plock 8 2
13. Kielb J. Korona 8 4
13. Kuswik G. Lechia 8 2
13. Siemaszko R. Arka 8 0
13. Spiaczka B. Leczna 8 1
13. Wozniak A. Zaglebie 8 2
21. Budzinski M. Cracovia 7 1
21. Covilo M. Cracovia 7 0
21. Gutkovskis V. Termalica B-B. 7 1
21. Jevtic D. Lech 7 6
21. Malecki P. Wisla 7 2
21. Vinicius M. Arka 7 2
27. Brlek P. Wisla 6 1


evo malo sam čačkao samo po listi strelaca po ligama okolo-a ništa osim strelaca
 
Vezano za jučerašnje tekme, a posebno onu protiv Evertona, baš sam neki dan komentirao... prije 30tak godina se Everton, osrednji klub Premiershipa, ne bi sigurno najavljivao kao neki "velikan"
Tada je Hajduk bio član lige koja je bila sigurno među prvih 5 u Europi i sigurno se ne bi morao pribojavati na način kao sada kluba kao što je Everton - u prijevodu na nekadašnuu ligu Everton je razina Želje ili Veleža...
A koliko je ta liga bila jaka svjedoči i to da je Zvezda po osvajanju LP prvo kolo PJ igrala baš protiv Veleža i istamburali ih u Mostaru sa 5-1 mislim.... Eto, to je bila ta nekadašnja liga - čisto ludilo.
 
Poslednja izmena od moderatora:
Ja ovo više neću tolerirat-stoput sam u životu nagrabusio jer sam trpio sve i svakoga.sad ću lipo prijaviti sve do jednoga koji ovde klapeta o temama koje nemaju veze sa ovom temom. Ima na forumu mjesta koliko oćeš za iznijeti bilo koji stav-Ovde se priča o igračima sa ex Ju prostora samo o igračima -ne ni o klubovima-a kamoli čemu drugome i svakakvim drugim temama.

Razlog je jednostavan-pratio sam Jugo ligu i znam kakav je to stil nogometa-i na kraju krajeva pričamo o igračima sa istog govornog područja -manje više .

To odakle ja dolazim i ko su mi bili djedovi moja je stvar-I isto tako mogu prvom susjedu reći da je Piksi bio tata mata što se nogometnog znanja tiče i svega što je na terenu prikazivao.Tuce je bio najlucidnije livo krilo koje je moglo probit stranu kad god ga je volja na Marakani ili na stadionu JNA ,Maksimiru,Poljudu,Kantridi itd,i isto tako kad Bokšić krene okomito moli Boga da promaši jer golman ne brani ili kad Baka namisti na 20 metara slobodnjak-O Profi i Deji da ne pričam. I dan danas sa teritorija ex ju dečki igraju lip nogomet ugodan za oči i ne dovode ih u najbolje klubove svijeta da trče nego da se gledaoci dive ljepoti igre-kome nije jasno nek se žali drugu titu ili jovanki-neznam austrijski-neznam turski,neznam mađarski-Ja pričam Hrvatski jezik i savršeno dobro razumijem Srpski jezik a i Makedonski onoliko koliko trebuje nogometna terminologija

- - - - - - - - - -

ima ovde ljudi kojima je zanimljiva tema i iako ih je jako malo-šta to koga briga?oni koji ovde spamaju neka se miču jer ima tih topića kolko oće pa nek ih pune i nišane na koga oće.
 

Back
Top