Island odustaje od kandidature za EU bez referenduma

dejan624

Domaćin
Poruka
3.218
Island će odustati od kandidature za ulazak u Europsku uniju bez provođenja referenduma koji su bile obećale dvije euroskeptične stranke na vlasti, objavila je vlada.

Te dvije stranke, Stranka napretka (centar) i Stranka neovisnosti (desnica), dogovorile su se o nacrtu zakona kojim će od vlade zatražiti da povuče kandidaturu za članstvo u EU-u koju je zemlja predala 2010.

Bit ću zadužen za taj nacrt zakona. Tadašnji ministar vanjskih poslova je podnio kandidaturu pa je prirodno da ja predložim njezino povlačenje, rekao je na javnoj televiziji RUV ministar vanjskih poslova Gunnar Bragi Sveinsson.

Takav ishod nije bio neočekivan. Vlada je već raspustila tijela za pregovaranje s EU-om a njihov je rad obustavila početkom kampanje za parlamentarne izbore 2013.
http://www.vesti.rs/Evropska-Unija/Island-odustaje-od-kandidature-za-EU-bez-referenduma.html
 
Sa takvim standardom i takvom platom njima niko i nije potreban.
Oni nisu buranija ko mi i ne moraju da rade za 20000 dindži.
Kod nas žive ok samo političari,estradni manijaci i rodbina istih,kao i rođaci osoba zaposlenih u zemljama EU.
Srbiju to što je stalno na raskrsnici između EU i Rusije,košta vremena.
Dok mi razmišljamo,prestigla nas i Albanija i sad je iza nas samo BiH,i to zahvaljujući Dodiku...
Nije ni čudo kad nas brane Rusi od kojih svi pobegoše...
 
000eu%20free%20future.jpg
 
Tako ce da bude i kod nas kad nas budu dovoljno ocerupali i izmuzli (ako ima jos!)...

Problem je ,,samo'' u tome sto nas niko nikad ne raspisuje referendum pre nego sto zapocne postupak ,,zblizavanja'' sa EU kroz razne jednostrane liberalizacije, povlastice i prilagodjavanje zakonodavstva za potrebe EU.

A kad se EU izvuce iz krize, postavice kao neku anti-EU opciju, koliko da sutne ljusturu od nekadasnje ,,buduce clanice'', a da ne ispadne kriva u celoj stvari.

Cenim da ce deo novca iz pristupnih fondova biti iskoriscen da nam zakovu jednu veliku post-tranzicionu krstacu...
 

Back
Top