Ceste & diesel

e eremita...nemoj da me citirash ako tvoj citat nema veze sa onim shto sam napisao...ja sam uporedio beograd i srbiju a ti meni pishesh o ratu i sankcijama!!!??!!nit sam ja pomenuo med i mleko...nit bilo shta slichno tome shto ti napisa...al shta ima veze...mozhda je bash u tome kvachica...pih....kazhe da vidim kako izgledaju parkovi...ne ja sam zatucani lik iz sirogojna koji ne zna kako izgledaju parkovi...a izvini jel rade park ispod skc-a?...

u beogradu ima makar malo shanse da se nadje posao il neshto slichno...posle se beogradjani zhale shto ljudi dolaze sa svih strana u njihov grad i prljaju ga...a ne pitaju se zashto dolaze...zato shto sve pare ove fekalije od zemlje zavrshe u istom tom beogradu...a i ja sam nashao kome da pishem...svaka mi chast
 
Gola:
Baš ste jadni :roll:
Nisam ja došla tamo da zagađujem vašu okolinu; vi to sami umete vrlo dobro da radite - ako ste možda krenuli u vašu lepu prirodu mogli ste da primetite (i to kako!!) da su šume pune smeča i to zbog Vas(i svakako ne zbog mene :wink: ) koji živite tamo i dišete vazduh koji to ime više niti ne zaslužuje...Ali vi to kao i da ne primečujete 8) . Da, znam da mnogo očekujem od države koja je 10 godina bila pod sankcijama, ali stvari kao što je ekologija nema veze sa sankcijama. Mogli ste sami pobrinuti za smeče i staviti jih tamo gde jim je mesto. Ali očigledno je večina ljudi "škrtica :oops: ", pa jim je težko odvojiti neki dinar za odvoz smeča!!! :?
Da, pa kako da ne stoji Srbija, naravno. Baš takva kakvu ste hteli.
Stvarno nisam razpoložena :? za takva natezanja ovde na forumu. Opet ste se pokazali u najlepšem pogledu. Ipak je to Vaš problem.
Prijatno!

GOLA - ja u Sloveniji nisam bila od 1990. od kad ste poubijali one nesrećne mlade vojnike! Nikad vam to neću zaboraviti niti će me dežela videti!
Euro-dizel i rupe na putevima su neuporedive sa zločinima koje ste vi počinili!
 
ne znam da li je Gola ovo postavila da bi provocirala ili šta...ali činjenica je da su naši putevi loši... tačnije, grozni... (moj brat je prošli ponedeljak rasturio gumu na autu u sred Novog Sada-naleteo je slučajno na rupčagu na putu tražeći euro dizel!)
naravno da je sve u lošem stanju kad nam je sve rastureno i u lošem stanju...mi smo u lošem stanju...
a da se nešto što je konstantno kvareno godinama popravi treba isto tako mnogo godina... i dok se sve ne sredi moraćemo da trpimo i ovakve kritke jer turisti neće da trpe javašluk...
evo napisaću vam šta su planinari iz Bg napisali u knjgu utsaka u mom bivšem muzeju: "Muzej vam je u očajnom stanju. Vi ste jedna gomila lenjih neradnika! Pokrenite se malo i skinite paučinu i skinite prašinu." Njih nije briga što ovi ljudi nisu godinu dana dobijali platu a muzej je uprkos svemu radio...zbog posetilaca...nikoga nije briga zašto je i kako došlo do toga i ko je kriv za to...nikoga nije briga da li ima i zašto nema spremačice u tom muzeju...
e tako i ovo o čemu je pisala Gola...

i još ovo, što se brige o okolini tiče, nismo za ponos ... sad se vi tu pravite kao nešto strašno fini ili šta ... ali u ovoj zemlji je na žalost još uvek normalno da se opušci, papirići, kese i sl. bacaju kojekuda,usput, o recikliranju i sl. stvarima se ni ne pomišlja ...uglavnom, nemarni smo!
 
etotako:
jomini:
Šta ste bre napali snajku, u pravu je milion posto. Počinjete da vučete na crnogorsko shvatanje ''šta nam fali, odlično je ođe'' i slične nebuloze...
:roll:
Zato što je glupa, dosadna, nepismena i došla je da nam soli pamet kakvi su naši putevi... jako dobro znamo kakvi su nam putevi... Sve su to gluposti, ne treba meni neko sa strane da dolazi i govori kako živim...
O čemu ti to? Ko ti soli pamet, šta pričaš? Žalila se, pa šta?
I odmah u množini - ''...da NAM soli pamet...''.
Nesvesno si uradila dobar psiho trik... :wink: , svaka čast. Poput onih rečenica kad nekog ubeđuješ u nešto, pa kažeš ''nisam to uradio I TI TO ZNAŠ''...
Jes' da je slučajno, ali...
 
Ljudi, da bude jasnije malo: kada dodju Norvezani u ovu zemlju iz daleko bogatije i civilizovanije zemlje od Slovenije oni se ne zgrazavaju i ne cude. Daju savet, razumeju ono sto se razume, kritikuju ono sto je za kritiku ali na jedan diskretan i normalan nacin. Slovenacki stil je tipicno zapisavajuci, pokondireno - balkanski i iznad svega nedobronameran. Ne zovu se dzaba - Slovenci. Od svih Slovenskih naroda oni imaju bas naziv koji nosi Slovensko ali ne kao Sloveni nego kao Slovenci. Zvuci nekako kao kamenci, cini mi se.
 
Ovaj topic je klasican primer kako moramo da ucimo na greskama. Dodje bilo ko baci bombu i ode a mi se svi kao gladni kerovi bacimo na kosku. Jer topic je koska 1000%. Pa sta ako su losi putevi, bili su uvek i bice, u Nemackoj je dosao Hitler na vlast i izgradio najbolji put svih vremena Minhen-Bec i gotovo. Shvatite jednom sta su saboterski topici i ne koljite se oko stupidnosti.
 
Ma to da je uvaljena tema je sasvim jasno od pocetka. Takve stvari radi srebro obicno. Ali koliko god bila zayebancija ovakvo misljenje je stvarno prisutno kod slovenaca pa koristimo malo priliku da damo i nase misljenje cisto onako...
 
jomini:
etotako:
jomini:
Šta ste bre napali snajku, u pravu je milion posto. Počinjete da vučete na crnogorsko shvatanje ''šta nam fali, odlično je ođe'' i slične nebuloze...
:roll:
Zato što je glupa, dosadna, nepismena i došla je da nam soli pamet kakvi su naši putevi... jako dobro znamo kakvi su nam putevi... Sve su to gluposti, ne treba meni neko sa strane da dolazi i govori kako živim...
O čemu ti to? Ko ti soli pamet, šta pričaš? Žalila se, pa šta?
I odmah u množini - ''...da NAM soli pamet...''.
Nesvesno si uradila dobar psiho trik... :wink: , svaka čast. Poput onih rečenica kad nekog ubeđuješ u nešto, pa kažeš ''nisam to uradio I TI TO ZNAŠ''...
Jes' da je slučajno, ali...
tantrum.gif

koji si ti smor... treba da se prenikujes u Luk!
nas, sve ostale na forumu... koliko znam, nisi ovde jedina
a vi ste toliko glasni, pa kako vas covek moze promasiti... mislim... :roll:
 
AntunTun:
dinkitj=miloshevitj......e stvarno vama ljudima treba cobi....da vam objasni neke stvari....naviklo to na amove i chizmu....nema druge....u vetjini vas prepoznajem svog pokojnog dedu (ne onaj shto je chetnik vetj kevin-prvoborac)....ja sam mislio da takvi ljudi polako izumiru...al ne lipshi magarche....nikad ovde netje biti bolje....i to upravo iz razloga shto mladi ljudi liche na starce koji su ih svemu nauchili....
nisam te zaboravila :roll:
vidim da si svoja znanja skupio na politickim mitinzima... znanje sipas oko sebe... vidim, samo takve budale poput tebe koji nemaju nikakve ideje o ekonomiji i bla bla mogu se zauzeti za tu lopuzu!
sramota!
ko glasa za G17 je budala!
a posto znam ko si ti... sve je prilicno konzistentno... idi pusi, bice ti bolje
 
etotako:
jomini:
etotako:
jomini:
Šta ste bre napali snajku, u pravu je milion posto. Počinjete da vučete na crnogorsko shvatanje ''šta nam fali, odlično je ođe'' i slične nebuloze...
:roll:
Zato što je glupa, dosadna, nepismena i došla je da nam soli pamet kakvi su naši putevi... jako dobro znamo kakvi su nam putevi... Sve su to gluposti, ne treba meni neko sa strane da dolazi i govori kako živim...
O čemu ti to? Ko ti soli pamet, šta pričaš? Žalila se, pa šta?
I odmah u množini - ''...da NAM soli pamet...''.
Nesvesno si uradila dobar psiho trik... :wink: , svaka čast. Poput onih rečenica kad nekog ubeđuješ u nešto, pa kažeš ''nisam to uradio I TI TO ZNAŠ''...
Jes' da je slučajno, ali...
tantrum.gif

koji si ti smor... treba da se prenikujes u Luk!
nas, sve ostale na forumu... koliko znam, nisi ovde jedina
a vi ste toliko glasni, pa kako vas covek moze promasiti... mislim... :roll:
Bla, bla.. Ja sam ti konkretno rekao da si izvukla iz konteksta da je ono bilo soljenje pameti, a tvoja replika na to je samo obično lupetanje i govor u ime svojih nekoliko istomišljenika. Dakle, bla, bla... :roll:
 
Hehehe, ako nista drugo, bar si dozivela kultni Fellinijev svet. Pomalo rupicast ali ipak mekan i bez ostrih ivica. Latino-balkanski. Svet u kojem caruju snovi, masta, zanos. I iznad svega je ljubav prema zivotu...
 
Da, meni se to svidja (prosto obozavam Fellinija, hehe!), ali i mnogim drugima!
... Ti, ja, oni ili bilo ko iz "belog sveta" mozemo uzvratiti ljubav i mozemo se samo diviti. Jer, da se nama nesto slicno desi (kao sto se desilo odnosno se desava Srbiji), veruj, mi ne bismo ni preživeli ni trajali!
 
Dobro jutro!
Baš mi je drago što ste se razpričali; to nikako nije bila uvaljena tema, kao što mislite - htela sam znati neke stvari, ali kao u navici - vi me napadate u negativnom tonu. Pa šta da radim... :roll:
Lepo su rekli neki forumisti; a pogotovo Tamodaleko: jeste, baš Fellinijev svet. Sviđa se i meni :D
Da skratim priču: bilo je meni lepo kod Vas, ali to što se desilo sa dieselom i stanje na "putevima", me je iskreno rečeno šokiralo. Pa kad to neki ne ume da kapiraju...odmah napadaju..Oni najpametniji mogli ste da mi napišete adresu na koju se mogu obratiti, kao i svi ostali koji dolaze u Srbiju, pa možda nam čak uspe da neke stvari krenu na bolje...Možda.
A ti, draga Silver girl: ne boj se, nisam niti spremačica, niti ne kuvarica kafe...Pa i da bi bila, pa šta? Svaki rad je častni, ako ga radiš kako treba. Bar su mene tako učili. I mnogo sam stvari radila u životu, da, prala sam i suđe, dok sam studirala. Ti verovatno ne bi :roll:?? Niti se na palim na zlato, silikone, turbofolk, i slično...Ne možeš sve da smatraš istim, jeli tako?? Ja sam normalna žena koja voli mnoge stvari i za razliku od tebe - nisam pikra niti ne napadam forumiste, koji žele "samo" znati neke stvari.
Nemojte se svađati, nečemo tako ništa rešiti..
P.s.: Dobila sam i slatko. :D ..
Uživajte!
 
jomini:
Bla, bla.. Ja sam ti konkretno rekao da si izvukla iz konteksta da je ono bilo soljenje pameti, a tvoja replika na to je samo obično lupetanje i govor u ime svojih nekoliko istomišljenika. Dakle, bla, bla... :roll:
ne, nisam ja izvukla iz konteksta nego si ti
i ja nemam ovde istomisljenike, u stvari i ne znam da li ih imam... nisam dosla da budem deo neke grupe, nego kazem sta mislim

a ja mislim da ona prica puno i na pogresan nacin o nebitnim stvarima i iz pogresnog ugla... toboze zabrinuta za nas i postavlja pitanja...

Pitanje koje sam ja postavila, u jednom od postova na ovoj temi: gde je fiskalni racun za putarinu na auto putu je sasvim legitimno i konkretno!
To niko nije video jer vi volite samo ona koja se bave nekom bozanskom istinom... tipa da li je Sloba veci od Seselja...

:roll:
Ne smem ni da kazem sta mislim o toj politickoj kulturi... i sa te strane se Gola super uklopila u vase drustvo tj. prazne price
 
tamo daleko:
Hehehe, ako nista drugo, bar si dozivela kultni Fellinijev svet. Pomalo rupicast ali ipak mekan i bez ostrih ivica. Latino-balkanski. Svet u kojem caruju snovi, masta, zanos. I iznad svega je ljubav prema zivotu...
Vrhunska arogancija... covek koji misli da je bolji od onih drugih samo zbog svoje geografske pozicije. Ti si jasno bolji... nemoj u to sumnjati :roll:
i Gola je bolja i svi ste vi bolji

Novac vas cini dobrim i kvalitetnim ljudima... eh... blago vama...
 
Etotako,

ti mozes da mislis sta god hoces, ali ja Srbiju zaista volim, obozavam i podrzavam. Dozivljavam je kao svoj dom - nije savrsen, ima on i svojih mana (to su one male i tako mekane mane, blago zaobljene, bez ikakvih ostrih ivica koje ne zadaju bol...), ali mi Srbija, pre svega, pretstavlja dom u kome jos uvek caruju snovi, masta, zanos, ispunjenost, mir. Pretstavlja mi istinsku ljubav, moju porodicu, korene, poreklo...

Nazovi ti to kako god hoces, ja znam da ovo ne zasluzuje naziv "arogancija" niti "prepotencija" i meni je to sasvim dovoljno.

Aaa, da, i veoma volim F. Fellinija!
 

Back
Top