Paket iz Cikaga

biter

Početnik
Poruka
13
Kako da mi rodja posalje paket (3-4 kg, laptop, kraden-postoji li rizik) iz Chikaga u Srbiju- Ns, Bgd,a da ga DHL i slični ne oderu(250$+carina). Nasa posta sa ino izgleda samo FNRJ, ali ću još proveriti- samo da može pa neka kotrlja mesec dana. Hvala.
 
biter:
Kako da mi rodja posalje paket (3-4 kg, laptop, kraden-postoji li rizik) iz Chikaga u Srbiju- Ns, Bgd,a da ga DHL i slični ne oderu(250$+carina). Nasa posta sa ino izgleda samo FNRJ, ali ću još proveriti- samo da može pa neka kotrlja mesec dana. Hvala.

Pa ne razumem zasto ne posalje obicnom postom? DHL-om stize za nekih pet, sest dana, dok obicnom postom se moze da ide i mesec i po, dva dana. Samo sto je mnogo jeftinije.
 
Ja saljem pakete stalno za srbiju, regularnom avio postom i stize za sedam dana. U subotu posaljem u sledecu subotu je u Beogradu. Problem je sto u USA mora da prijavi sta salje i vrednost i niko ti negarantuje dostavu. Meni se desavalo da nestignu delovi za kola koja sam poslao. Takodje problem je u carini u Beogradu koja carini odokativnim metodom. Meni su pustili 5 novih kaciga a naplatili carinu na polovnoj???????
 
Pa bas zbog toga se i ne salje obicnom postom za Srbiju, zato sto nasa lopovska zemlja nije u sistemu postanskog osiguranja. Druga stvar, ako je u pitanju lap-top, sva roba mora da ima naznacenu vrednost, i ta vrednost zajedno sa iznosom postarine se uzima kao osnovica za porez i carinu. Iznosi do 100 evrica ne podlezu carini i porezu, smatraju se poklonom, ali je i za njih potrebno kod speditera obezbediti potvrdu o poklonu, platiti lezarinu na aerodromu dok ceka carinjenje, carinski pregled i slicno sto te opet izadje nekih 15ak eurica i ostaje ti da se nadas da se cariniku koji to pregleda nece svideti tvoj lap-top :)
Najsigurniji nacin je da ti posalje po nekome ko dolazi uskoro u Scg. Taj neko ga preko granice moze preneti u svom rancu kao svoj licni, i siguran sam da ti se vise isplati cak i da moras da odes u Nis po njega, nego da rizikujes sa nasim drzavnim sluzbama. Dobrodosli u Srbiju :D
 
KRADEN LAP DA UĐE KAO PAKET :shock:
ne pali se. ako i misliš da to uradiš uradi dhl-om
yebote ukradete lap,i mnogo vam 250 doški za transport....


pa ja kada sam išla u zh gledali mi lap,švajcarci da nije ukraden!
ej,bre,koji vam je?
pa zbog takvih i jesmo tu gde smo :evil: :evil: :evil:
 
RSVMillenian:
Ja saljem pakete stalno za srbiju, regularnom avio postom i stize za sedam dana. U subotu posaljem u sledecu subotu je u Beogradu. Problem je sto u USA mora da prijavi sta salje i vrednost i niko ti negarantuje dostavu. Meni se desavalo da nestignu delovi za kola koja sam poslao. Takodje problem je u carini u Beogradu koja carini odokativnim metodom. Meni su pustili 5 novih kaciga a naplatili carinu na polovnoj???????

Koliko kosta da se posalje jedan paket od jedno 10 kg?
 
Moze li neko od ovih YU-AMERA da mi da neki site gde mogu da pogledam polovna kola u USA I gde mogu da vidim glisere jahte jet-ski i po mogucstvu da je LA-Znaci da site bude vezan za okolinu L.A-a
FALA U RIKVERC
 

Back
Top