Deep Purple

bRu zLi

Poznat
Poruka
9.401
Hm, ovako, interesuje me da li neko zna neki podatak (tacan :mrgreen: ) u kojim se sve filmovima pojavljuje ova pesma? :think:

Stekao sam utisak da kada se pojavi ova pesma u filmu da je film veoma dobar i zanimljiv :lol::cool:

Jos jurim jedan film a ne znam kako se zove (bio je nocas - jutros na prvoj) i upravu se u njemu pojavljuje ova pesma u najnapetijem delu filma, ja sam crko od smeha :hahaha::rotf:

Kada je pocela pesma isprva sam se istripovao da je Born to be wild :roll::hahaha: ne znam zasto ali eto :rumenko: A i ona se cesto pojavljuje u filmovima, obicno u nekim bajkerskim avanturistickim :whistling::cool:

Tako da , jos jednom da ponovim, da li neko ume da iskopa podatak u kojim sve filmovima se koristila ova pesma ?

:hvala:
 
Evo nadjoh nesto ali nije to to ! Treba mi jos informacija.

This song has been in the following films: Apollo 11 (1996), Isn't She Great (2000), Beyond the Sea (2004), Children of Men (2006). (thanks, Dale - Santa Fe, NM)
 
The Deep Purple version was featured in films:
1996 – Apollo 13
2000 – Isn't She Great
2001 – When Strangers Appear
2004 – Beyond the Sea
2006 – Children of Men
2008 – Strange Wilderness
The song was parodied as "Push" in promos for the short-lived 1998 American soap opera Push.
The song was played in the second season of the television series Prison Break during the episode "Scan". It was also featured in the second episode of the short-lived Freaks and Geeks.
The game Battlefield: Vietnam included "Hush" as part of the in-game soundtrack.
The Xbox 360 version of the game Guitar Hero II features the Deep Purple arrangement as a playable song.
The 2008 television advertisement for the Jaguar XF features the 'monitor mix' version of Hush, from Deep Purple's The Early Years album.
The song can also be heard in the film Ghosts of Girlfriends Past, in a television spot for the 2009 film Taking Woodstock,[clarification needed] as well as played over footage of Derby County goals in the movie about Brian Clough, The Damned United.
 
Izgleda da sam nasao ! Hehe kakav sam genije !

eto,nikada ne bih nasao film da nisam muzicar :-p

Moderator moze da zakljuca temu, a Vama hvala sto ste "pomogli" nemate pojma o muzici :-p
 
Дип перпл (енгл. Deep Purple, IPA: /diːp ˈpɜː.pᵊl/) је енглеска хард рок група. Сматрају се пионирима и родоначелницима хеви метала заједно са групама Лед зепелин и Блек сабат, иако група себе никад није сматрала правим и аутентичним хеви метал бендом. Група је добила име по истоименој песми Питера де Роуза, а до данас је продала преко сто милиона албума. Најпознатија песма групе је Smoke on the Water са албума Machine Head.

Група је променила више постава, а имала је осмогодишњу паузу у раду и два поновна окупљања. Комерцијално најуспешнија постава групе била је друга по реду: Ијан Гилан, Ричи Блекмур, Џон Лорд, Роџер Главер и Ијан Пејс. Ијан Пејс је једини члан бенда од самог почетка.

x25abl.jpg

x6ctz.jpg



Discography:

Shades of Deep Purple (1968)
The Book of Taliesyn (1968)
Deep Purple (1969)
Deep Purple in Rock (1970)
Fireball (1971)
Machine Head (1972)
Made In Japan (1972)
Who Do We Think We Are (1973)
Burn (1974)
Stormbringer (1974)
Come Taste the Band (1975)
Perfect Strangers (1984)
The House of Blue Light (1987)
Slaves and Masters (1990)
The Battle Rages On... (1993)
Purpendicular (1996)
Abandon (1998)
Bananas (2003)
Rapture of the Deep (2005)
Now What?! (2013)
 
Fantastican bend koji izuzetno volim. Narocito cenim njihove izlete u druge pravce koji su najcesce pokrenuti od strane nedavno preminulog klavijaturiste Lorda (to je onaj brka na prvoj slici). Doticni je zavrsio Londonsku kraljevsku akademiju. Uticaj klasicne muzike se itekako oseca u solo deonicama nekih pesama, kao na primer:

 
Poslednja izmena:
Zanimljiva je i njihova obrada pesme River Deep, Mountain High koja je samo u jednom delu zapravo slicna originalu, dok je vecina zapravo neverovatno drugacija. To je takodje iz 1969. godine s albuma koji nije njihov najpoznatiji, ali je meni najdrazi - The Book of Taliesyn. Da cujemo i tu pesmu:


Na tom albumu se prvi put pojavljuje i postava koja se smatra najboljom, a koju je kolega vec pomenuo.
 
Poslednja izmena:
I na kraju, album koji mnoge njihove biografije ( pa i ova koju je kopirao kolega ) ispustaju iz meni nepoznatog razloga - Concert for group and orchestra. Ovo je pravi kompletni zivi album klasicne muzike koji sam imao u vinilu i nazalost izgubio u jednoj od brojnih selidbi. :(

Ovo je takodje 1969. godina, zlatno vreme njihove izuzetne inspiracije.
 
Iz nekog razloga su oni u Japanu bili ubedljivo najpopularniji svetski bend. Delirijum mase na koncertima tamo je imao zaista neverovatne razmere. Jedna devojka se u nastupu ektaze ubila na koncertu u Osaki 1972. To je ostala kao jedna tamna mrlja u karijeri benda, mada zapravo oni uopste za to nisu krivi. Postoji i snimak u kom se cuje taj pucanj, ali to vam iz razumljivih razloga necu pustati.
 
Koliko sam (pretežno večernjih) časova proveo neprestano slušajući njihove genijalne albume, ah... Sad ću ponovo preslušati kompletnu diskografiju, da budem svež pred željno iščekivani koncert. :manikir:

P.S: Lobiraj kod administracije da ubace mušku verziju ovog smajlića, odličan je. :lol:
 
Iz nekog razloga su oni u Japanu bili ubedljivo najpopularniji svetski bend. Delirijum mase na koncertima tamo je imao zaista neverovatne razmere. Jedna devojka se u nastupu ektaze ubila na koncertu u Osaki 1972. To je ostala kao jedna tamna mrlja u karijeri benda, mada zapravo oni uopste za to nisu krivi. Postoji i snimak u kom se cuje taj pucanj, ali to vam iz razumljivih razloga necu pustati.
To svakako nije njihova krivica (nećemo im zameriti majstorsko muziciranje, kakvo istorija muzike retko beleži), a mora se i dovesti u pitanje mentalna uračunljivost te devojke...
"Made in Japan" je dragi kamen roka; mogao bih ga slušati kada god i koliko god.
 
Inspiracije na koncertima su bile posebna prica. Tamo su neki studijski snimci dozivljavali takvu transformaciju da se ziva verzija potpuno razlikovala, odnosno bivala je instrumentalno prosirena nekoliko puta. Tipican primer za to je pesma Space Truckin koja je u studijskoj verziji trajala manje od 5 minuta, dok su koncertne varirale od 10 pa sve do punih 25! To je najvise zavisilo od trenutne inspiracije Blekmora i Lorda, nesumnjivo najjacih instrumentalista koje je bend imao. Evo koncertne verzije koju su oni odabrali za zivi album:

 
Ovo je zapravo Riči osmislio, ali ova verzija koju si pustio je posebna zato sto tu Lordove klavijature daju bogatstvo koje Blekmorova prva verzija ni izbliza nije imala. Naravno vredi pomenuti i kratko delove drugih poznatih klasicnih melodija koje su na kraju snimka. Obavezno poslusajte..

Riči je tu obradu uradio jos krajem dok je u onoj osmogodisnjoj pauzi vodio Rainbow i posle nastavio da je izvodi sa Deep purple. Lord je s druge strane vise bio inspirisan baroknim kompozitorima, pre svih Bahom.
 

Back
Top