Koji sokovnik koristite

Obi-wan

Zainteresovan član
Poruka
124
U zadnje vrijeme je i kod nas počelo zanimanje za sokovnike, cjeđenje soka i poboljšanje zdravlja te kvalitete života uz pomoć sokovnika.
Opišite koji sokovnik koristite, zašto, kako radi, koliko ste platili, koliko ste zadovoljni. Planirate li kupovinu boljeg, skupljeg, ljepšeg ili možda svojeg prvog sokovnika? Možda vam se sokovnici ne sviđaju ili imate pitanja i niste sigurni treba li vam to uopće? Razmjena iskustava može pomoći korisnicima i potencijalnim korisnicima sokovnika da nađu ono što traže ili što možda nisu ni znali da im treba :-)
 
Poslednja izmena:
U zadnje vrijeme je i kod nas počelo zanimanje za sokovnike, cjeđenje soka i poboljšanje zdravlja te kvalitete života uz pomoć sokovnika.
Opišite koji sokovnik koristite, zašto, kako radi, koliko ste platili, koliko ste zadovoljni. Planirate li kupovinu boljeg, skupljeg, ljepšeg ili možda svojeg prvog sokovnika? Možda vam se sokovnici ne sviđaju ili imate pitanja i niste sigurni treba li vam to uopće? Razmjena iskustava može pomoći korisnicima i potencijalnim korisnicima sokovnika da nađu ono što traže ili što možda nisu ni znali da im treba :-)

Ne secam se koji je sokovnik bio u pitanju ali sam brzo odustao kada sam provalio koliko vremena treba da se ocisti posle upotrebe. A i mislim da je to cisto pomodarstvo. Cediti sok zbog zdravlja??? Valjda je zdravije pojesti celu vocku i uneti sve ono sto se u njoj nalazi. A ako si zedan pijes vodu.
 
Ne secam se koji je sokovnik bio u pitanju ali sam brzo odustao kada sam provalio koliko vremena treba da se ocisti posle upotrebe. A i mislim da je to cisto pomodarstvo. Cediti sok zbog zdravlja??? Valjda je zdravije pojesti celu vocku i uneti sve ono sto se u njoj nalazi. A ako si zedan pijes vodu.
Da. Taj čuveni mit o dugom čišćenju... Mjerio sam vrijeme neki dan koliko mi je trebalo da operem sokovnik. Minut i 40 sekundi. Toliko o tome :-)
Moguće da je pomodarstvo, ali mislim da je to svakako dobra stvar i pozitivna. U principu, dobro je pojesti komad voća, ali nekoliko komada je već teže. Kod povrća je već i taj jedan komad problem. A trebalo bi unositi puno više voća i povrća nego što ustvari unosimo. Pa onda fino iscjediš i vitamini i minerali iz kilograma povrća (koje ne bi sažvakao ni za cijeli dan) ti se brzo i lako apsorbiraju u organizam. I osjećaš se bolje i zdraviji si. Tako bar ja to vidim.
 
Evo mala pomoć ako se netko zanima za kupnju trenutno najpopularnijeg sokovnika Hurom slow juicer.

Cijena
Dosta skup - oko 350 E.

Iskoristivost namirnica (količina soka)
Visoka iskoristivost namirnica.

Kvalitet soka
U pitanju je sporovrteći sokovnik koji ne grije sok, ne oksidira i ne stvara puno pjene. Kvalitet soka vrhunski - puniji sa nešto pulpe.

Kako cijedi tvrdo?
Odlično i bez problema zahvaljujući kvalitetnom motoru.

Kako cijedi meko i kašasto?
Vrlo dobro. Kod nekih zrelijih namirnica, sok zna biti kašast. Pomaže rotiranje sa tvrđim namirnicama.

Kako cijedi lisnato?
Cijedi dobro ukoliko se kod cjeđenja rotira sa nekom tvrdom namirnicom da veže i pogura suhu tvar kroz otvor za izbacivanje.

Brzina cjeđenja i veličina otvora
Oblik otvora za ubacivanje u obliku polukruga, srednje veličine iziskuje rezanje namirnica na propisanu veličinu. Brzina cjeđenja (kada se jednom izreže) je dosta velika.

Cjeđenje veće količine soka
Zahvaljujući sistemu izbacivanja suhe tvari sa strane, moguće je cjediti velike količine soka. Meke i lisnate namirnice traže povremeno rotiranje sa tvrđim namirnicama da bi se spriječilo zaštopavanje otvora za izlazak suhe tvari.

Lakoća korištenja
Potrebno je pročitati upute i dodatno se informirati na internetu. Bez odgovarajućeg znanja, sokovnik neće dati optimalne rezultate. Samo dobro informiran korisnik izvući će maksimum iz stroja, a to znači uspješno cjeđenje svih vrsta voća i povrća.

Čišćenje, sastavljanje, rastavljanje
Sasvim lako se čisti. Mlakom vodom, uz pomoće četkice 2-3 minute. Lako i brzo se sastavlja i rastavlja osim umetanja vijka za koji treba minimalno iskustvo.

Koliko prostora zauzima, izgled
Zbog uspravne orjentacije ne zauzima puno prostora, dizajn lijep i moderan.

Zvuk kod rada
Dosta tih, znatno tiši od centrigugalnih sokovnika.

Kvalitet stroja
Vrhunski. Uz pravilno rukovanje, moguće dugogodišnje (čak decenijsko) korištenje. Komponente napravljene od čvrstog i kvalitetnog materijala. Proizvođač renomirana korejska tvrtka sa velikim iskustvom. Garancija na stroj više godina.

Ostale funkcije
Pravljenje orašastih mlijeka.

Konkurencija
Hurom slow juicer je svestran stroj za cjeđenje svih vrsta voća i povrća.
Za cjeđenje lisnatog povrća, bolji su vodoravni sporovrteći sokovnici, a usput prave i tjestenine, kašice i deserte.
Za brzinsko cjeđene manjih količina voća, bolji su centrifugalni sokovnici u sličnom cjenovnom razredu.
 
Poslednja izmena:

Back
Top