Moze li kako?

Anak1n

Zainteresovan član
Poruka
205
Imam mnogo fajlova koje bih hteo da ubacim za download a ne bi to rucno da radim postoji li neki brzi i lakshi nacin? I hteo bih da ogranicim download kako to da uradim?
 
Anak1n:
Imam mnogo fajlova koje bih hteo da ubacim za download a ne bi to rucno da radim postoji li neki brzi i lakshi nacin? I hteo bih da ogranicim download kako to da uradim?

Nerazume bas nesto najbolje! Recimo ja pomazem oko odrzavanja jednog sajta koji se bavi mp3 muzikom. E posto stalno se ubacuju novi fajlovi u bazu ko bi izdrzao da se ubacuje 1 po jedna , pa je zato napisan skripta koja automatski vrsi reindex svih novih pesma sa servera u bazu, tj cita pesme iz dir i ubacuje ih u bazu. Samim time imamo i ogranicen download. Sve sto to je uradenjo u PHP-u + MySQL!

Ogranicenje download vrsimo tako sto svakom korisniku u pisujemo koliko je skinuo pesma u odredjenom roku itd . Znaci da bi ogranicavao download potrebna je registracija korisnka tid.

Za ne bas najbolje resenje pri ogranicenju downloada je IP adresa. Kazem ne dobro jer mozes da koristis, proxy tako da to pada u vodu!

Sve su svemu PHP and MySQl . Pa da se napravi sistem za registraciju korisnika, pa onda ... !ma mnogo da se pise " u zavisnosti sta ti treba "

www.hotscript.com pa polako kreni u istrazivanje !!!
 

Back
Top