ISDN surfovanje

Gogash

Početnik
Poruka
25
Da li neko zna kako bih mogao da iskoristim citavih 64.0 kbps na isdn-u. zapravo, ja koristim samo jedan port i primjecujem da npr kad skidam pjesme sa nekih p2p programa iako nista ne radim a compu niti surfujem webom ne mogu da postignem jacu prosjecnu brzinu od nekih 6-7 kbps. da li neko zna da li je moguce da zaustavim sve operacije koje ometaju protok i da mi se file-ovi skidaju najmanje brzinom 25 kbps
pozdrav
 
Ниси ми баш јасан, али добро... Ако користиш P2P програм могуће је да особа од које скидаш има загушену везу, па зато не можеш да вучеш пуном брзином. Е мене се те твоје брзине буниле. Кажеш да вучеш 6-7 kbps (мада вероватно мислиш на KBps), а онда тражиш брзину од 25 Kbps што ти дође 3.12KBps. Мислим да си мало измешао ознаке (за почетак не пише се "к" већ "К" зато што се тади о бинарној хиљади, односно 1024, а и оно чувено 1B (бит) = 8b (бајт)). Теби максимална брзина на ISDN-у са једним каналом може бити 8KBps, али ћеш то тешко оствраити (мада нисам користио ISDN, ја сам на каблу 512Кbps, а брзина ми иде до 60 уместо 64КBps) ....
 
Ja imam ISDN i nekad je brzina stvarno 8Kb/s ali uglavno ide oko 7,6Kb/s


Imece najvise sto moze je 16Kb/s na dva kanala tako da o 25Kb/s sa ISDN nemoj ni da razmisljas
 
Nisu vam rekli a vi niste pitali ta brzina od 256 se deli na broj korisnika tom trenutku, slican problem je i sa kablovskim druug ima flat rate i ista brzina kao kod mene na dial-up "samo 53.6kbps" ZNACI NE ISPLATI SE
 
NICS:
Nisu vam rekli a vi niste pitali ta brzina od 256 se deli na broj korisnika tom trenutku, slican problem je i sa kablovskim druug ima flat rate i ista brzina kao kod mene na dial-up "samo 53.6kbps" ZNACI NE ISPLATI SE

hhm
pa to je mozda slucaj kod nekih shabanskih provajdera...sto se mene tiche, ptt kds koliko obeca, toliko daje...
btw, tvoj drug verovatno ima paket od 64 kbps...a on je 24h na netu...a ti moras da koristis telefon...kako se onda ne isplati???
 
Chupi problem je u meni. Ja nisam znao da se velikim slovima zapravo oce postici to da se razlikuju Bajt i Bit, mislio sam kako je Bit manja jedinica da nema potrebe da se i pise posebno vec se jednostavno jedna postavi kao standard a da se ova manja usled toga da se velicina fajlova vise ne svodi na tako male jedinice, izrazhava u Bajtima! My mistake!
E sad da promijenim izjavu:)
Kako ja imam samo jedan kanal trenutno u funkciji maksimalna propisana brzina je 64 kbps dok preko kazaa-e ili shareaza-e postizhem 6.5 do 7 KBps stoga mi je izgleda, uz to shto surfujem dok skidam neshto, to i najveca moguca brzina! Nishta onda dok ne uzmem ASDL!
Hvala na pojashnjenju!
 
Нема везе, и ја сам то на овом форуму научио (захвањујући старим члановим :wink: :D )

Е сада да разјанимо мало и то што је неко причао о агрегацији. Када узмете неки пакет уз њега добијате загарантовану и максималну брзину. због тога се и цене пакета привидно исте брзине разликују. Ја имам загарантованих 512Kbps и, као што сам већ рекао, брзина ми је негде око те вредности, док знам људе који имају максималних 128Kbps, а ретко прелазе 90-100Kbps! Е код ADSL-а је обично максимална брзина, а то што ти помињеш више кориника је агргација и показује број корисника обично по 1024Kbps, и најчешће је 1:10, 1:20 и 1:30, али све зависи....
 

Back
Top