MOST SLOBODE

dr_Vejn

Početnik
Poruka
45
Bas sam juce prolazio i video da ga farbaju u neku narandzastu boju koja je ista kao sa pontonca.
Nadam se da nisam dobro video.
Izgleda da sadasnja gradska vlada ima problem sa bojama




ZAMISLITE MOST SLOBODE NARANDzAST
 
„Most slobode“ završen
Testiranje mosta i probno opterećenje nosivosti zakazani su za 17. i 18. septembra. Obnovu mosta vrednu oko 35 miliona evra finansira Evropska agencija za rekonstrukciju, dok se rekonstrukcija tunela na sremskoj strani, koja uključuje i sanaciju svih pristupnih puteva, finansira iz „Kards“ programa, a koštaće oko 4,5 miliona evra.


Džefri Temlet iz „Luis Beržera“, preduzeća zaduženog za nadzor radova na Mostu slobode izjavio je da bi prema trenutnom stanju radovi zvanično trebalo da se okončaju 30. septembra.

- Sama konstrukcija mosta završena je u aprilu, kada su spojeni svi delovi mosta, dok su ovih dana građevinci angažovani na završnim radovima, posle čega će uslediti asfaltiranje - kazao je Temlet i izrazio nadu da će most izdržati zakazane probe, posle čega od grada očekuju izdavanje upotrebne dozvole i puštanje mosta u saobraćaj. Savetnik direktora u Zavodu za izgradnju grada, Branko Marković, zadužen za nadzor nad obnovom tunela obećava da će ovaj deo posla biti gotov do 15. septembra.

- Odgovorno tvrdim da ćemo mi naše radove završiti pre onih na samom mostu, odnosno do polovine septembra - izjavio je za „Blic“ Marković. On napominje da bi i prema njegovim saznanjima projekat izgradnje mosta zvanično trebalo da se okonča poslednjih dana septembra.

- Svakodnevno komuniciramo sa izvođačima i stranim partnerima angažovanim na obnovi mosta, a oni su mi i ovih dana potvrdili da će sve biti gotovo do 30. septembra - kazao je Marković.

"Blic"
 
dr_Vejn:
Bas sam juce prolazio i video da ga farbaju u neku narandzastu boju koja je ista kao sa pontonca.
Nadam se da nisam dobro video.
Izgleda da sadasnja gradska vlada ima problem sa bojama
ZAMISLITE MOST SLOBODE NARANDzAST
Narandzast je zastitni sloj. Preko toga ide "prava boja"...
... dakle ruzicasta.
 
Vozim se ja sinoc kuci i nesto mi tako cudno ! Pogledam, kad ono popalili svetla na mostu, ali ne reflektore zbog radova, vec one koje ce tu i biti u buducnosti! Mogu vam priznati da lepo izgleda!
Jedva cekam! Pazite sta cete raditi u tunelu, bice kamera!
 
Sve je to posuto sa znojem i krvi.

Jednog varioca je zgazio kamion koji je isao u rikverc. Srecom izvukao se sa samo par slomljenih rebara i rukom. (cuh pricu)

Jedan pao u nesvest od sunca...
 
Ma meni je bas bilo preterano bez mosta!

Miseluk bio totalno rasterecen mogao sam da jurcam do mile volje kad sam imao sa cime! Bas je bilo lepo, a vreme sve unisti... :(
 
Aleksej_BASO:
Ma meni je bas bilo preterano bez mosta!

Miseluk bio totalno rasterecen mogao sam da jurcam do mile volje kad sam imao sa cime! Bas je bilo lepo, a vreme sve unisti... :(
Jest'.
I na novosadskoj strani je bilo lepo. Ljudi se shetkali po mostu... prigushena svetla... limenke piva... romantika...
 

Back
Top