Poštovanje subote

P.S. Apostoli su bili ribari...

mislim da i oni vole da dočekaju zoru na jezeru!

Joh 21:3 Reče im Simon Petar: Idem da lovim ribu. Rekoše mu: Idemo i mi s tobom. Onda iziđoše i odmah sedoše u lađu, i onu noć ne uhvatiše ništa.

(ali ovo baš nije najlepše iskustvo, zar ne)

Joh 21:4 A kad bi jutro, stade Isus na bregu; ali učenici ne poznaše da je Isus.
Joh 21:5 A Isus im reče: Deco! Eda li šta imate za jelo? Odgovoriše Mu: Nemamo.
Joh 21:6 A On im reče: Bacite mrežu s desne strane lađe, i naći ćete. Onda baciše, i već ne mogahu izvući je od mnoštva ribe.

Zašto Isus pomaže iskusnim ribarima...

šta mislite?

Joh 21:7 Onda učenik onaj koga ljubljaše Isus reče Petru: To je Gospod. A Simon Petar kad ču da je Gospod, zapreže se košuljom, jer beše go, i skoči u more.
Joh 21:8 A drugi učenici dođoše na lađi, jer ne beše daleko od zemlje nego oko dvesta lakata, vukući mrežu sa ribom.
Joh 21:9 Kad, dakle, iziđoše na zemlju, videše oganj naložen, i na njemu metnutu ribu i hleb.

Ovo je baš lepo...

dođete gladni i iscrpljeni, a neko je već naložio vatru i ispekao doručak.

Joh 21:10 Isus im reče: Prinesite od ribe što sad uhvatiste.
Joh 21:11 A Simon Petar uđe i izvuče mrežu na zemlju punu velikih riba sto i pedeset i tri; i od tolikog mnoštva ne prodre se mreža.
Joh 21:12 Isus im reče: Hodite obedujte. A nijedan od učenika nije smeo da Ga pita: Ko si ti? Videći da je Gospod.
Joh 21:13 A dođe i Isus, i uze hleb, i dade im, tako i ribu.

Evo ko je nama dvojici davao da uhvatimo ribu...

i ko nam daje život i hleb i sve što nam treba!

Joh 21:14 Ovo se već treći put javi Isus učenicima svojim pošto ustade iz mrtvih.

POGLEDAJTE OVAJ ZANIMLJIV RAZGOVOR

Joh 21:15 A kad obedovaše, reče Isus Simonu Petru: Simone Jonin! Ljubiš li me većma nego ovi? Reče Mu: Da, Gospode! Ti znaš da Te ljubim. Reče mu Isus: Pasi jaganjce moje.
Joh 21:16 Reče mu opet drugom: Simone Jonin! Ljubiš li me? Reče Mu: Da, Gospode! Ti znaš da Te ljubim. Reče mu Isus: Pasi ovce moje.
Joh 21:17 Reče mu trećom: Simone Jonin! Ljubiš li me? A Petar posta žalostan što mu reče trećom: Ljubiš li me? I reče Mu: Gospode! Ti sve znaš, Ti znaš da Te ljubim. Reče mu Isus: Pasi ovce moje.


Joh 21:18 Zaista, zaista ti kažem: Kad si bio mlad, opasivao si se sam i hodio si kud si hteo; a kad ostariš, širićeš ruke svoje i drugi će te opasati i odvesti kuda nećeš.
Joh 21:19 A ovo reče pokazujući kakvom će smrti proslaviti Boga. I rekavši ovo reče mu: Hajde za mnom.
Joh 21:20 A Petar obazrevši se vide gde za njim ide onaj učenik kog Isus ljubljaše, koji i na večeri leže na prsi Njegove i reče: Gospode! Ko je taj koji će Te izdati?
Joh 21:21 Videvši Petar ovog reče Isusu: Gospode! A šta će ovaj?
Joh 21:22 Isus mu reče: Ako hoću da on ostane dokle ja ne dođem, šta je tebi do toga? Ti hajde za mnom.
Joh 21:23 Onda iziđe ova reč među braćom da onaj učenik neće umreti: ali Isus ne reče njemu da neće umreti, nego: Ako hoću da ostane dok ja ne dođem, šta je tebi do toga?
Joh 21:24 Ovo je onaj učenik koji svedoči ovo, koji i napisa ovo: i znamo da je svedočanstvo njegovo istinito.
Joh 21:25 A ima i drugo mnogo što učini Isus, koje kad bi se redom popisalo, ni u sami svet, mislim, ne bi mogle stati napisane knjige. Amin.

Zašto su ovi ljudi ostavili svoje lepo zanimanje...

da bi se mučili na ovom svetu i na kraju dobili smrt (19. stih)? Mora da je razlog...

LJUBAV

Ljubav prema grešnicima koji će propasti...

a mogli bi da imaju život...

ŽIVOT BEZ KRAJA!

Milijarde i milijarde godina... a to je tek početak večnosti.

: )
 
Poslednja izmena:
Ako ne biste dobili nijedan blagoslov od Boga, ondo bi to zaista bilo mučenje...

a šta ako se ispostavi da postoji OGROMNO MORE LEPOTE kojeg niste nikada posetili, ni videli?

Sećam se jedne rečenice Isaka Njutnja na kraju njegovog života (ovo sam pročitao u knjizi Cosmos od Dr. Carl Sagan-a...

"Osećam se kao neki dečačić, koji na obali pronađe neki zanimljiv kamen ili lepu školjku, a preda mnom se prostire...

OGROMAN OKEAN MUDROSTI."

To sam čitao kada sam i ja bio dečačić. Zaista divan svet mi je otkrio Dr. Carl Sagan...

posejao je u moj mladi um želju da se upoznam sa svemirom kojeg je i on želeo da bolje upozna (isto kao dete).

Bilo bi divno kada bi u vaskrsenju mogao da vidim g. Carl Sagan-a, da mu zahvalim na njegovom zaraznom optimizmu i predivnim rečima kojima je dotakao mnoge mlade ljude širom sveta dok je govorio o čudima koja postoje u ogromnom svemiru u svoj prelepoj seriji "Cosmos".
Ne plasim se ja ni situacije kad bi stvarno postojao neki nastavak poslije smrti jer zivim posteno
a taj posteni nacin zivota se sigurno svagde vise vrednuje nego to da li ce neko pripadati ovoj
ili onoj crkvi , kao i to da li sam vjerovao ili ne u neka bozanstva ili zagrobni zivot .
 
Ne plasim se ja ni situacije kad bi stvarno postojao neki nastavak poslije smrti jer zivim posteno
a taj posteni nacin zivota se sigurno svagde vise vrednuje nego to da li ce neko pripadati ovoj
ili onoj crkvi , kao i to da li sam vjerovao ili ne u neka bozanstva ili zagrobni zivot .

Znam da se ne plašite...

ali žalosno je što smatrate da ćete moći sa "dobrim životom" da uđete u carstvo Božje!

TO JEDNOSTAVNO NIJE MOGUĆE

Vaš dobar život NIJE DOVOLJNO DOBAR...

potreban Vam je SAVRŠENI ŽIVOT da bi Vas Bog prihvatio, a Vi i ja takav život ne možemo da ponudimo Bogu.

pogledajte link

23m58s
 
Poslednja izmena:
The Good Test

Are you good enough to get into heaven?


"For whoever shall keep the whole law, and yet stumble in one point, he is guilty of all" (James 2:10).

"by Jesus everyone who believes is justified from all things from which you could not be justified by the law of Moses" (Acts 13:39).


The Good Test


The Good Test

"Most Men will proclaim each his own goodness"
Proverbs 20:6


Synopsis

The Good Test - How do you measure up?

Most men will proclaim each his own goodness.

In fact, Proverbs 21:2 declares "Every way of a man is right in his own eyes, but the Lord weighs the hearts."
Though most people believe they are heaven bound, what exactly is heaven's standard for good, moral, and righteous? Who is righteous enough to enter?

God has not left us in the dark - His Law (the Ten Commandments) reveals the standard we must meet. In fact, we are told that the Law of the Lord is perfect, holy, just, and good. God has even revealed His Law to every human heart (Romans 2:15). Nevertheless, the law cannot save us: "...by the deeds of the law no flesh will be justified in His sight, for by the law is the knowledge of sin" (Romans 3:20).

This concise video questions dozens of people and illuminates their "goodness" from God's perspective. The Good Test uncovers humanity's heart condition. Most importantly, it makes known the awesome hope that is available to all. How will you stack up on Judgment Day? Take "The Good Test" and decide for yourself.
 
Poslednja izmena:
sunday worship.jpg
 
4. Božja Jahvina nepromijenljiva Zapovijest
koja ima najviše riječi
koja je posvećena
koja je blagoslovljena
-----------------------------------------------------

Izlazak 20,8
Sjeti se da svetkuješ dan
subotni.
Izlazak 20,9
Šest dana radi i obavljaj sav svoj posao.
Izlazak 20,10
A sedmoga je dana
subota, počinak posvećen Jahvi, Bogu tvojemu.
Tada nikakva posla nemoj raditi: ni ti, ni sin tvoj, ni kći tvoja, ni sluga tvoj, ni sluškinja tvoja, ni živina tvoja, niti došljak koji se nađe unutar tvojih vrata.
Izlazak 20,11
Ta i Jahve je šest dana stvarao nebo, zemlju i more i sve što je u njima, a sedmoga je dana počinuo.
Stoga je Jahve blagoslovio i posvetio dan
subotni.
 
4. Ко си ти који судиш туђем слузи? Он свом господару стоји или пада. Али ће устати; јер је Бог кадар подигнути га.
5. Тако један разликује дан од дана, а други држи све дане да су једнаки: сваки да буде уверен за своју мисао.
6. Који разликује дане, Господу разликује; и који не разликује дана, Господу не разликује. Који једе, Господу једе: јер хвали Бога; и који не једе, Господу не једе, и хвали Бога.
7. Јер ни један од нас не живи себи, и ни један не умире себи.
8. Јер ако живимо, Господу живимо; а ако умиремо, Господу умиремо. Ако, дакле, живимо, ако умиремо, Господњи смо.
9. Јер зато Христос и умре и васкрсе и оживе да овлада и мртвима и живима.
10. А ти зашто осуђујеш брата свог? Или ти зашто укораваш брата свог? Јер ћемо сви изићи на суд пред Христа.
11. Јер је писано: Тако ми живота, говори Господ, поклониће ми се свако колено, и сваки језик славиће Бога.
12. Тако ће, дакле, сваки од нас дати Богу одговор за себе.
13. Зато да не осуђујемо више један другог, него место тога ово гледајте да не постављате брату спотицања или саблазни.
14. Знам и уверен сам у Христу Исусу да ништа није погано по себи, осим кад ко мисли да је погано, ономе је погано.
 
4. Božja Jahvina nepromijenljiva Zapovijest
koja ima najviše riječi
koja je posvećena
koja je blagoslovljena
-----------------------------------------------------

Izlazak 20,8
Sjeti se da svetkuješ dan
subotni.
Izlazak 20,9
Šest dana radi i obavljaj sav svoj posao.
Izlazak 20,10
A sedmoga je dana
subota, počinak posvećen Jahvi, Bogu tvojemu.
Tada nikakva posla nemoj raditi: ni ti, ni sin tvoj, ni kći tvoja, ni sluga tvoj, ni sluškinja tvoja, ni živina tvoja, niti došljak koji se nađe unutar tvojih vrata.
Izlazak 20,11
Ta i Jahve je šest dana stvarao nebo, zemlju i more i sve što je u njima, a sedmoga je dana počinuo.
Stoga je Jahve blagoslovio i posvetio dan
subotni.

I jesi li usao u pocinak Boziji?
 
Sad sam upravo izašao - jer - završila je Subota i počeo je
prvi dan tjedna koji niti nema svoje ime!

A da li si ti ušla u svoj počinak?
----------------------------------------

Da li su gornji stihovi - LAŽ?

Problem je pocinak Boziji koji nije jos poceo, a pocinje sedmog dana,,a Bog dela stalno pa cak i sedmog dana, zasto onda nije svaki sedmi dan pocinak Boziji?
 

Back
Top