Poštovanje subote

Ne spamujemo nego objasni ti to kako neko citajuci tu Vasu bibliju tvrdi da je nedelja neradni dan a neko subota ?

Koliko to verzija biblije ima ?

Sta je istina a sta falsifikat ?

U sivm Bibljama sveta u IV Božjoj zapovesti piše da je subota sedmi dan...

OSIM U SRPSKIM BIBIJAMA!

Koji je razlog?

Moraćete malo da se pozabavite istorijom...

Pročitajte koje je probleme imao Vuk Karadžić i Đuro Daničić da bi izdali Bibliju na narodni jezik
 
Tebi svaka cast ali sada od ovih koji to ne priznaju ocekujem da citatom iz biblije dokazu da nisi u pravu .
Za tebe jos jedno pitanje . One koji praznuju subotu mi nazivamo subotarima . Ne zato sto zelimo da uvrijedimo
nego zato sto je taj naziv rasiren . Kako vi sebe nazivate ako se ne nazivate subotarima ?

A kako se nazivaju oni koji svetkuju nedelju- NEDELJARI ?

Jel svetkujes ti nedelju ??
 
IV BOŽJA ZAPOVEST


Kršćanska Sadašnost - Katolički prevod

Exo 20:8 Sjeti se da svetkuješ dan subotni.
Exo 20:9 Šest dana radi i obavljaj sav svoj posao.
Exo 20:10 A sedmoga je dana subota, počinak posvećen Jahvi, Bogu tvojemu. Tada nikakva posla nemoj raditi: ni ti, ni sin tvoj, ni kći tvoja, ni sluga tvoj, ni sluškinja tvoja, ni živina tvoja, niti došljak koji se nađe unutar tvojih vrata.
Exo 20:11 Ta i Jahve je šest dana stvarao nebo, zemlju i more i sve što je u njima, a sedmoga je dana počinuo. Stoga je Jahve blagoslovio i posvetio dan subotni.


MKJV (Modern King James Version)

Exo 20:8 Remember the Sabbath day, to keep it holy.
Exo 20:9 Six days you shall labor and do all your work.
Exo 20:10 But the seventh day is the Sabbath of Jehovah your God. You shall not do any work, you, nor your son, nor your daughter, your manservant, nor your maidservant, nor your cattle, nor your stranger within your gates.
Exo 20:11 For in six days Jehovah made the heavens and the earth, the sea, and all that is in them, and rested the seventh day. Therefore Jehovah blessed the Sabbath day, and sanctified it.
 
Poslednja izmena:
Jahve jeste lencario subotom a bog nedeljom

STVORITELJ je pružio primer nama ljudima kada je PREKINUO SA RADOM...

DA BI SE DRUŽIO SA SVOJIM RAZUMOM OBDARENIM STVORENJIMA

Smisao IV Božje zapovesti jeste POSVEĆIVANJE VREMENA (7. DANA) svome STVORITELJU radi druženja! Znači, smisao zapovesti jeste...

POŠTOVANJE SVOGA STVORITELJA

i želja stvorenja da se bolje upoznaju sa svojim Kreatorom... koji je izvor beskrajne mudrosti, ljubavi.
 
Poslednja izmena:
Bolje grob nego rob ! Neko subotom ili nedeljom ide u crkvu a ja na pecanje .
Meni je pecanje svetkovanje a odlazak u crkvu bi mi bio kazna .

Ako ne biste dobili nijedan blagoslov od Boga, ondo bi to zaista bilo mučenje...

a šta ako se ispostavi da postoji OGROMNO MORE LEPOTE kojeg niste nikada posetili, ni videli?

Sećam se jedne rečenice Isaka Njutnja na kraju njegovog života (ovo sam pročitao u knjizi Cosmos od Dr. Carl Sagan-a...

"Osećam se kao neki dečačić, koji na obali pronađe neki zanimljiv kamen ili lepu školjku, a preda mnom se prostire...

OGROMAN OKEAN MUDROSTI."

To sam čitao kada sam i ja bio dečačić. Zaista divan svet mi je otkrio Dr. Carl Sagan...

posejao je u moj mladi um želju da se upoznam sa svemirom kojeg je i on želeo da bolje upozna (isto kao dete).

Bilo bi divno kada bi u vaskrsenju mogao da vidim g. Carl Sagan-a, da mu zahvalim na njegovom zaraznom optimizmu i predivnim rečima kojima je dotakao mnoge mlade ljude širom sveta dok je govorio o čudima koja postoje u ogromnom svemiru u svoj prelepoj seriji "Cosmos".
 

Back
Top