.. zdravo ..

alim

Domaćin
Poruka
3.675
.. ****** .. desilo se što se i moglo očekivati .. .. odjebali me hrvati .. nepotrebno .. zbog sitnica .. .. i ja se sjetio da sam dobar i sa srbima .. .. pa me evo ..
.. to sam se sjetio .. .. da sam dobar .. .. ali se više ne sjećam oću li ja najebati .. zbog tog .. najebavanja .. i štono vele .. .. nešto slobodnijeg izražavanja ..
.. nadam se neću .. to je danas opštesvetski trend .. .. uzmite dežulovića recimo .. on je opštesvetski .. jer voli hrvate i srbe .. što liči na pizdariju .. ali može i ne biti ..

..neki sam dan vidio nešto .. veoma zanimljivo ..

.. prije samo da kažem .. to da bi neko za shvaćanje fizike trebao znati matematiku .. .. to je čisto sranje ..
.. svijet se shvaća .. nečim neposrednim .. .. riječ za to vjerojatno ne postoji .. ali bi ju trebalo tražiti u smjeru .. uvid .. vidjeti .. osjetiti .. biti u .. ili čak .. intuitivno ..

.. a ono što sam vidio je .. opet kopernikansko .. i glasi ovako ..

.. za onog higinsa ste čuli .. ?
.. ja jedva .. .. a obično su ljudi čuli za bozon .. njegov .. .. česticu .. .. ako sam dobro zapamtio ona je vezivo ..
.. ali ono što je još zanimljivije .. kod higinsa ima .. i čestica i polje .. .. i polje je .. jako zanimljivo ..
.. ukratko ..
.. to polje daje česticama masu .. .. svim česticama .. onima koje masu imaju .. ..
.. fotoni nemaju .. i oni kroz to polje lete .. bez trenja i dodira ..

.. sad neću više .. ako me budu brisali da ne pišem bez veze .. .. samo još ..

.. rezultat relativnosti je tvrdnja da su masa i energija isto .. dakle .. naš tvaran .. stvaran .. svijet .. može biti samo energetski .. nekakav sklop ..

.. rezultat kvantne fizike je da se energija dijeli do u male količine .. i dalje ne .. dalje nestane .. tu .. .. a iza nje ne znamo čega ima .. ali znamo da .. se .. tamo iza .. dešavaju čudne stvari .. koje izgledaju .. neuzročne ..

.. dakle .. do tu smo uspjeli .. rastočiti i česticu .. kao masu i postojanje .. i energiju .. kao kvant ..

.. a sad .. kataklizma ..
.. higsovo polje sada .. masu .. više ne traži na .. čestici .. ili jednom mjestu .. .. masu daje polje .. veliko .. bezgranično ..

.. znači .. naš se pojam .. postojati .. do sad vezan za nešto neko mjesto .. neku masu .. koncentrirano .. .. sada treba prebaciti u .. veliki prostor .. u cjelinu ..
.. odjednom postojanje svemu ne daje .. to tu .. .. nego upravo polje .. veliko kao svijet ..

.. to je .. ****** filozofija ..
 
.. broj točkica mi se .. s godinama .. čak povećava .. .. ne da bi se gubilo na smislu .. jok .. .. učinilo mi se u momentu da bi krajnji rezultat mogao biti .. same točkice .. na bjelini podloge .. situacionen .. ful filozofiše ..

.. i artištična .. isto .. jakako .. .. situacija .. dodao bi ..

.. inače .. ? .. kako vrijeme .. kako život .. ?
 
.. 1 .. postoji polje koje daje česticama masu ..

.. a sada .. val .. .. postoji čestica i val ..

.. val je .. događanje .. u vodi u zraku .. u sredstvu .. .. val je događanje .. promjena .. u nečemu .. .. u nečemu što postoji .. u sredstvu ..
.. i tako sve štima .. .. do elektromagnetskog ..
.. em je .. i događanje i sredstvo ..

.. ta je situacija čudna .. i veoma zanemarena .. .. ali šta u stvari znači .. i gdje se uklapa ..
.. pa .. zanimljivo postaje ovo ..
.. i čestica bi moglo biti događanje .. ali koje se od vala razlikuje time .. što se tu događanje ne rasipa iz jedne točke nekud .. nego se vrti u sebi ..

.. znači ..
.. i kod vala i kod čestice se u stvari događa isto .. .. događa se promjena .. događa se neko događanje .. .. a razlika im je samo u .. smjeru .. u prostoru .. kojim se to događanje širi ..
.. i kod jednog i kod drugog .. subjekt događanja je .. samo događanje ..
.. nema sredstva ..
.. slika je slična viru u vodi .. .. vir je intenzivno događanje .. u samom sebi ..

.. 1 .. čestica svoju masu .. dobiva .. iz polja oko sebe ..
.. 2 .. val i čestica su slično događanje .. sličan fenomen .. .. razlikuju se .. načinom .. svog prostiranja oko sebe .. .. poljem oko sebe ..
 
Ti si prihvatio pretpostavku o zrnastoj strukturi sveta ?
Ako, ako !
Samo da znaš, naši pravoslavni sveštenici ti na to neće blagonaklono gledati,
mislim, ako si rešio da nam se pridružiš ..

A šta kažeš,
ni uje se u to ne razumeju ?
 
.. 1 .. čestica svoju masu .. dobiva .. iz polja oko sebe ..
.. 2 .. val i čestica su slično događanje .. sličan fenomen .. .. razlikuju se .. načinom .. svog prostiranja oko sebe .. .. poljem oko sebe ..

.. 3 .. evolucija ima smjer .. .. smjer evolucije je prema većoj .. svijesti .. najprije složenosti .. na kraju .. prema svijesti .. ili .. veličini ..

.. ta situacija izgleda i prilično jednostavna i prilično komplicirana ..
.. evolucionisti kažu da ne postoji .. nešto .. što bi evoluciju usmjeravalo .. ne postoji ni neki .. elan vital .. neka .. životna sila ..
.. ali su to .. ipak dva pitanja ..
.. prvo je .. prilagođenost .. koju evolucionisti priznaju .. .. ona je jedina sila evolucije .. po njima ..
.. drugo je .. zar je smjer prema većoj svijesti isti kao onaj prema manjoj .. .. zar je moguće da se neka vrsta .. razvije unatrag .. ako to pomogne preživljavanju ..
.. ali .. u tom trenutku se postavlja ovo pitanje .. .. postoji li .. cjelina .. veličina .. do koje evolucija ide unaprijed .. i poslije koje dalje ne ide .. nego samo ispunjava neki krug ..

.. mislim da evolucija ima smjer ..
.. mislim da evoluira planeta .. elementi .. život .. čovjek .. .. i mislim da to ide tako da cjela planeta dođe na neki .. kompliciraniji nivo .. koji postaje baza .. za još veću kompliciranost .. .. bez nekih spojeva nema života .. bez biljaka nema životinja ..
.. mislim da je to proces koji nije moguće zaustaviti .. .. ili možda jest nekim velikim kataklizmama ..

.. i kod čovjeka .. postoji evolucija .. i čovjek se mjenja .. u jasnom smjeru ..

.. 1 .. čestica svoju masu .. dobiva .. iz polja oko sebe ..
.. 2 .. val i čestica su slično događanje .. sličan fenomen .. .. razlikuju se .. načinom .. svog prostiranja oko sebe .. .. poljem oko sebe ..
.. 3 .. evolucija ima smjer .. .. smjer evolucije je prema većoj .. svijesti .. najprije složenosti .. na kraju .. prema svijesti .. ili .. veličini ..

.. 4 .. svijest je riječ .. ne naročito uspješna .. i treba ju vidjeti uz druge slične riječi ..
 
Poslednja izmena:
.. 4 .. svijest je riječ .. ne naročito uspješna .. i treba ju vidjeti uz druge slične riječi ..

.. druge riječi .. koje .. ili joj sliče .. ili su iz slične zemlje .. sličnog područja .. teritorija .. jesu ..
.. inteligencija pamet intuicija volja namjera težnja veza uvid znanje vidjeti osjetiti djelovati živjeti postojati .. i još vjerojatno mnoge ..

.. riječi nastoje nešto definirati .. opisati nešto što .. recimo .. gledaš .. ..
.. dakle .. postoji onaj koji vidi .. postoji riječ .. i onaj koji ju čuje .. .. taj zadnji nastoji preko riječi vidjeti ono što i prvi ..

.. pretpostavimo da postoji neka cjelina .. ali da ju niko ne može vidjeti .. jer nadilazi njegove mogućnosti .. pa svako vidi samo dio .. .. i stupanj onog što neko vidi nazovimo svijest ..
.. to može objasniti riječi pamet znanje inteligencija intuicija ..

.. ali .. pretpostavimo da postoji i mogućnost djelovanja ..
.. poznavanje cjeline u prostoru i uzročnosti i inače daje mogućnost izbora onih postupaka koji bi po nečemu imali prioritet ..
.. ali .. uzmimo da čovjek može djelovati na razne načine .. koje sad nećemo definirati ..
.. njegova .. namjera težnja volja .. .. postaju .. drugi dio njegove interakcije sa tom cjelinom .. .. izražene u većoj ili manjoj mjeri ..

.. dakle .. riječi koje spadaju u krug koji smo nazvali svijest .. .. predstavljaju dva područja ..
.. područje saznavanje .. nekakve cjeline ..
.. i područje djelovanja na nju ..
.. ali u svakom slučaju .. područje čovjekove .. povezanosti .. sa tom cjelinom ..

.. svijest je to .. čovjekova povezanost sa cjelinom .. .. i ona evoluira ..
.. kao riječ za ono što hoću reći .. pomalo jest manjkava .. jer ne uzima u obzir jasno .. smjer .. volju .. .. a za to .. ima razlog ..
 
.. 1 .. čestica svoju masu .. dobiva .. iz polja oko sebe ..
.. 2 .. val i čestica su slično događanje .. sličan fenomen .. .. razlikuju se .. načinom .. svog prostiranja oko sebe .. .. poljem oko sebe ..
.. 3 .. evolucija ima smjer .. .. smjer evolucije je prema većoj .. svijesti .. najprije složenosti .. na kraju .. prema svijesti .. ili .. veličini ..
.. 4 .. svijest je riječ .. ne naročito uspješna .. i treba ju vidjeti uz druge slične riječi ..

.. 5 .. veze unutar cjeline .. .. ako čovjeka ne vidimo .. ali slušamo njegove riječi .. i ako imamo .. prilično dobro .. znanje o cjelini .. možemo prilično dobro shvatiti šta on gleda .. i .. šta on može .. .. dakle .. u kojoj je vezi sa cjelinom ..

.. recimo .. spoznaja je u filozofiji prilično udomaćena ..
.. ali .. to da subjekt i objekt nogu biti u zanimljivom odnosu .. gradilo se nekako .. iako od samog početka .. .. recimo već su grci znali da je nešto .. po mnijenju .. a mnogo poslije kant .. da se objekt nadaje .. prema mogućnosti subjekta .. a o intencionalnosti svijesti .. svijesti koja nije ni na objektu ni na subjektu .. još poslije ..

.. slično je sa djelovanjem ..
.. marks kaže da su filozofi tumačili .. a radi se o mjenjanju ..
.. ali i volja .. je relativno kasno došla ..
.. jer se čovjek držao .. tjeran svemirom .. ne mnogo različito od psa .. ili potoka ..
.. bez obzira što je čovjek zemljom odavno svašta gradio .. i prerađivao ..

.. i samosvijest je .. tek nadgradnja svijesti .. .. sklop nekog postojanja tek prilično kasno uvidi da sam postoji ..

.. i grupno postojanje .. u cjelini je savršeno u skladu .. .. neka šuma postaje mala cjelina gdje razno raslinje živi u slozi .. ali i pčelinjak postaje .. domovina .. gdje se za dom umire ..

.. tek je niče volji dao nešto .. malo više .. .. ali umotano u vlastitu ludost i nije izgledalo preveliko ..
.. to .. ali nešto bolje .. su volji davali .. vračevi davnina ..

.. smjer spoznaje i smjer djelovanja .. ostali su složni .. i povezani .. tek kod .. svemogućnosti .. i .. sveznajućnosti .. .. kod boga ..
 
.. 1 .. čestica svoju masu .. dobiva .. iz polja oko sebe ..
.. 2 .. val i čestica su slično događanje .. sličan fenomen .. .. razlikuju se .. načinom .. svog prostiranja oko sebe .. .. poljem oko sebe ..
.. 3 .. evolucija ima smjer .. .. smjer evolucije je prema većoj .. svijesti .. najprije složenosti .. na kraju .. prema svijesti .. ili .. veličini ..
.. 4 .. svijest je riječ .. ne naročito uspješna .. i treba ju vidjeti uz druge slične riječi ..
.. 5 .. veze unutar cjeline .. .. ako čovjeka ne vidimo .. ali slušamo njegove riječi .. i ako imamo .. prilično dobro .. znanje o cjelini .. možemo prilično dobro shvatiti šta on gleda .. i .. šta on može .. .. dakle .. u kojoj je vezi sa cjelinom ..
.. 6 .. o moći .. i .. znati ..

.. snaga .. ili .. posebno .. moć .. .. posebno jasno spadaju u gornje riječi .. riječi veze nas sa cjelinom .. ili njenim djelovima ..

.. moć je još posebna .. .. kod volje za moć .. postoji .. volja .. gotovo kao želja .. htijenje .. namjera .. težnja .. nekog subjekta .. spremnost .. .. ali moć je još izraženija .. podrazumjeva da su uvjeti za to djelovanje već tu .. .. i naša spremnost .. ali i spremnost svemira da to podrži ..
.. a snaga je slična .. samo malo sirovija ..

.. a kod fizike ..

.. koje je područje kojim se kreće spoznaja .. a koje ono kojim se kreće djelovanje .. .. kako se razlikuju .. ? .. razlikuju li se ..

.. koje su .. sile .. svijeta .. .. kako i na šta djeluju .. ?
.. a kako do nas stižu .. slike svijeta .. ?

.. zar je to sve u istoj fizici .. ? .. u istim valovima .. istim česticama .. .. i .. ako je tako .. gdje se počinju razdvajati .. .. gdje se javlja gravitacija .. gdje naša volja da kamen podignemo .. ?
 
.. a ****** .. .. nije baš ni tako lako znati šta bi bilo novo .. a da nije jebeno .. .. jebenije možda i od starog ..

- - - - - - - - - -

.. nečitljiva .. ? .. kako sad .. ****** .. nečitljiva .. ? .. .. nisi mislio na mene .. ?
 

Back
Top