Crackovanje

ShadowRider:
Da li se neko razume u to.Ja sam se naucio o tome za samo 6 dana.Za one koje bi htele da pocnu da se time zanimavaju preporucio bih im da skinu knjigu Art Of Cracking na srpskom.

E sad, ne znam sta si to naucio za samo 6 dana... Ali za cracking treba mnogo leba pojesti dok se dodje do stepena da kazes da si nesto naucio. I tek tada se pocinje sa stvarnim ucenjem.. :)

I da, jel' ti to preporucujes samo zenskim osobama da nauce ili vazi i za nas ostale :)
 
codemaker:
ShadowRider:
Da li se neko razume u to.Ja sam se naucio o tome za samo 6 dana.Za one koje bi htele da pocnu da se time zanimavaju preporucio bih im da skinu knjigu Art Of Cracking na srpskom.

E sad, ne znam sta si to naucio za samo 6 dana... Ali za cracking treba mnogo leba pojesti dok se dodje do stepena da kazes da si nesto naucio. I tek tada se pocinje sa stvarnim ucenjem.. :)

I da, jel' ti to preporucujes samo zenskim osobama da nauce ili vazi i za nas ostale :)

Za 6 dana sam naucio osnovu,posle sam jos 3 meseca ucio sve vise i vise.
 
ShadowRider:
codemaker:
ShadowRider:
Da li se neko razume u to.Ja sam se naucio o tome za samo 6 dana.Za one koje bi htele da pocnu da se time zanimavaju preporucio bih im da skinu knjigu Art Of Cracking na srpskom.

E sad, ne znam sta si to naucio za samo 6 dana... Ali za cracking treba mnogo leba pojesti dok se dodje do stepena da kazes da si nesto naucio. I tek tada se pocinje sa stvarnim ucenjem.. :)

I da, jel' ti to preporucujes samo zenskim osobama da nauce ili vazi i za nas ostale :)

Za 6 dana sam naucio osnovu,posle sam jos 3 meseca ucio sve vise i vise.

I?!
 
E bas mi je drago da neko u ovoj zemlji uci :) Bas su nam potrebni takvi da crackuju i da zive na tudj racun. Samo me zanima sta te je privuklo da pocnes da crackujes. Nije bitno sta ces crackovati, ali ces nekome uzeti ono sto je zaradio i od takvih ljudi mi je muka zato sto zive na tudj racun. Ja bih se pokrio usima da sam otvorio ovakvu temu, bilo bi me sramota da se pohvalim nekome- kad te pita neko cime se bavis, ti odgovoris: "Pa znas, ja crackujem" ili u prevodu- zivim na tudj racun! Malo je nisko, a?
Ako si mesecima ucio kao sto kazes, do sad si mogao da savladas mreze, ili si mogao da prodjes deo Windows programiranja!!! Ukoliko ti ne uspe da profi crackujes, sto se nadam da ti nece uspeti, onda si potrosio mnogo vremena svog zivota. Nadam se da ces shvatiti da nije lepo otimati od drugih i da ces svoje znanje koje imas upotrebiti da naucis da radis nesto korisno.
 
Slazem se sa bigtimeom, veliki je to problem, piraterija itd. to "ubija" domaci development i razumjevanje za rad.
Jer neki domaci tim napravi recimo neku igru, koja se naravno nemoze porediti sa EA i slicnim, ali je ulozen veliki trud i vrijeme i samim tim cijena je nekih 10-tak €, sto je mnogo manje nego igre velikih svjetckih proizvodjaca, ali posto se kod nas svaka igra moze kupiti za 2 €, zasto bi neko kupio igru losijeg kvaliteta za 10€ kada moze bilo koju igru kupiti za 2€. E tu je problem. Jer da su orginalne igre, svi bi itekako cijenili ovu igru domace proizvodnje od 10 €.
 
Za 6 dana sam naucio osnovu,posle sam jos 3 meseca ucio sve vise i vise.

Koju to osnovu, konkretno? Prochitao si tutor "evo sada cemo razvaliti ovu malenu igricu, da vidite kako to izgleda"?

Krekovanje nema osnovu koja se uchi za 6 dana. Za to vreme necesh nauchiti ni SoftICE da koristish kako valja. Cracking, sem assemblera, Windows API-a, znanja kako rade Device driver-i i slichnih low-level stvari i nema drugu osnovu. Shta si ti od toga "nauchio" za 6 dana?
 
slazem je sa sa svima vama, i mislim da tema krekovanje uopste ne bi trebala da bude u programiranju, ali napadoste coveka bezveze...mislim, pricate nesto kao legalan softver trt mrt, a mogu da se kladim da velika vecina nema legalan softver kod sebe, vec da koristi iste te ilegalne kopije...
inace, ja sam jednom imao legalan program, lepo kupljen i sve kako treba, a bilo mi je zanimljivo da pokusam da ga krekujem, sto sam na kraju i uradio...
e sad, drugo je ako neko pravi konja od magarca, i to proglasava za ko zna kakva dostignuca...
 
bigtime:
E bas mi je drago da neko u ovoj zemlji uci :) Bas su nam potrebni takvi da crackuju i da zive na tudj racun. Samo me zanima sta te je privuklo da pocnes da crackujes. Nije bitno sta ces crackovati, ali ces nekome uzeti ono sto je zaradio i od takvih ljudi mi je muka zato sto zive na tudj racun. Ja bih se pokrio usima da sam otvorio ovakvu temu, bilo bi me sramota da se pohvalim nekome- kad te pita neko cime se bavis, ti odgovoris: "Pa znas, ja crackujem" ili u prevodu- zivim na tudj racun! Malo je nisko, a?
Ako si mesecima ucio kao sto kazes, do sad si mogao da savladas mreze, ili si mogao da prodjes deo Windows programiranja!!! Ukoliko ti ne uspe da profi crackujes, sto se nadam da ti nece uspeti, onda si potrosio mnogo vremena svog zivota. Nadam se da ces shvatiti da nije lepo otimati od drugih i da ces svoje znanje koje imas upotrebiti da naucis da radis nesto korisno.

drago je meni sto se ti zalazes za tudja prava, ali cu da citiram pismo jednog hrvatau hrvatskom casopisu Hacker:
....nabrojali ste dvadesetak novih igara, od koji ozbiljan gamer mora imati bar 10. Kod nas igre kostaju oko 400 kuna.
Dakle, koliko je 10 puta 400?
CETIRI TISUCE(hiljade) KUNA!!!!!!!!!!!

ja se potpuno slazem sa ovim deckom, i mislim da hakeri ipak nisu toliko losi...
 
Ma zlatni su hakeri... isto kao i lopine pod izgovorom "moram imati ovih deset koshulja, ali one su po 500 kuna svaka! 5000 kuna za koshulje!" I onda ih opushteno ukradesh, nosish dok ti ne dosade pa ih bacish.
 
Hmmm. ne zelim nikoga napadati niti nekoga braniti, ali mi ovde nesto ne mirise...

Prvo i osnovno... NE VJERUJEM da je lik sa pocetka price uspio da savlada i minimum znanja o krekovanju za samo 6 dana pa makar ta knjiga bila i vise nego idealna... Mozda je radio neki primjer nekog kreka i uspio prateci uputstva, ali neki drugi progi sam da je uradio cisto ne vjerujem..

Drugo.. svaki iole ozbiljan covjek koji se bavi ili ima znanja o ovoj materiji NIKADA nece da se pohvali nekih svojim uspjehom ove vrste, uglavnom su ljudi anonimni za mnoge sem za neke koji se bave istim poslom..

Moj zakljucak...

Decko je procitao nesto vise nego sto je do sada radio, sledio primjer iz neke literature i nazvao se krakerom...

I jos...

Ne vidjeh ovde na forumu (primjera radi) da je iskazao neko znanje i nekome specijalno pomogao..

Dakle, suvisna prica...

Pozdrav svima....
 

Back
Top