Biljke su živa i inteligentna bića

Razvodnik

Zainteresovan član
Banovan
Poruka
302
Biljke su živa i inteligentna bića. Nije im potrebna ljudska intervencija da bi nas iscejivale i prehranjivale. Čovek bi trebalo da se klanja biljkama i da uči od njih šta je život i služenje. Svako drvo beskonačno služi ovoj planeti, kako bi proizvodilo sve što je potrebno za održanje života, a za uzvrat ne traži ništa. Svaka biljčica ima svoju svrhu, svoju energetsku i materijalnu strukturu. Na čoveku je samo da se divi tom izobilju i tog momenta izobilje je u njemu.



 
Biljke su živa i inteligentna bića. Nije im potrebna ljudska intervencija da bi nas iscejivale i prehranjivale. Čovek bi trebalo da se klanja biljkama i da uči od njih šta je život i služenje. Svako drvo beskonačno služi ovoj planeti, kako bi proizvodilo sve što je potrebno za održanje života, a za uzvrat ne traži ništa. Svaka biljčica ima svoju svrhu, svoju energetsku i materijalnu strukturu. Na čoveku je samo da se divi tom izobilju i tog momenta izobilje je u njemu.




Ti ko da pises iz nekog udaljenog manastira.
 
Biljke su živa i inteligentna bića. Nije im potrebna ljudska intervencija da bi nas iscejivale i prehranjivale. Čovek bi trebalo da se klanja biljkama i da uči od njih šta je život i služenje. Svako drvo beskonačno služi ovoj planeti, kako bi proizvodilo sve što je potrebno za održanje života, a za uzvrat ne traži ništa. Svaka biljčica ima svoju svrhu, svoju energetsku i materijalnu strukturu. Na čoveku je samo da se divi tom izobilju i tog momenta izobilje je u njemu.




Inteligentne biljke.....
 
Pa da jedemo onda samo meso a biljke da ostavimo po strani?

Ne nikako. Mi vegani jedemo samo plodove biljaka. Nećeš ubiti biljku ako joj pojedeš plod. Nećeš poseći drvo i pojesti ga celog, već samo plod koji je spreman da opadne. A i ako ga ubereš nisi mu ništa loše učinio. Uzdravlje. Ne budi pig. Go vegan. :ok:

- - - - - - - - - -

Ti ko da pises iz nekog udaljenog manastira.

Kamo sreće (mislim na neki budistički manastir).
 
Pa generalno, ubices plod, koji je takodje ziv organizam, tacnije fetus biljke, ciji se logicki proces ne razlikuje mnogo od kokosjeg jajeta, generalno mi ubijamo sve oko sebe kako bismo odrzali sopstven zivot. Vegansku ishranu licno shvatam za moralni paradoks, jer sa moralne tacke gledista koja je ipak jedan od osnovnih postulata vegana covek nema prava ni jednom entitetu oduzeti zivot i pravo na egzistenciju, sa logicke strane prezivljavanja , razlike izmedju konzumiranja hrane zivotinjskog ili biljnog porekla nema. Obe strane poseduju kao sto rekoh gore odredjen stepen inteligencije ,i obe strane sadrze potrebne hranljive sastojke za odrzavanje ljudskog organizma u zivotu, samo sto prostiji organizmi kao sto su biljke ili bakterije svoje logicke funkcije obavljaju putem receptora koji reaguju po principu okidaca na odredjene hemijske procese i paradoksalno za njih nemamo mnogo saosecanja kao sto je to slucaj sa zivotinjama, ciji su misaoni procesi dosta slozeniji i samim tim blizi ljudskoj svesti.


Moje pitanje upuceno veganima koje ce biti malo van konteksta ovog pdf-a.

Da li se vrednost zivota klasifikuje proporcionalno koeficijentu inteligencije? Ili zivot opet,ma kakav on bio , nema cenu?
 
Poslednja izmena:
Biljke su živa i inteligentna bića. Nije im potrebna ljudska intervencija da bi nas iscejivale i prehranjivale. Čovek bi trebalo da se klanja biljkama i da uči od njih šta je život i služenje. Svako drvo beskonačno služi ovoj planeti, kako bi proizvodilo sve što je potrebno za održanje života, a za uzvrat ne traži ništa. Svaka biljčica ima svoju svrhu, svoju energetsku i materijalnu strukturu. Na čoveku je samo da se divi tom izobilju i tog momenta izobilje je u njemu.
pa, i jeste...da bi nas hranile i lecile (a, neke i otrovale ili pozderale), treba im ljudska intervencija u smislu da moramo da ih uberemo, obradimo i kozumiramo na odredjen nacin :lol:

salu na stranu, postoje one urbane legende o tome kako su pravili eksperimente sa biljakama, gde u sobu punu biljaka ulaze studenti redom, niko ih ne dira, samo ih gledaju, onda jedan unisti polovinu biljaka, i pri ponovnom testiranju prolaska tih istih studenata, preostale biljke "histericno reaguju" kad "ugledaju" unistivaca njihove sabrace...
ili ono da biljke bolje rastu ako im pustate klasiku
medjutim, secam se da sam negde skoro videla demanti takvih eksperimenata, tj. danas se ono gore navedeno smatra netacnim
ko voli, moz da pretrazuje bazu naucnih casopisa, pa da ronda na tu temu..ja licno sumnjam u neku tesku floralnu inteligenciju..pri cemu se to razlikuje od toga da su se neke savsreno adaptirale na odredjene uslove i slicno...
 

Back
Top