9600xt

Najob

Početnik
Poruka
28
Imam Athlon 1.1, 384SDRama, MX400. Uzeo sam da probam 9600xt, asus, instalirao najnovije drajvere. U Colinu 2, na 1024x768-16 bita, sa najvisim podesavanjima dolazi do seckanja. Takodje u nekim relativno novim naslovima (FIFA 2005, Generals), sto je manje vise normalno. Zar je moguce da takva graficka ne moze da izgura Colina 2 u toj rez, ili je koci procesor koji je za danasnje pojmove spor. Isplati li mi se da je kupim?
 
9600XT jeste dobra, ali i skupa oko 140eur. bolje ces proci ako kupis 9600pro za 100eur., koja nije
mnogo slabija od 9600XT ali je zato dosta jeftinija.
 
Naravno da 9600Xt moze da pogura Colina, a narocito Colina 2.Treba da menjas 3 stavri:
1.Maticnu (da predjes sa SDRam na DDRam)
2.Procesor (koji je preslab za danasnje pojmove i ne moze da iskoristi ni 50% karte)
3.Da kupis vise memorije (1 Gb)
A seckanje konkretno mislim da dolazi zbog malo memorije pa se HDD ubija od rada. A moze biti i procesor, zavisi o kakvom seckanju pricas (u usporavanju ili o prekidima)
 
to je verovatno memorija.
meni se comp. preporodio kada je sa 256 "skocio" na 512 MB RAM-a.
pre toga, LockOn mi je se ucitavao po 5 minuta a o seckanju za vreme igre da i ne govorimo.
sa memorijskim pojacanjem ucitavanje traje oko 30 sec. i nikakvog seckanja nema
uzgred, graficka je MX 400 :oops: i ja sam nju krivio za seckanje, kad ono... :shock:
 
El Muerte:
A moze biti i procesor, zavisi o kakvom seckanju pricas (u usporavanju ili o prekidima)
Mislim na kratke prekide na svakih 10tak sekundi. Pitao sam se samo jel graficka ispavna, posto treba da je uzmem polovnu i da li je ima smisla kupovati sa ovakvom konfiguracijom, posto skoro necu raditi upgrade. Hvala za sugestije.
 
Ako su prekidi na svakih 10-tak sekundi, onda ti fali memorije.
A sto se tice graficke, 9600XT je dobra karta ali se bojim da ne bi iskoristio pun potencijal iste-citaj bacices pare. Na ovu tvoju uzmi neku 9200 ili cak 9550 (mada ni ovo neces iskoristiti do kraja).
Sakupi pare za godinu-dve i onda lepo kupi komponente.
 

Back
Top