Plagijat

gospodjica14

Poznat
Poruka
7.429
Drage moje žene, dugo me nije bilo...malo odmora...pa onda gomiletina posla...i tako nisam imala vremena. Nego htedoh nešto da pitam: ako na forumu na primer, u diskusiji, prenesete nečije reči i ne stavite ih u quote (ne mislim nekog poznatog, nego nešto što ste izguglali, komentar nekog anonimusa sa nickom, kao što smo i mi) da li ste onda vi plagijator? Ja znam da ako nečiji naučni, književni, i uopšte uzev profesionalan rad maznete i predstavite kao svoj da je to plagijat, ali je li plagijat i ako prosto napišete nešto što ste negde pročitali i sa čim se slažete, ne navodeći izvor (jer ga praktično ni ne znate) i jer, ako biste navodili izvor morali bi da napišete ono obavezno "slažem se sa ovim mišljenjem/stavom/iskustvom". S tim u vezi mala digresija
Forumaši koji se slažu sa drugima

To su beživotni likovi kojih ima na skoro svakom forumu, a svrha njihovog profila je da popune broj članova na forumu, kako bi delovalo da forum ima posećenost.
Njihov skromni fond rečenica se sastoji od pet do deset reči, a to su obično:
- Tako je
- Tačno tako
- Apsolutno se slažem
- Svaka ti je na mestu
- Nemam šta da dodam
- Potpuno podržavam (ime aktivnog forumaša)...
... i još par manje bitnijih.
Jedino što umeju je da kliknu na "citiraj" i napišu "Slažem se". Na prozivke drugih po tom pitanju uopšte ne reaguju jer, ili ne umeju, ili ih mrzi da se priključe diskusiji, pa samo dižu pritisak aktivnim forumašima.

Apsolutno se slažem. :lol:
 
Drage moje žene, dugo me nije bilo...malo odmora...pa onda gomiletina posla...i tako nisam imala vremena. Nego htedoh nešto da pitam: ako na forumu na primer, u diskusiji, prenesete nečije reči i ne stavite ih u quote (ne mislim nekog poznatog, nego nešto što ste izguglali, komentar nekog anonimusa sa nickom, kao što smo i mi) da li ste onda vi plagijator? Ja znam da ako nečiji naučni, književni, i uopšte uzev profesionalan rad maznete i predstavite kao svoj da je to plagijat, ali je li plagijat i ako prosto napišete nešto što ste negde pročitali i sa čim se slažete, ne navodeći izvor (jer ga praktično ni ne znate) i jer, ako biste navodili izvor morali bi da napišete ono obavezno "slažem se sa ovim mišljenjem/stavom/iskustvom". S tim u vezi mala digresija
Apsolutno se slažem. :lol:

prvi put primenio kad sam koristio uzrecicu ambasadora od pre 6-7 godina i stavio pored nje ® .... a posle kad citiram cuvenu eremitinu da ce nesto da se desi..... kad na qurtzu nikne nokat :lol:

inace kopirati tudje tekstove i postavljati ih kao svoje je dno dna... inace to je praksa nekih korisnika ovde, koji kad ne znaju kako da nadrqaju korisnika pocnu da koriste njegove misli :hahaha: misle valjda da ce tako da ga iznerviraju :lol:
 
Drage moje žene, dugo me nije bilo...malo odmora...pa onda gomiletina posla...i tako nisam imala vremena. Nego htedoh nešto da pitam: ako na forumu na primer, u diskusiji, prenesete nečije reči i ne stavite ih u quote (ne mislim nekog poznatog, nego nešto što ste izguglali, komentar nekog anonimusa sa nickom, kao što smo i mi) da li ste onda vi plagijator? Ja znam da ako nečiji naučni, književni, i uopšte uzev profesionalan rad maznete i predstavite kao svoj da je to plagijat, ali je li plagijat i ako prosto napišete nešto što ste negde pročitali i sa čim se slažete, ne navodeći izvor (jer ga praktično ni ne znate) i jer, ako biste navodili izvor morali bi da napišete ono obavezno "slažem se sa ovim mišljenjem/stavom/iskustvom". S tim u vezi mala digresija
Apsolutno se slažem. :lol:

Tacno. :ok:
 
Drage moje žene, dugo me nije bilo...malo odmora...pa onda gomiletina posla...i tako nisam imala vremena. Nego htedoh nešto da pitam: ako na forumu na primer, u diskusiji, prenesete nečije reči i ne stavite ih u quote (ne mislim nekog poznatog, nego nešto što ste izguglali, komentar nekog anonimusa sa nickom, kao što smo i mi) da li ste onda vi plagijator? Ja znam da ako nečiji naučni, književni, i uopšte uzev profesionalan rad maznete i predstavite kao svoj da je to plagijat, ali je li plagijat i ako prosto napišete nešto što ste negde pročitali i sa čim se slažete, ne navodeći izvor (jer ga praktično ni ne znate) i jer, ako biste navodili izvor morali bi da napišete ono obavezno "slažem se sa ovim mišljenjem/stavom/iskustvom". S tim u vezi mala digresija
Apsolutno se slažem. :lol:

:heart:
 
Da je plagijat nije...kako moze da bude, nit´ je forum naucno, umetnicko delo nit´ se znaju ljudi koji nesto piskaraju...za plagijat mora da bude ispunjena forma...to ti je kao da plagijas karikaturu nacrtanu na javnom zidu nepoznatog autora...ako ti se svidja karikatura nacrtaj istu, vrlo vazno. Jedino sto pokazujes da nemas svoju ideju i svoje misljenje ali i to se svede na vrlo vazno. Moze da ti se desi da delujes bezveze jer kopiras druge, pa recimo deset - dva´es forumasa i forumasica sa Politike kopiraju Pobedonosceva i to svi vidimo...i naravno imamo misljenje ali to podvodimo pod manjkavost cim toliko covek nema svoj stav i stil ma kakav bio...ali to je jedini zez koji moze da ti se desi.
 
sto imam slonovsku memoriju ...sad se setih jednog posta pre nekoliko godina gde sam na filozofiji napisao etidu :lol: o povratku jeff becka na scenu kad mu je mala tal svirala bas sekciju a lik odavde uleteo i reko, cuj reko urlo :lol: da sam ga celog prepisao iz rollin' stona :hahaha:

naravno nigde dokaza, linka, nista, ali racuna da ako prdne mozda se i negde zadimi pa ce neko da poveruje :hahaha:
 

Back
Top