Dete napravilo multimilionski posao

Mesas, dete je samo bez "tate , strine i striceva".
Zato kazem kod nas nema sanse.

koliko vidim tata se i u clanku pominje
istina je da iza takve djece obicno stoje financijski solidne, a cesto i jake obitelji...to su, mahom - djeca projekti...
ne kazem ovo da bih umanjila neciji uspjeh ili vrijednost, ali je bitno znati cinjenice
a cinjenica je da mozes imat super ideju, super plan...super sta god oces
ako nemas pocetni kapital i konekcije, vlastite ili obiteljske, shanse su ti bitno manje
 
koliko vidim tata se i u clanku pominje
istina je da iza takve djece obicno stoje financijski solidne, a cesto i jake obitelji...to su, mahom - djeca projekti...
ne kazem ovo da bih umanjila neciji uspjeh ili vrijednost, ali je bitno znati cinjenice
a cinjenica je da mozes imat super ideju, super plan...super sta god oces
ako nemas pocetni kapital i konekcije, vlastite ili obiteljske, shanse su ti bitno manje
Ipak kod njih ima razlike.Svojevremenom sam citala za zene domacice,njihove, kako su iz dosade napravile, jedna kremu za ruke, druga sl. tome, patentirale i od toga zive i dan danas. A kod nas?
juce slusam na radiju covek smislio sta i kako da reciklira ali drzava nasa koci stvari zbog papira.Umesto da pomogne ona odmaze.Debili veciti.Kod njih je drugacije kud i kamo.
 
Ipak kod njih ima razlike.Svojevremenom sam citala za zene domacice,njihove, kako su iz dosade napravile, jedna kremu za ruke, druga sl. tome, patentirale i od toga zive i dan danas. A kod nas?
juce slusam na radiju covek smislio sta i kako da reciklira ali drzava nasa koci stvari zbog papira.Umesto da pomogne ona odmaze.Debili veciti.Kod njih je drugacije kud i kamo.

ok, ima razlike
aj vidimo u cemu je ta razlika
- u broju stanovnika/velicini trzista,
- kupovnoj moci,
- dostupnosti npr jeftinog hardvera i softvera
- samom pristupu trzistu...
kao i u tome da te drzava ne gusi toliko u startu...da bi te kasnije opusteno i kontinuirano muzla...

jesi opce progledala kakvu...kompaniju je klinac kao napravio - web dizajn
ma, vazi...
to se sve svodi na to da imas nekog ko ce od tebe pazarit to sto radis, u startu
zato sto on oce, a ne zato sto si konkurentniji od kineza, rusa, indusa, filipinaca i nas...
i ti likovi tamo...po amerikama uglavnom posreduju - dok mi, iz zemalja 3. i 5.svijeta, te poslove stvarno odradimo...a oni uzmu zasluge i kesh...
jer su oni tamo svoji na svome
 
To samo moze u Americi , kod nas je to nemoguca misija.

a sto nebi moglo iz srbije...danas internet omogucava da zivis i radis bilo gde pa i u srbiji,mozes otvoriti firmu,bankovne racune,ofshor firmu sve online a da se ne pomjeris iz svoje kuce u srbiji

naprimer mogao je srbin osmislliti i pokrenti nesto poput facebooka itd .....vjerujem da ima dosta srba koji imaju uspjesne projekte i poslove online ali tome se cuti jer kod nas se uspjeh ne oprasta
 
a sto nebi moglo iz srbije...danas internet omogucava da zivis i radis bilo gde pa i u srbiji,mozes otvoriti firmu,bankovne racune,ofshor firmu sve online a da se ne pomjeris iz svoje kuce u srbiji

naprimer mogao je srbin osmislliti i pokrenti nesto poput facebooka itd .....vjerujem da ima dosta srba koji imaju uspjesne projekte i poslove online ali tome se cuti jer kod nas se uspjeh ne oprasta
eto sam si naveo jedan od primera zasto kod nas ne moze.
Kod nas ti je kada od drzave trazis pomoc , ona ti okrene ledja , a kada uspes , mislim na ove sportiste, onda na svim vestima javljaju ,glavesine cestitaju srbinu na medalji.I to ono "nas covek" bla, bla, bla
Verujem da ima ali nema ko da kaze evo covek dete uspelo, kao ovom decaku sto jeste, ne, nasi ce jos da gledaju da smisle jos neke nacine kako da se docepaju tog novca.Zacas izmisle neke takse trebale ne trebale.
 

Back
Top