Kakav je stav trenera po pitanju primene vestina/sporta u realnim situacijama?

bRu zLi

Poznat
Poruka
9.401
Zeznuta tema za sve trenere.....

Kako trener tu "hoda po tankoj liniji", treba od nekog da napravi borca koji moze ozbiljno da nanese nekom telesne povrede, a sa druge strane mora da bude siguran da on to nece zloupotrebiti na ulici, u realnoj situaciji....

Zanima me sta o tome imaju treneri da kazu a i ostali koji su videli kako to rade njihovi treneri....

U nekim klubovima se i dan danas moze cuti da ako im trener sazna da su se pobili van ringa, van sale i nekog povredili - gube pravo vise da treniraju kod tog trenera, a neki klubovi su zapravo pravi mali delinkventni regrutni centri. Je l ima nesto gore od delinkventa celavog tetoviranog koji pravi probleme? Ima. Isti taj delinkvent samo koji je jos i obucen kako da najbolje moguce upotrebljava svoje telo u sluzbi nanosenja telesnih povreda drugim licima......


Kakva pravila vi imate u svojim klubovima?

:whistling:
 
Poslednja izmena od moderatora:
Kod mene svako mora da bude svestan da svojim ponašanjem predstavlja klub. I na to ljude redovno podsećam. U slučaju da predstavljaju klub u lošem svetlu na bilo koji način, zamolim ih da mi oproste što moraju da potraže neki drugi klub.

Roditelji članova između 16 i 18 godina imaju moj broj telefona, i ja njihov, tako da čujem i za probleme u školi ako ih ima ili bilo šta drugo. Ko god ima molbu kluba razrednom starešini da mu pravdaju po neki zadnji čas zbog treninga, tu privilegiju gubi ako pokvari ocene. I na taj način predstavljaju klub.
 
Kod mene svako mora da bude svestan da svojim ponašanjem predstavlja klub. I na to ljude redovno podsećam. U slučaju da predstavljaju klub u lošem svetlu na bilo koji način, zamolim ih da mi oproste što moraju da potraže neki drugi klub.

Roditelji članova između 16 i 18 godina imaju moj broj telefona, i ja njihov, tako da čujem i za probleme u školi ako ih ima ili bilo šta drugo. Ko god ima molbu kluba razrednom starešini da mu pravdaju po neki zadnji čas zbog treninga, tu privilegiju gubi ako pokvari ocene. I na taj način predstavljaju klub.

Bravo svaka cast, ovakav odgovor sam ocekivao da neko napise tj potajno sam se nadao, jer je situacija uzasna.
 
tema je ekstremno osetljiva...
i nimalo mi se ne sviđa,odmah da kažem...

propagirati nasilje u BV i BS je po meni neprihvatljivo...
pomno ću pratiti Vaša izlaganja,a ako ne bude u skladu sa pravilnikom ,tema će pod ključ...:aha:


Pod kljuc, zasto pod kljuc? Dragishja mislim da nisi lepo razumela moju temu....Tema ne propagira nasilje, nego bas obrnuto, ima za cilj da kod citaoca (pogotovo citaoca trenera) probudi svest o tome da oni veoma uticu na ponasanje mladih i da im daju maltene u ruke neki vid "oruzja". Kao sto je to lepo reko milosmalic, ti ucenici ujedno ne blate samos ebe vec i svoju skolu i svog trenera.

Tema ima edukativni karakter a ne nasilnicko-promotivni. Nemoj da ide pod kljuc, samo izbanuj ovi sto vredjaju i upotrebljavaju ruzne reci. Ja cu gledati da izbegnem odgovaranja i uzvracanja ruznih reci a ti sankcionisi prestupnike.

I da, za kraj, moj stav je da treneri moraju vaspitno delovati na ucenike i da im izloze rizike primenjivanja tehnika na ulici a ne da prave od njih tehnicki obucene delinkvente spremne za sibanje po fudbalskim utakmicama.
 
Kod mene svako mora da bude svestan da svojim ponašanjem predstavlja klub. I na to ljude redovno podsećam. U slučaju da predstavljaju klub u lošem svetlu na bilo koji način, zamolim ih da mi oproste što moraju da potraže neki drugi klub.

Roditelji članova između 16 i 18 godina imaju moj broj telefona, i ja njihov, tako da čujem i za probleme u školi ako ih ima ili bilo šta drugo. Ko god ima molbu kluba razrednom starešini da mu pravdaju po neki zadnji čas zbog treninga, tu privilegiju gubi ako pokvari ocene. I na taj način predstavljaju klub.
a ako ih neko dira u skoli i otima dzeparac i uzinu sta kazu,ja sam iz onog finog kluba izvolte i poklone se:neutral:
 

Back
Top