Memorija

Leka

Aktivan član
Poruka
1.677
Treba mi pomoc oko dodavanja memorije:
Trenutno imam no-name 256DDRam-a a zeleo bih da dodam jos 256 neke markirane samsung,brand...
Pa me zanima da li ce doci do nekih konflikta izmedju nove i stare memorije?koju da stavim prvu?ili najbolje da ovu prodam a kupim 512 :cry:
Jel imate neke savete?
 
ne bi trebalo da ima problema ako su istog takta ali ne mozes biti siguran dok ne probas. nemoj da menjas za 512 jer je 512 skuplji od 2x256 koliko ja znam a to ti treba jedino ako posle hoces da kupis jos nekoliko od 512 pa da ti ne zauzima mesto (u sta sumnjam)...probaj da ubodes jos 256 :roll: :idea:
 
Stara memorija je 256DDR PC2100 a nabo samo jos 256DDDR hyundai PC 2700,kako Sandra pokazuje stara radi na 100-133 a nova 133-neznam koliko pa je tu valjda razlika u taktu,kad je stara na prvom mestu a nova na drugom komp mi se na testu(paljenje i koriscenje vise "teskih" programa) prvo zakucao a na 3D2003 resetovao,kad im obrnem mesta nije bilo problema(za sada).Posto mogu tu memoriju da vratim i uzmem 2100 jel imate neke savete u vezi testiranja izbora,bilo cega?Hvala unapred.
 
d1:
ufff.... prvi put cujem da memorije rade na drugacijem taktu... ufff

Mozda se nisam dobro odrazio...ups...izrazio :D mislio sam na ovu informaciju:
Memoty Module 1 Hyundai electronic...........PC2700-....(CL2.5 upto 167MHz)(CL2 upto 133MHz)
Memory Module 2 .....................PC2100U-,,,,,,,,,,(CL2.5 upto 133MHz)(CL2 upto 100MHz)

Svako obrasnjenje bice nagradjeno velikim aplauzom. :lol:
 
ja u masini drzim samsunga od 256 i kingston od 512, i problem je u tome da samsung mora lepo da "sedne" u slot kada su zajedno (cimam memoriju napred nazad dok ne proradi sve kako treba)... medjutim, kada je sam samsung sasvim lepo radi u bilo kom slotu (nema gore opisanog zezanja)... stvarno ne znam u cemu je fora ali eto...

a nadam se da si postavio memorije na 133MHz i 2.5 CL i koristio ostala bezbedna (citaj sporija) setovanja...

toliko od mene sem ako mi nesto pametnije ne padne na pamet

PS ploca je Asusova sa via kt333 chipsetom, znaci nije neki fus rad pa da je do toga
 
Ma na kraju sam nabo 256DDR PC3200,pa nek ide zivot,nisam nista setovao u BIOS-u sam ostavio By SPD pa nek sam odredjuje,sve radi propisno,dobio sam je novu za 40e i kupio ASUS rezac 52-ku za priblizno istu cenu i sve fino sljaka.
Hvala svima na pomoci.Ajd vidimo se idem na narezuvam! :D :wink:
 

Back
Top