BELINEA DRIVER...

Bosko

Zainteresovan član
Poruka
277
Imam Belinea 17" monitor model 10 70 20, ali imam problem ocigledno sa driver-om za njega!
Naime,na XP-u se sve ponasa normalno,tj. mogu da podesim osvezavanje do 85 HZ (mozda bi moglo i vise ali mi je graficka neki krsh),slika se ponasa normalno,ali,
na drugom OS (WIN 2003) mi slika poprilicno "treperi", i pocinje da smeta, prozori ne mogu da isprate pomeranje, svi simptomi da je slabo osvezavanje slike!
Na DISPLAY Properties mi pokazuje samo "Use hardvare default settings" i ne mogu da povecam osvezavanje!
Skinuo sam driver sa njega (tj. nesto sto je trebalo da bude to) , to je .inf fajl koji izgleda ovako:
........
ClassGuid={4D36E96E-E325-11CE-BFC1-08002BE10318}
Provider=%MAXDATA%
SetupClass=BASE

; Manufacturer List
;-------------------------------------------------

[Manufacturer]
%Belinea%=Belinea


; Manufacturer Sections
;-------------------------------------------------

[Belinea]
"Belinea 10 14 10" = 101410, Monitor\MAX0582
"Belinea 10 15 10" = 101510, Monitor\MAX05E6
"Belinea 10 15 15" = 101515, Monitor\MAX05EB
"Belinea 10 15 20" = 101520, Monitor\MAX05F0
"Belinea 10 15 30" = 101530, Monitor\MAX05FA
"Belinea 10 15 40" = 101540, Monitor\MAX0604
"Belinea 10 15 50" = 101550, Monitor\MAX060E
"Belinea 10 15 60" = 101560, Monitor\MAX0618
"Belinea 10 17 10" = 101710, Monitor\MAX06AE
"Belinea 10 18 10" = 101810, Monitor\MAX0712
.....
....

...itd.!
Ima li mi pomoci da namestim ovo da radi kako treba!?!
Ako neko ima ideju, nek pomaze!!!
Pozdrav!
 
Idi u Display Properties - Settings - Advanced - Monitor i UN-checkiraj opciju "Hide modes that monitor cant display".
Onda možeš izabrati bilo koji mod koji podržava tvoja kartica. Ako se desi da odeš predaleko, tj. da izgubiš sliku, samo čekaj 15 sekundi i slika će se sama vratiti na prethodni setting.
 
Pokusao sam, Sizife, ali i kada sklonim "Hide modes that monitor can not display", i dalje samo stoji "Use default hardware settings"!!!
Nista se nije promenilo!
Ima li neki drugi nacin da to sredim, posto neki DRIVER (sto pretpostavljam da je problem) osim onog ne mogu da nadjem!
Pozdrav!
 
vlastimi:
i zato ne jedi .....
U, do jaja si mi pomogao!!!
Znam sta cu ,vraticu se na 98-icu i onda necu imati problema!
Mnogo si jak lik, ne znam sta bih bez tebe!!!
Ako neko zna, moklio bih ga da mi pomogne malo, a ako ne, moracu da poslusam ovaj mozak sto se naziva vlastimi i da se vratim na WIN98!
 
Ovako, sve što si napisao, problemi sa prozorima i sl. ne ukazuju uopšte na monitor nego na drajver grafičke karte. Međutim, problem je što bi drajveri za XP trebali biti isti kao i oni za 2003, barem što se grafičke tiče.

Ja bih na tvom mestu zasad odustao od 2003. Ukoliko ti nije cilj da imaš (web, database ili fajl) server, za šta je 2003 u osnovi jedino i predviđen, najbolje ti je da se držiš XP professionala - trenutno najzrelije i najbolje kućne varijante.

Drajveri za monitore u stvari i ne postoje, to su samo opisni fajlovi. Nemoj se time zamajavati, pošto 2003 ima osim toga i mnogo drugih problema koje ćeš tek u radu otkriti. Ja je koristim jer mi je neophodna na poslu (nije piratska verzija :- ) ali recimo YU tastatura uopšte ne radi kako treba, koliko god puta da izaberem drugi kodni raspored on se ponovo vrati na US kada svičujem programe. Dakle, ne treba ti to, uzmi XP, jer 2003 nema nikakvih prednosti "za po kući".
 
Sizif:
Drajveri za monitore u stvari i ne postoje, to su samo opisni fajlovi. Nemoj se time zamajavati, pošto 2003 ima osim toga i mnogo drugih problema koje ćeš tek u radu otkriti. Ja je koristim jer mi je neophodna na poslu (nije piratska verzija :- ) ali recimo YU tastatura uopšte ne radi kako treba, koliko god puta da izaberem drugi kodni raspored on se ponovo vrati na US kada svičujem programe. Dakle, ne treba ti to, uzmi XP, jer 2003 nema nikakvih prednosti "za po kući".
Hvala prijatelju, sad je sve jasno!
Na c: particiji je i instaliran XP Professional, koga uglavnom i koristim, ali mi treba neki server da malo ucim na njemu (malo da se simulira DNS, DHCP i da brljam po SQL-u)!Do sada sam radio na 2000 Server-u, ali sam ovaj instalirao cisto da ga probam! Cuo sam i ja da ima nekih glupih problema na 2003, ali meni (sem tog driver-a za graficku, koja je inace neki krsh!) to ne znaci mnogo, jer mi sluzi samo za ucenje i probu!
Hvala ti jos jednom!
 

Back
Top