Celavljenje

Dordje bgd

Početnik
Poruka
4
Imam 20 godina,kosa je pocela da mi opada jos u srednjoj i proredila se,govorili su mi da cu rano da ocelavim.Inace imam genetske predispozicije ali mi je mnogo tesko sto je tako rano pocelo,steta da tako mlad izgubim kosu,najvise zbog devojaka koje tek treba da dolaze...Da li nekako ima pomoci da povratim kosu,i sprecim to genetsko celavljenje?
 
Nema tu nikakve pomoci, osim transplantacije.
Jedino mozda da odes kod dermatologa da propise Minoxidil ali ni on nije neka velika pomoc.
Zato je najbolje da prihvatis cenjenicu da nemas kosu i da naucis sa tim da zivis.
 
Imam 20 godina,kosa je pocela da mi opada jos u srednjoj i proredila se,govorili su mi da cu rano da ocelavim.Inace imam genetske predispozicije ali mi je mnogo tesko sto je tako rano pocelo,steta da tako mlad izgubim kosu,najvise zbog devojaka koje tek treba da dolaze...Da li nekako ima pomoci da povratim kosu,i sprecim to genetsko celavljenje?

Uzivaj u tome i ne daj da te ometa to je sexy,onako lepo obrijano mmmmmmmm
 
Imam 20 godina,kosa je pocela da mi opada jos u srednjoj i proredila se,govorili su mi da cu rano da ocelavim.Inace imam genetske predispozicije ali mi je mnogo tesko sto je tako rano pocelo,steta da tako mlad izgubim kosu,najvise zbog devojaka koje tek treba da dolaze...Da li nekako ima pomoci da povratim kosu,i sprecim to genetsko celavljenje?

obrijes glavu i ne razmisljas o tome :)
 
Ne verujem da ce mi stajati da obrijem glavu,a i ne znam kako to moze da bude lepo...Plasim se da cu ruzno izgledati,ne verujem da ce neka devojka u mojim godinama obratiti paznju na procelavog momka,znam da su mozda bitnije osobine momka,ali sigurno ce neka pre izabrati momka sa kosom...Pa zar ne postoji nikakav lek,sampon,preparat...?
 
Ne verujem da ce mi stajati da obrijem glavu,a i ne znam kako to moze da bude lepo...Plasim se da cu ruzno izgledati,ne verujem da ce neka devojka u mojim godinama obratiti paznju na procelavog momka,znam da su mozda bitnije osobine momka,ali sigurno ce neka pre izabrati momka sa kosom...Pa zar ne postoji nikakav lek,sampon,preparat...?

Veruj mi i poslusaj i samo hrabro.
 
Ako ti ćelavost krece od temena,onda brij to,ako ide spreda,kada se ističu zaslisci,onda to ume da bude i simpatično,u zavisnosti od oblika glave.

Rešenja nema,sem što Vitez Koja kaže,transplantacije. :)
 
Imam 20 godina,kosa je pocela da mi opada jos u srednjoj i proredila se,govorili su mi da cu rano da ocelavim.Inace imam genetske predispozicije ali mi je mnogo tesko sto je tako rano pocelo,steta da tako mlad izgubim kosu,najvise zbog devojaka koje tek treba da dolaze...Da li nekako ima pomoci da povratim kosu,i sprecim to genetsko celavljenje?

celavljenje genetski dolazi od majke verovao ili ne.
za 5-6 godina bice leka, dotle, sta ti fai da brijes glavu? chak j i u modi.
muski izgled nije imperativ nego to sto si iznutra i zasta se predstavljas
 
Ћелавост је последица исхране.
Још су старогрчки и римски хроничари приметили да нема ћелавих варвара, Енглези и Шпанци да нема ћелавих Индиоса и Индијанаца, није било ћелавих Абориџана у Аустралији, ни Маора на Новом Зеланду, а данас припадници племена из Амазоније, долине реке Заир и делова Нове Гвинеје које још није дотакла цивилизација немају ћелавих мушкараца чак ни у позним годинама.
 
Па шта су јели ти варвари? Хипократ био ћелав тако да је онај венац што остане кад се оћелави назван Хипократов венац, а варвари имали бујну косу.
 
Па шта су јели ти варвари? Хипократ био ћелав тако да је онај венац што остане кад се оћелави назван Хипократов венац, а варвари имали бујну косу.
Хипократ није био варварин већ културни и мекушни Грк, па сасвим логично и ћелав скоро ко доопе, одгајен у свили и кадифи који бтв онада нису ни постојале, али кога брига.
 
Хипократ није био варварин већ културни и мекушни Грк, па сасвим логично и ћелав скоро ко доопе, одгајен у свили и кадифи који бтв онада нису ни постојале, али кога брига.

Па то и кажем, Грк био ћелав са главом као дечје дупе, а варвари били космати, одакле ти та прича?
Ево сад гледам старе слике Индијанаца, заиста нема ћелавих..
 
Ne verujem da ce mi stajati da obrijem glavu,a i ne znam kako to moze da bude lepo...Plasim se da cu ruzno izgledati,ne verujem da ce neka devojka u mojim godinama obratiti paznju na procelavog momka,znam da su mozda bitnije osobine momka,ali sigurno ce neka pre izabrati momka sa kosom...Pa zar ne postoji nikakav lek,sampon,preparat...?
e ako ti nece stajati ti onda setaj celav ili s perikom
1741_saban-saulic-03-foto-sasa-maricic_cl.jpg
176142_0904du01_origh.jpg
 
Па то и кажем, Грк био ћелав са главом као дечје дупе, а варвари били космати, одакле ти та прича?
Ево сад гледам старе слике Индијанаца, заиста нема ћелавих..
Није прича, не верујем да су сви сведоци из оних времена лагали, а да су историчари што су користили њихове хронике нешто измењали.
Бтв невезано(или вероватно невезено) с ћелавошћу, енглески лекари су се пренеразили када су у Северној Америци видели да Индијанци уопште не користе со(а нису ни могли јер није било рудника камене соли, а чак и где их је било, далеко на западу, Индијанци нису имали алатке за копање и вађење исте, а такође обала Масчусеца није имала довољно сунца да би се направиле солане) чак ни за сушење меса, за то су кориситили танин из жирева.
Та прича о немогућности живота без соли вукла се још од Римљана чија је цивилизација медитеранска, па је соли било у изобиљу, а сматрало се да недостатак соли изазива мишићну слабост, међутим то није сметало да неосољени, ,,млитави" германски ратници на тевтобуршкој гори 9. године н.е.под Арминијем искасапе осољене римске легије које је водио Публије Квинтије Вар.
 
Znam da je iritantno sto celavis kao tako mlad, ali to znaci da imas dosta testosterona i da ces da budes dobar baja i yebac.

Idi kod lekara, mozda ce da preporuci minoksidil za lokalnu primenu. To je lek koji ce da rasiri krvne sudove koze glave pa ce tako korenovi dlake da dobiju vise kiseonika i hrane.

Mozda si trenutno pod stresom, ili pusis a ne odgovara ti duvan (mislim ne odgovara nikome, ali nekome manje a nekome vise). On je los po kosu.

Ako nista od toga ne pomogne, znaci da jednostavno mora tako da bude, ali kazem, ne ocajavaj.

Veliki engleski glumac Patrik Stjuart (kapetan Pikard iz Zvezdanih Staza, Magneto iz X-mena) je ocelavio sa 19 godina, i tada mu se svet srusio, ali je posle bio hit kod dama.
 

Back
Top