PEAT

Ima nas svakakvih...
Ja vam nudim blago, a vi meni prst u oko. Nemam nameru više da pišem na ovoj temi, koga autentično zanima stvar nek mi se obrati putem privatne poruke.
 
Ej, ali pazi koji retard moraš biti da slediš neki kurs koji se zove "Ekskalibur" ... Fali još samo kralj Artur .:hahaha:

Ovaca uvek bilo i biće a dotle Žiks uživa. Koliko zaista morate biti glupi da verujete takvom čoveku?
 
Ej, ali pazi koji retard moraš biti da slediš neki kurs koji se zove "Ekskalibur" ... Fali još samo kralj Artur .:hahaha:

Ovaca uvek bilo i biće a dotle Žiks uživa. Koliko zaista morate biti glupi da verujete takvom čoveku?

Poznajem nekog ko je odradio taj ekskalibur kurs i tvrdi da mu je pomogao da otkrije svoj najveci strah ili tako nekako.
 
Poznajem nekog ko je odradio taj ekskalibur kurs i tvrdi da mu je pomogao da otkrije svoj najveci strah ili tako nekako.

On veruje u to, ali koliko je ono što je doživeo stvarno to je već drugo pitanje.Čak i da je iskustvo autentično opasnost od takvih intenzivnih kurseva jeste u mogućnosti da čoveka preplave podsvesni sadržaji ili da se suoči sa nečim dubinskim kada još nije spreman za to. A i to može biti samo subjektivan osećaj da je čoveku bolje, što maskira problem. Kao kad bi gnojni čir lečio mazanjem pudera preko njega, samo će rasti i kraju će pući i dovesti do trovanja krvi. Rešenje ozbiljnih životnih problema zahteva ozbiljan, strpljiv rad. Kapiram da je mnogim ljudima najverovatnije postalo teško da više trpe razne patnje pa bi da preseku to pa koliko košta da košta i odlaze na takve kurseve. Ili čitaju iz knjiga. Postoje istina neki eksperimentalni programi za lečenje ozbiljnih problema u bržem vremenskom roku, međutim time se bave naučnici u strogo kontrolisanim uslovima, uključuju korišćenje lekova, a sve to je zapravo vrlo složeno i još u fazi istraživanja. U krajnoj liniji ljudi u očajanju idu kod neke babe da im prebaje, pa što ne bi otišli i kod nekog harizmatičnog, sugestivnog čoveka kao Slavinski ili probali iz njegovih knjiga? Ljudski je ali ne i baš najbolje rešenje.
 
Malo sam guglala o tome, ima snimaka i na Youtube-u, zaintrigiralo me ali me i zbunjuje to što se PEAT-om bave ljudi koji nisu psiholozi, a da se njime može baviti svako ko prođe obuku od dve seanse ( i da lovu). Otprilike sam razumela, što se rešavanja problema tiče: jedan problem-jedna seans PEAT-a. Valjda.
Ako neko prođe obuku za "setrifikovanog instruktora" PEAT-a, a tih obuka ima i za grupe, brzopotezno.... svako se onda može baviti time. Ja bih da prvenstveno "počistim" neke svoje probleme, ali ne bih da budem ovca za šišanje..... Može li prijateljski savet u vezi toga? Vredi li zaista i kome se prepustuti?
 
Hvala na informaciji i Hakimu na videu ( voditelj je stvarno degen).
Veoma interesantno. Rekao je (u ovom klip gore) da neki ljudi mogu i sami sa knjigama da se snađu, ali je bolje doći na kurs. Pokušaću da pronađem knjige...
Dobro je da si pokrenuo ovu temu. :ok::D:bye:
 
Ko zna šta je... Ali hoću da vidim šta je... teško je poverovati, ali nikad se ne zna... bar ja volim lično iskustvo pre nego što donesem neki sud... :)
 
On veruje u to, ali koliko je ono što je doživeo stvarno to je već drugo pitanje.Čak i da je iskustvo autentično opasnost od takvih intenzivnih kurseva jeste u mogućnosti da čoveka preplave podsvesni sadržaji ili da se suoči sa nečim dubinskim kada još nije spreman za to. A i to može biti samo subjektivan osećaj da je čoveku bolje, što maskira problem. Kao kad bi gnojni čir lečio mazanjem pudera preko njega, samo će rasti i kraju će pući i dovesti do trovanja krvi. Rešenje ozbiljnih životnih problema zahteva ozbiljan, strpljiv rad. Kapiram da je mnogim ljudima najverovatnije postalo teško da više trpe razne patnje pa bi da preseku to pa koliko košta da košta i odlaze na takve kurseve. Ili čitaju iz knjiga. Postoje istina neki eksperimentalni programi za lečenje ozbiljnih problema u bržem vremenskom roku, međutim time se bave naučnici u strogo kontrolisanim uslovima, uključuju korišćenje lekova, a sve to je zapravo vrlo složeno i još u fazi istraživanja. U krajnoj liniji ljudi u očajanju idu kod neke babe da im prebaje, pa što ne bi otišli i kod nekog harizmatičnog, sugestivnog čoveka kao Slavinski ili probali iz njegovih knjiga? Ljudski je ali ne i baš najbolje rešenje.

Koliko znam i neke priznate psihološke tehnike kao logoterapija i CBT obećavaju relativno brzo oslobađanje od problema, uglavnom kroz razgovor i domaće zadatke bez upotrebe farmakoloških sredstava.

Kod Slavinskog verovatno osećaj kontrole nad problemom, izražen kroz razgovor sa samim sobom i dodir, donosi poboljšanje, a na kraju to je i najvažnije.

- - - - - - - - - -

:eek: inzinjerstvo i tehnika koja za petnest minuta uklone fobiju? Je li ovaj tip zaj****ija?

Postoje muškarci kraj kojih žene zaborave šta je strah:per:
 
Pošto sam dagocjeno vrijeme potrošio u nedelju, na informisanje o Slavinskom i njegovom peatu, odlučih da se olakšam od nesvarene tematike i ispljunem to ovde.

Nemam definisano mišljenje o ovom peatu, ali intuicija mi govori da se radi o nečemu prenaduvanom, i da vuče na prevaru.
Stvari koje me odbijaju u vezi ovoga su:
1. Slavinski me podsjeća na Hanibala Lektora,
2. Svijest o tome da je naš narod sklon prevarama i manipulaciji,
3. Mislim da njihova kritika za učenja ostalih psiholoških tehnika kao što su pozitivne afirmacije nije na mjestu,
4. Procesori, ljudi koji se bave sprovođenjem ovih tehnika i sami ti nazivi mi zvuče šarlatanski naivno, Peat, DP4, DP2, eto sad i Ekskalibur vidim...
5. Primjer dubokog peata ili šlag na tortu...

Što pre pomenušte i meni ovo liči na marketing, na sredstvo za sticanje koristi.
Nešto razmišljam pa za 100e koje bih dao za jednu ovakvu seansu brate htjeo ili ne htjeo ima da prihvatim da me je sredilo uspješno, ili da prihvatim činjenicu da sam bacio 100e.

Zanimljivo mi je samo to oko polarnosti nekih stvari, ljubav - sloboda, mir - bijes, sigurnost - avanturizam itd. ali mislim da svi imamo više od jedne polarnosti i ta polja između kojih oscilujemo, naravno neke od njih su izraženije.
Više sam recimo na strani učenja Lujze Hej i sl. jer žena ima lični primjer rješenog problema i pozivinog stava kao i pogleda na stvari.
 
Razmišljao sam da l da otvorim ovu temu ili ne, jer konvencionalni psiholozi imaju običaj da omalovažavaju neke druge metode. Elem, Deep PEAT je spiritualna tehnika Živorada Mihajlovića Slavinskog koja je meni lično znatno olakšala život. Ona vam omogućava da za vrlo kratko vreme depolarizujete svest ( integrišete polaritete ). Šta to znači narodski rečeno? Pa znači da više ne osećate psihičku tenziju, bol, negativnu energiju i sl. Proces se radi za svaki problem pojedinačno, ali već posle prvog osetite znatno olakšanje. PEAT nije tehnika koja će vam rešiti problem na objektivnom nivou ( kao one šarlatanske new age stvari tipa Tajna ) već poboljšava kvalitet života, rasterećujući vas tog napona koji u nama postoji jer lutamo od cilja do cilja, od želje do želje...
Primenjivao sam više tehnika, a ovo je jedina koja daje rezultate.
Ako ima ljudi koji su takođe imali iskustva s njom slobodni su da ostave utiske.

Meni ovo zvuci kao neko top shop njesra :lol:
 
Introspekcija kao ključna reč se vrši isključivo samostalno. Tu nikada neće pomoći ma koja metoda za jačanje intuicije, odnosno ma koja metoda za jačanje mentaliteta. Osnovni rad i jačanje se vrši posmatranjem prolaznosti stvari i ljudi, situacija, okolnosti. Ne postoje prečice i puteljci koji vode do vrata raja. Sve je predodređeno deterministički. Dete krimos od malena 4 godine pevva navijačke pesme, u 20 godina života upucano u stomak zbog sukoba s navijačima. Deterministika, prosta, jaka, slojevita i sigurna. Prvo upoznati sebe, ono što najviše želimo je ono što najmanje dobijamo. Ni kazne, a ni pohvale, silne batine, a ni ljubavi to nisu promenile. A ni metak sigurno neće. Takav je život, takva je karma, takav je životni put tog mladića.

Drugo ključno stanje je pomirenje sa sudbinom, te gradnja počinje odatle. Nakon tog pomirenja dolazi pravi slučaj građenja ne samo u materijalnom već i u duhovnom smislu. Čovek je fragilan i nemoćan, odatle se polazi.

Sve više površnog znanja dovodi samo do duhovnog lutanja koje je činjenično vezano za šarlatanstvo i ultimativno ili odvede u tešku dogmu, ili potpuno okrene osobu do te mere da se sažaljeva nad sopstvenom sudbinom. Mnoge sam gledao kako kreću tim putem bespovratno. Iz jedne dogme u drugu dogmu. Od jednog izma u drugi izam. Stalno lutajući, stalno tražeći to ''jedinstveno znanje'' ili ''neprikosovenu istinu'' do koje se dolazi introspekcijom, ali to se ne dešava jer čovek ima zube, ima creva, ima noge i ima ruke koji su fragilni i teško održivi u prostoru i vremenu.

TO treba posmatrati kao glavnu misiju, jer živeti život je ujedno i najteža stvar, pogotovo u okruženju s ljudima.

Jedina i prava upotreba mentalnog u čoveku jeste mogućnost sagledavanja svega iz više perspektiva, no to ne znači da je potrebno sebe ograditi od učestvovanja u stvarima koje su nam od značaja ili dovesti sebe u poziciju biljnog postojanja kom je konflikt neodređenost u koji se ne treba prepuštati.

Da bi se duhovna svest razvila, potrebno je da materijalna osnova bude čvrsta, a u istu spada i kombinacija jake volje i želje ne za uspehom već za održavanjem onoga što imamo ili što se trudimo da razumemo i shvatimo.

Iz tog razloga ne postoji niko ko može da aktivno utiče na duhovni i mentalni razvoj osobe, ali isto tako to ne znači i da smo duhovno predodređeni da se razvijamo isključivo sami. Deterministika nas svrstava na poziciju, a duhovni put nam omogućava da spoznamo poziciju. Psihološki manifesto u tome je - održati poziciju.

To se ne dobija time što će malo da se gleda tarot, malo da se gleda telekineza, malo da se gledaju kamenčići, malo da se gleda demonologija itd. Sebe treba apsolutno očistiti od SVIH pro-duhovnih uticaja i poći od osnove ''JA I POSTOJANJE''. Niko nikada neće biti faktor koji određuje svačije unikatno postojanje, tako da ne postoji niti jedna knjiga koja može da PODUČI čoveka da bude duhovni sledbenik, to su sve pokazatelji, znakovi, puteljci koje je neko drugi popločao zbog sopstvenih strahova nemoći i znanja onog pravog i iskonskog - smrt. Njhove reči ostaju zapamćene kao polutanti za lakomislene i naivne, umesto da podučavaju da se znanje razvija u mozgu, a ne trpanjem svakojakih mišljenja u glavu, te smatranja da se nešto time postiže.

Iz tog razloga prenstveno sebe treba ojačati, pa tek onda razmišljati o tome čije uticaje možemo da prihvatimo kao potencijalnu istinu. I sve je istina do određenog dela. Ali zato ne treba sve prihvatati kao duhovnu istinu, odnosno u ovom slučaju psihološku METODU, jer radi se o toploj vodi koja se papreno naplaćuje.

Što pre pomenušte i meni ovo liči na marketing, na sredstvo za sticanje koristi.
Nešto razmišljam pa za 100e koje bih dao za jednu ovakvu seansu brate htjeo ili ne htjeo ima da prihvatim da me je sredilo uspješno, ili da prihvatim činjenicu da sam bacio 100e.

Upravo tako, čak i najveći mislioci i ljudi jakih karaktera su podložni tome jer se osećaj dobijanja mora nadoknaditi nečim, pa makar to bio ''jedan od uticajnih razgovora ili slušanja seanse''. Obično zbog mirnog tona i intelektualne diskusije dobija se utisak da se radi o kvalitetno potrošenom novcu.

Primer kod kupovine video-igara, ljudi kupe video igru za 60$ i ne pada im na pamet da je oštro popljuju već će probati na sve načine da diplomatizuju taj odnos jer bi u suprotnom pljuvali sebe, a ne mogu da prihvate činjenicu da su kupovinom nečega ispali glupi.

Čim neko nije spreman na to da ispadne glup oko nečega, nije u stanju da spozna pravi duhovni put.
 

Back
Top