Prirodno povecanje muskog hormona Testosterona

Jovica88

Obećava
Poruka
94
Pozdrav svima.

Slicna tema je postojala vec ranije ali u medjuvremenu je na forum registrovano dosta strucnih ljudi po pitanju endokrinologije i mislim da ce ova tema mnogim sportistima posluziti kako bi na PRIRODAN nacin podigli nivo svog testosterona, samim tim povecati performanse i ZAOBICI HEMIJU u sirokom luku.

Dakle koje sve prirodne stvari mogu da pomognu u podizanju testosterona, koji su najbolji sumplementi za povecanje testosterona i slicno.
Neka iskustva?
Dakle sta sve osim jakog treninga i nekih minerala pomaze u povecanju testosterona. Neki cajevi, trave, bilo sta?


I jos jedno pitanje za endokrinologe, da li dihidrotestosteron(dht) ima uticaj na snagu i na glas kao sto ima testosteron. Znam da dht ima uticaj na maljavost, celavost, akne, rak prostate ali i na libido.
 
Inace ja imam 25 godina a rezultati su vise nego zabrinjavajuci. U ovim godinama bih trebao da imam Testosteron na dobrom nivou a evo mog rezultata
Ukupni testosteron je 11 nmol/l a referente vrednosti su od 9.08 do 55.2. Dva druga sto su vadila te nalaze imaju sledece rezultate, jedan 44 nmol/L a drugi 39.
Ipak nasi engokrinolozi to u mom slucaju ne lece sve dok ne spadne ispod tih 9. Recite mi na koji nacin to mogu da resim, neki suplement, bezbedan lek, bilo sta?
 
Само пази, ја сам прочитао да уношење оних различитих срања у организам и нагло повећање тестостерона може да доведе до поремећаја који мушкарца претвара у жену. Уколико си узимао неко ђубре раније, то што имаш је због тога, уколико ниси, немој ни да размишљш о томе.
Једи здраву храну, сво поврће, воће, (брза храна, газирано, флаширана вода и сокови НАПОЉЕ), месо једном до два пута дневно, али да купиш свеже па ти сам да га средиш. Нпр. ја волим кременадле и правим их тако што на сваки слој меса ставим мало соли, сенф, па бели лук. То се буквално спреми за 5 минута, не више, мало се стави у фрижидер и онда се пече.
Отац је направио нешто јако укусно, као пржене парчиће од меса, али са неким зачинима а уз то салата колутови парадајза,а преко бели, или црни лук и опет је супер, само што ја то још не знам да спремим.
Немој да пијеш ништа хладно док једеш, већ сачекај сат и по после јела, а та временска граница важи и за воће. Хладна течност доводи до тога да се храна која треба да се свари на одређен начин замрзне и у каснијој фази се разлаже на канцерогене супстанце, а воће се претвара у отров ако се узима директно после јела.
Мислим да ће разноврсна исхрана дати организму све што је потребно, али лако је рећи него урадити и мислим да је то твој проблем.
Ради овако два месеца и немој никакве изузетке да правиш, било због друштва, или не, па иди поново да измериш тестостерон.
 
Poslednja izmena:
Jovice nemoj da se mucis vise nego idi kod privatnika i teraj ga da ti prepise doziranje androgeno anabolickim steroidima. U normalnom doziranju sa malim koncentracijama a na duze vreme to je totalno bezbedno a svrsishodno. Po nekada je telu dovoljno samo malo "podsticaja" od spolja (AAS-om) da i sam pokrene i pocne da proizvodi svoj na vecem nivou nego sto je do sada. Kao kada neko ne mzoe da izdrzi neki fizicki napor a mi ga motivisemo, podsticemo da izdrzi i od odjednom dobije snagu i izdrzi fizicki napor tj povecaju mu se performanse a mislio je da ne moze.

Zenama koje se spremaju da promene pol od tih lekova pocne da raste brada , izostravaju im se crte lica i pocinju da lice na muskarce, produbice se i tebi glas. Poslusaj kakav glas imaju profesionalne bodibilderke.

Hormoni su ti koji odlucuju o svemu i koji prave razliku. Muskarci i zene nikada nece biti isto, koliko god se trudile neke opicene fanaticne feministkinje. Cak mislim da zbog testosterona koji deluej na neki centar u mozgu, zene zbog toga i ne umeju da parkiraju kola u rikverc. Ako to ne mzoe i neki muskarac - moze se veoma lako desiti da ima nisku stopu testosterona.
 
Poslednja izmena od moderatora:
Све могу да разумем али једно не... Шта то лоше има у флашираној води?

Прочитао сам да у пластици од флаше има неке супстанце која се у врло малим количинама одроњава са водом и улази у организам, што утиче на смањење тестоестерона.
Мада нисам сигуран колико је то тачно, покушавам да не пијем сувише често флаширане течности, осим ако флаша није стаклена.
 
Прочитао сам да у пластици од флаше има неке супстанце која се у врло малим количинама одроњава са водом и улази у организам, што утиче на смањење тестоестерона.
Мада нисам сигуран колико је то тачно, покушавам да не пијем сувише често флаширане течности, осим ако флаша није стаклена.

Хмм... да.. и помислио сам да има неке везе са пластиком.. И наравно,питање је колико је тачно. У сваком случају хвала на брзом одговору ))
 

Back
Top