Stub porodice

Стуб породице је она особа која дежура по кући и ван куће за све живо - очекује, дочекује, води, плаћа, купује, организује.
 
Сви чланови породице који живе у слози, љубави, разумевању СЛОЖНО подупиру стубове животних проблема.

Hmmm, u teoriji...
U praksi mal' teže.
Gde ti imaš toliku slogu, razumevanje i harmoniju o kojima pričaš? :think:Muž i žena, samo dvoje, pa ne pričaju istim jezikom jako često, a kamoli cela porodica...
Drugo, članovi porodice su i mala deca, bebe, školarci. Oni su članovi porodice, u nekim stvarima ravnopravni, u nekim ne. Svakako nisu stubovi iste jačine kao roditelji. Mnogo furuna 'leba treba da pojedu da bi bili stubovi nosači. A tada će imati svoje porodice...

Lično mislim da porodica počiva na dva stuba. Jedan je malo, tri su puno. U porodici sa dva odrasla člana i decom. Ako jedan stub zakaže, povuče se, ili kako god - ne valja. Ako se ubaci treći - još grdje ne valja. Dva stuba i onda je ok.
Ali, to je samo moje mišljenje :ok:
 
Cela porodica ima stubove i stubiće, ako popusti jedan - postoji mogućnost da se cela konstrukcija sruši. Na žalost, u današnje vreme stub porodice je onaj ko donosi novac u kuću, jer kad glad i nevolja pokucaju na vrata - sreća izleće kroz prozor...
 
Мислим да су Ками и Ата све рекли.

Не бих ништа додавала.

Ту где почну препуцавања и размишљања ко је оптерећенији и ко више зарађује, више нема 'леба.
 
Hmmm, u teoriji...
U praksi mal' teže.
Ако је теже није немогуће.
Gde ti imaš toliku slogu, razumevanje i harmoniju o kojima pričaš?
У породици. Спорадична и краткорочна препуцавања не може на дуже стазе да уништи, љубав, хармонију... Зато ПОРОДИЦА опстаје.

Drugo, članovi porodice su i mala deca, bebe, školarci. Oni su članovi porodice, u nekim stvarima ravnopravni, u nekim ne. Svakako nisu stubovi iste jačine kao roditelji. Mnogo furuna 'leba treba da pojedu da bi bili stubovi nosači. A tada će imati svoje porodice...
Нек су. И онај мали бумбар својим сићушним рукама подупире колико може и придоноси свеукупној снази.
 
Ko je po vama stub porodice, zena ili muskarac?

To je relativno i varira od porodice do porodice.
U mojoj i porodici moga muža, dok smo bili deca, stub porodice su svakako bili očevi, kao jedini hranioci. Međutim, i njegova a i moja majka, iako domaćice, raspolagale su svim novcem, krojile, krpile i izlazile nekako na kraj od prvog do prvog u mesecu. Održale su porodicu do kraja, izvele nas, decu na pravi put svojim umećem, racionalnošću, marljivošću, i ja im skidam kapu za to. Kad iz današnjeg ugla pogledam, komotno mogu da kažem da su bar podjednako zaslužile tu titulu.

U mojoj sadašnjoj porodici, nažalost, ja sam taj stub. Kažem nažalost, jer se ponekad baš osećam umorno zbog toga. Moj muž mi je prepustio banku još kad smo se uzeli, dok još nisam radila, tako da danas, kad zarađujem više od njega, živi spokojno i boli ga uvo za sve.
Iako nekad zavidim ženama kojima muževi sve obezbeđuju, počev od hrane, odeće, preko letovanja, do uložaka, mislim da ne bih mogla tako da funkcionišem. Prosto sam navikla da vučem za četvoro...
 
To je relativno i varira od porodice do porodice.
U mojoj i porodici moga muža, dok smo bili deca, stub porodice su svakako bili očevi, kao jedini hranioci. Međutim, i njegova a i moja majka, iako domaćice, raspolagale su svim novcem, krojile, krpile i izlazile nekako na kraj od prvog do prvog u mesecu. Održale su porodicu do kraja, izvele nas, decu na pravi put svojim umećem, racionalnošću, marljivošću, i ja im skidam kapu za to. Kad iz današnjeg ugla pogledam, komotno mogu da kažem da su bar podjednako zaslužile tu titulu.

U mojoj sadašnjoj porodici, nažalost, ja sam taj stub. Kažem nažalost, jer se ponekad baš osećam umorno zbog toga. Moj muž mi je prepustio banku još kad smo se uzeli, dok još nisam radila, tako da danas, kad zarađujem više od njega, živi spokojno i boli ga uvo za sve.
Iako nekad zavidim ženama kojima muževi sve obezbeđuju, počev od hrane, odeće, preko letovanja, do uložaka, mislim da ne bih mogla tako da funkcionišem. Prosto sam navikla da vučem za četvoro...

Е, видиш ја у ту мамину замку нисам упала.

Све што си ти навела било је и у мојој породици и, да видиш, није ми се допало.

Мама је била као хоботница, банка код ње, све обавезе њене.

Јесте фино кад су све паре код жене, али то са собом носи додатно оптерећење које ми није потребно.

Добро је и кад су два стуба у породици, стабилнија је.

Када је терет само на једном, почиње да пуца.
 

Back
Top