Nizak pritisak
Prikazujem rezultate 1 do 20 od 20

Tema: Nizak pritisak

Nov član
    Učlanjen
    16.07.2013.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano Nizak pritisak

Da li je normalno da ja, sa 18 godina, imam pritisak 92 sa 48, a otkucaje srca 85? Tako mi je vec 10-ak meseci. Nisam neki panicar, pa nisam ni smatrala da treba da odem kod doktora. Zanimaju me misljenja strucnih ljudi ili nekoga ko ima slicna iskustva sa ovim. Hvala!

Elita User Friendly (avatar)
    Učlanjen
    20.01.2008.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    414

Podrazumevano Re: Nizak pritisak

Nisam doktor,ali to je nisko. Ja bih ti savetovao da odes kod doce za svaki slucaj,da budes sigurna da si ok.
    A evo ti i savet u medjuvremenu. Kad ti opadne pritisak ti popi jednu jaku tursku da dodjes sebi.
    Audi, vide, tace, si vis vivere in pace

Buduća legenda
    Učlanjen
    31.03.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Ma kakva kafa. Radi bre vežbe u teretanu ili kod kuće, šetnje u banjama ili na Zlatiboru, pij kiselu vodu.

Malenano1 nije na forumu
    ko hoce nadje nacin a ko nece nadje razlog :)
    Domaćin
    Učlanjen
    04.03.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio Milijana 1995 Pogledaj poruku
    Da li je normalno da ja, sa 18 godina, imam pritisak 92 sa 48, a otkucaje srca 85? Tako mi je vec 10-ak meseci. Nisam neki panicar, pa nisam ni smatrala da treba da odem kod doktora. Zanimaju me misljenja strucnih ljudi ili nekoga ko ima slicna iskustva sa ovim. Hvala!
    Idi kod doktora zlu ne trebalo,ali mislim da ti je to normalno,verovala ili ne neki ljudi pa i ja recimo tako zive ceo zivot!Uvek se setim kad mi je tata pricao za svoju koleginicu,isto sam bila tvojih godina,kako joj je pozlilo a hitna dosla i izmere a ono 120/80 puls ok sve ok a ova oce da umre,i neko je pita slucajno kakav joj je pritisak inace,ona kaze nizak itd itd i onda su shvatili sta je i sve se lepo zavrsilo.

Zainteresovan član
    Učlanjen
    25.06.2013.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

idi kod doktora da napravi veliku krvnu sliku

Zainteresovan član
    Učlanjen
    25.06.2013.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio JorgovaNNka Pogledaj poruku
    Ma kakva kafa. Radi bre vežbe u teretanu ili kod kuće, šetnje u banjama ili na Zlatiboru, pij kiselu vodu.
    prateci simptomi niskog pritiska malaksalost, glavobolja i umor

Zainteresovan član
    Učlanjen
    25.11.2012.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Kod nekih je to sasvim normalna vrednost krvnog pritiska,tj.sasvim normalno funkcionisu sa istom,cak je i ne znaju,tj.nikad je ni ne kontrolišu.
    Ukoliko ti pravi smetnje,ne bi bilo loše da odeš kod lekara,gde ce ti uraditi kompletnu krvnu sliku sa biohemijskim analizama,izmerice ti ona pritisak,aparatom sa manzetnom i živinim stubom(navodno su merodavniji) i EKG.
    Posavetovace te da uzimas dosta vode i minerala,da se hranis zdravo,budes fizicki aktivna itd.

Javi sta si uradila,pozdrav!

Nov član
    Učlanjen
    16.07.2013.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Imam sve simptome-malaksalost, vrtoglavicu, glavobolju...
    Kafa mi u svakom slucaju pomaze. Aktivna sam, idem na Drinu svaki dan, a inace sam iz Banje Koviljace-tako da mi ne fale dole navedene setnje.
    Hvala svima na korisnim savetima!

Iskusan firedragon9 (avatar)
    Učlanjen
    05.10.2012.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    1236

Jedes slane supe iz kesice, mineralna voda i sto vise tecnosti, sto vise setnje, ako ti jako smeta cula sam da moze da se popije i fizioloski rastvor, ali to ja ne bih bez lekara, a to se pije inace polako, po malo...(to je bas kad te obori)
    Najbolje da svrnes do cika doce.
    Nemoj nikad da odustanes od onoga sto volis, nije zivot ako se ne borish...

Zainteresovan član
    Učlanjen
    25.11.2012.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Pa fizioloski rasrtvor je obicna slana voda,samo sto je fabricki najcesce u koncentraciji 0.9%.

Zaslužan član georgejune (avatar)
    Učlanjen
    26.11.2007.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    3
    Reputaciona moć
    6153

pa jedi nesto pokreni se malo ozbiljnije ne lagana setnja
    Gis maj es,trust my instinct in these matters,,is attention whores,who cares,ako cete digrate kolo to ne drzimo

Stara legenda Metla na vestici (avatar)
    Učlanjen
    05.08.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    1707

ja imam isti problem i kad mi se sroka na 80 sa 50, a puls 90 i kusur, tu ni supa ni setnja ne pomazu...
    jurila opstu za lekove kaze nema vise bilo nekad
    jurila apoteku kaze ima al mora internista da da
    ko sad tu koda zaebava ne znam
    al ja sam lenja i nikako da odem do interniste da definitivno to resim, jer nije ni malo interesantno kad dodje dan sa takvim pritiskom
    inace mi je 100 sa 60 i tad mi je ok
    mada ja sumnjam da je mozda to kod mene povezano sa jos nekim problemima, krenula sam kod endokrinologa al nikako da stignem evo ga uput ceka da bude primecen....

u svakom slucaju ako ti to nije normalno i ako ti pravi probleme i nije ti dobro, idi kod interniste pa da vidis sta i kako i jel treba dalje kod jos nekog....
    Life is so much funnier when you have a dirty mind

Malenano1 nije na forumu
    Domaćin
    Učlanjen
    04.03.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Ako je stitna nije strasno nista,samo pijes tabletice i da ti par saveta ali bas nista strasno,ja imam ok doktorku sve mi objasnila bas lepo.

Zainteresovan član
    Učlanjen
    25.06.2013.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio Metla na vestici Pogledaj poruku
    ja imam isti problem i kad mi se sroka na 80 sa 50, a puls 90 i kusur, tu ni supa ni setnja ne pomazu...
    jurila opstu za lekove kaze nema vise bilo nekad
    jurila apoteku kaze ima al mora internista da da
    ko sad tu koda zaebava ne znam
    al ja sam lenja i nikako da odem do interniste da definitivno to resim, jer nije ni malo interesantno kad dodje dan sa takvim pritiskom
    inace mi je 100 sa 60 i tad mi je ok
    mada ja sumnjam da je mozda to kod mene povezano sa jos nekim problemima, krenula sam kod endokrinologa al nikako da stignem evo ga uput ceka da bude primecen....

u svakom slucaju ako ti to nije normalno i ako ti pravi probleme i nije ti dobro, idi kod interniste pa da vidis sta i kako i jel treba dalje kod jos nekog....

kod mladih osoba se tolerise nizak pritisak i nisam videla doktora koji ce uz pomoc tableta pokusati da "dize" pritisak na neku normalu jer ti se uracunava mladost sto znaci da bi se ti cesto nalazila u "visokom pritisku"

jedino kod starih osoba pokusaju da dignu pritisak jer njima preti opasnost padanja dakle lomljena kosti sto cesto zahteva operativnu intervenciju posle koje preti imobilnost zbog lezanja u krevetu i zbog straha da opet stane na noge jer se jednostavno plasi "novog pada"

Zainteresovan član
    Učlanjen
    25.11.2012.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio georgejune Pogledaj poruku
    pa jedi nesto pokreni se malo ozbiljnije ne lagana setnja
    Osobe sa nizim pritiskom i simptomima istog budu kao zvaka,malaksali i onemocali.

Učlanjen
    05.08.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    1707

Citat Original postavio PalaSaKruske Pogledaj poruku
    kod mladih osoba se tolerise nizak pritisak i nisam videla doktora koji ce uz pomoc tableta pokusati da "dize" pritisak na neku normalu jer ti se uracunava mladost sto znaci da bi se ti cesto nalazila u "visokom pritisku"

jedino kod starih osoba pokusaju da dignu pritisak jer njima preti opasnost padanja dakle lomljena kosti sto cesto zahteva operativnu intervenciju posle koje preti imobilnost zbog lezanja u krevetu i zbog straha da opet stane na noge jer se jednostavno plasi "novog pada"
    veruj mi kad ti je 80 sa 50 dizu i mladima...imala je moja drugarica slicne probleme ranije i tad je bilo leka kupis i cao zdravo
    sad zezaju

a cek ja ako padnem u nesvest to je ok a neko od 60 to je strasno?
    jesi probala nekad da stojis sa takvim pritiskom?

Buduća legenda *BILJA* (avatar)
    Učlanjen
    30.09.2006.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    72
    Reputaciona moć
    1642

Otkad znam za sebe, imam hipotenziju. Organizam navikao, ali se desava da vrednosti padnu bas bas, onda prvo samopomoc pa kod lekara. Ili dobijem infuziju, veoma retko, mozda tri puta godisnje. Uglavnom mi ne smeta, ali, kad osetim da je nizak, popijem Ditamin od 2,5. mg. casu svezeg soka od cvekle (za sedam dana pijenja- na duze staze bez problema), dosta vode, vitamin C i kompleks vitamina B (sve u granicama da ne bi doslo do hipervitaminoze) Jedem sve, jedem kao konj ali sa 52-53.kg.dalje ne idem pa i da hocu.
    Niko u porodici ne kuburi s tim, osim dede po majci, citav zivot je imao nizak pritisak a ima 84. godine. Stalno sam u pokretu, gde god mogu peske idem peske, krvna slika je odlicna, ostali nalazi takodje. Znaci, ako nije uzrokovan necim drugim, ako je urodjen kao meni, postaje "normalna" stvar. Meni smeta kad je 120/80, ali i kad padne na 70/50, onda je bas problem. Tad se mora lekaru, i nije tako bezazlen kao sto se misli, organi su stalno u "deficitiu" sa krvlju, a to moze da osteti i srce i bubrege i sta ti ja znam. Znaci, ipak se obrati lekaru. Srecno
    NE KRIVI NIKOG U SVOM ŽIVOTU: DOBRI LJUDI TI DONOSE SREĆU, LOŠI ISKUSTVO..NAJGORI-LEKCIJI, NAJBOLJI-USPOMENE

Malenano1 nije na forumu
    Domaćin
    Učlanjen
    04.03.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

A meni je "nizak" tj normalan prirodno i bude ok a retko se desava da ocu da umrem a iste vrednosti kao kad izmerim svaki dan kad mi je "normalan"....? O.0

Učlanjen
    05.08.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    1707

meni vreme dosta utice
    ako je od jutra oblacno a predhodnih dana bilo vedro, ja ne mogu da ustanem iz kreveta, to je mnogo zabavno kad moras na posao
    ako kazes sefu nije ti dobro sutnuce te
    ako cutis gleda te ispod oka misli da si dosla pijana il sta vec
    super zabavno

jednom me spasilo to sto sam se iznervirala jako pa mi se digo tj normalizovao, inace bio ceo dan katastrofa...i polse nek neko kaze nije zdravo nervirati se

Malenano1 nije na forumu
    Domaćin
    Učlanjen
    04.03.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Da da jako je zabavno kad su takvi vremenski uslovi -.- I meni to bude -.-

Slične teme

1. strašno nizak pritisak
    Autor miranda u forumu Zdravlje