Višestruko oporezivanje

..............5660 pregleda..........z:hm:

Pretpostavljam da su/smo svi dovoljno inteligentni i da se svi slažemo sa tvojim razmišljanjem... Ovce smo za šišanje, tu nema zbora. I svakodnevno se ubeđujemo u to kako nas država potkrada, na sitno i krupno i ne samo na stavki porez. Ali bih ja volela da se od tih 5660 ljudi javi makar petoro koji su vodili spor sa državom oko nekih para i da su taj spor dobili; da me neko osokoli da se upustim u taj rizik... jer i ono dva/tri puta što sam pokušala - koštalo me više nego što mi država u prvom cugu uzela. Samo kad bih znala način da im se doskoči, ne bih oklevala.
Iz godine u godinu me ubija polako ta svest o nemoći, čak i onda kada su svi argumenti na mojoj strani, čak i advokata kad angažujem... država uvek nađe način da uzvrati udarac...
 
Pretpostavljam da su/smo svi dovoljno inteligentni i da se svi slažemo sa tvojim razmišljanjem... Ovce smo za šišanje, tu nema zbora. I svakodnevno se ubeđujemo u to kako nas država potkrada, na sitno i krupno i ne samo na stavki porez. Ali bih ja volela da se od tih 5660 ljudi javi makar petoro koji su vodili spor sa državom oko nekih para i da su taj spor dobili; da me neko osokoli da se upustim u taj rizik... jer i ono dva/tri puta što sam pokušala - koštalo me više nego što mi država u prvom cugu uzela. Samo kad bih znala način da im se doskoči, ne bih oklevala.
Iz godine u godinu me ubija polako ta svest o nemoći, čak i onda kada su svi argumenti na mojoj strani, čak i advokata kad angažujem... država uvek nađe način da uzvrati udarac...

Iz mog iskustva porez se plaća i ovde.Drugo ja nisam čuo da neko ovde zarađuje a ne plaća porez ili gleda da "zavrne državu" i veruje u to da je državu "nasamario" a ustvari je suproto to je sebe oštetio.
Moje mišljenje je da poreska ustanova ili država mnogima i ne uzima porez čak savetuje da se porez ne plaća.Ja bi lično platio porez državi ali to nije izvodljivo zato sam morao da ne plaćam.
Vaš slučaj mi je nepoznat ali moje iskustvo kaže zavisi šta radite i čime se bavite moguće ne morate platiti porez bar do sada dok država spava.
 
Ja sam Vam nabrojao mogućnosti onako kako vidim iz CH.Jeste da nisam dugo godina u Srbiji ali čitam novine i puno stvari za mene su nelogične.Imam i familiju i znam da im je teško ali oni neće da menjaju i kada im čovek finansira projekt da zarade najmanje 50%
njihove plate trebalo je da odvoji dva sata posle rada i da radi na sebi ali kada nema vremena ja tu ništa nemogu.Ako neko studira od familije ili ide u školu ja bi obezbedio deo finansija 100-200 franaka to za mene nije do sada mnogo.Ja imam samo uslov a to je ako
uči skolu mora da se vide ocene ako nešto radi mora da se vidi šta radi.Duvan, auto,alkohol, i slično ne finansiram to mora sam da zaradi.Primetio sam da je u Srbiji pored nezaposlenosti teško naći i radnu snagu ako mora da se pomeri od svog mesta stanovanja.Ovdi
ako poso ima ja sam išo u drugo mesto i sa stanom i poslom jer mi je bolje bilo,u Srbiji to nije popularno.

ja bih rado otisao iz grada i cesto vidim i slusam kako ostaju bez posla,na nove ponude se mnogi jave a retko ko moze i hoce da radi,onaj ko izabere radnika obicno se zajebe ili ne zadovoljava on ili poslodavac i saradnja se brzo prekida,mozda previse posla za malo para,izrabljivanje i zajebavanje za sicu,nije u ovom slucaju ego zajebana stvar,ne treba trpeti budale,moj burazer je sad promenio posao dosao preko dve veze da radi,jos je bilo kandidata za 250e,posao ce rasti a plata ne i unapred zna da nece tu ostati
 
Moj post uopšte nije bio o izbegavanju plaćanja poreza. Porez treba da se plaća. Problem je u tome šta sve podleže oporezivanju i način izračunavanja poreza. Ako sam dobro razumela postavljača teme.

Mogu samo da Vam kažem kako ide ovdi u Srbiji obratite se poreskoj upravi mada je teško sve saznati.Uzmimo šijete košulje proizvedete 1000 komada i prodate ih nekom po 10 franaka uzmete 10.000fr.
ali natovarite (8%) porez. Košulje koštaju 10.800 franaka. Sledeći prodavac zaračuna zaradu 20% +8 % porez.Jel ste razumeli?
 

Back
Top