Udovistvo

Претпоставимо да сам се удала из заљубљености/љубави то би ме тешко погодило, мислим да би ми срце препукло од туге.
 
Претпоставимо да сам се удала из заљубљености/љубави то би ме тешко погодило, мислим да би ми срце препукло од туге.

Moja najbolja drugarica je posle dve godine braka postala udovica. Teško je puno.
Koliko sam sati i sati provela gledajući je kako plače i tuguje. Nju je iz tog ponora izvuklo to što ima sina i morala je da se trgne i da živi i bori se zbog njega.
Nije lako izboriti se kada se nadješ u takvoj situaciji, to ne bih nikome poželela ali živ čovek izdrži sve.
Ne kaže se dzabe da je čovek jači i od kamena.
 
Moja najbolja drugarica je posle dve godine braka postala udovica. Teško je puno.
Koliko sam sati i sati provela gledajući je kako plače i tuguje. Nju je iz tog ponora izvuklo to što ima sina i morala je da se trgne i da živi i bori se zbog njega.
Nije lako izboriti se kada se nadješ u takvoj situaciji, to ne bih nikome poželela ali živ čovek izdrži sve.
Ne kaže se dzabe da je čovek jači i od kamena.

Кажу да је лакше кад имаш дете, мада тешко је како год да окренеш, не волим ни да мислим о томе. Нарочито ако је млада удовица у питању.
 
ja mislim da nije fer da ostane uz sina jer je sin ziv i njega ce zivot dalje da nosi
za njen zivot je potreban muz jer je polovina tako da mu je odana i ici ce kud on ona s njim
 
Кажу да је лакше кад имаш дете, мада тешко је како год да окренеш, не волим ни да мислим о томе. Нарочито ако је млада удовица у питању.

Nju je to i izvuklo. Da nije imala sina mislim da bi mnogo teže sve to podnela. Ovako nije imala vremena da tuguje, morala je da radi da se brine o detetu...........
Mada i dan danas uhvatim onaj njen setan pogled i tada znam da misli na muža.
 
Nju je to i izvuklo. Da nije imala sina mislim da bi mnogo teže sve to podnela. Ovako nije imala vremena da tuguje, morala je da radi da se brine o detetu...........
Mada i dan danas uhvatim onaj njen setan pogled i tada znam da misli na muža.

А колико је прошло откад је остала удовица?
 
Proslog rata u istocnoj Slavoniji se moja jedinica spremala za bitku . Ebiga nikom nije bilo svejedno jer se nije znalo ko ce se vratiti ziv .
Ovim ozenjenima dosle zene da ih isprate i zajedno su se isplakali i oprostili . Hebiga , meni nije bio niko . Neozenjen sam , a roditeljima
nisam htio ni reci gdje idem .Kad se rodbina razisla , jedan ozenjeni pocne da kuka kako je lako nama neozenjenima , a oni moraju da
brinu sta ce da bude sa njihovim zenama ako poginu . Nista , kazem ja , mi neozenjeni koji prezivimo cemo se brinuti o njima , tako da vi
koji poginete ne treba da se brinete .Tip nije rekao nista , samo me pogledao kao krava mrtvo tele ! Kasnije smo se zajebavali na tu temu
jer smo bili u dobrim odnosima .Rat je prezivio , ali je na kraju bas tuzno zavrsio . Bio je jedan od rijetkih Hrvata koji se borio u srpskoj vosci .
Hrvatsku vlast nije smio cekati i prodao je imovinu i naselio se u okolini Sida . Tu su saznali da je Hrvat i proglasili ga ustasom .Prodao je kucu i
odselio u Sremsku Mitrovicu . I tu su ga provocirali na isti nacin . Na kraju vise nije mogao izdrzati i objesio se . Zena mu je bila Srpkinja , i
siguran sam da je to jedan od razloga sto je bio u nasoj vojsci . Na zalost , prica je istinita ! :confused:
 

Back
Top