iza...

DeeLite

Zaslužan član
Poruka
141.646
znaš šta me zanima...
jel radiš tako ponekad retrospektivu svog života...?
i šta pronalaziš tad...jel vidiš da si proživeo/la svoj život onako kako valja, kvalitetno, bio ti ispunjen skroz i to, il nalaziš da je moglo mnogo bolje, da si protraćio/la život bezveze...?
misim dobro, saće neki da kažu retrospektiva se radi pri kraju života, tamo sa 60, 70, 80 godina...al aj nemoj mi kažeš da baš nikad nisi premotao/la film...
 
znaš šta me zanima...
jel radiš tako ponekad retrospektivu svog života...?
i šta pronalaziš tad...jel vidiš da si proživeo/la svoj život onako kako valja, kvalitetno, bio ti ispunjen skroz i to, il nalaziš da je moglo mnogo bolje, da si protraćio/la život bezveze...?
misim dobro, saće neki da kažu retrospektiva se radi pri kraju života, tamo sa 60, 70, 80 godina...al aj nemoj mi kažeš da baš nikad nisi premotao/la film...

Iza čega? :lol:
 
- Izabela.
- Iza čega?

:D

@TEMA: Ne, nisam toliki mazohista, dovoljno je sto se plasim neizvesne buducnosti, i svoje, i meni dragih ljudi, nema potrebe da se dodatno ubedacujem praveci retrospektive, uostalom dosta mi je tog crnjaka iza.
 
Naravno, to sam mnogo puta radila, to nema veze sa godinama, nesto ne bih menjala uopste, neke stvari mislim da su nedostajale i fale, ali pitanje je koliko sam zaista mogla da uticem na to (na neke da, na neke ne...)
Cesto ne razmisljam samo o tome iza nego i o onome napred jer mi se cini da na to nekako (sto je i realno) mogu da uticem, opet pitanje koliko je sve moja dobra volja, sposobnost, a sta je pitanje sudbine, u Bozjim rukama i sl.
 
@TEMA: Ne, nisam toliki mazohista, dovoljno je sto se plasim neizvesne buducnosti, i svoje, i meni dragih ljudi, nema potrebe da se dodatno ubedacujem praveci retrospektive, uostalom dosta mi je tog crnjaka iza.

da...i meni je prošlost tako očajna da ne volim da se okrećem iza...:sad2:
 
Razmisljanje o buducnosti i prozivljavanje sadasnjosti je jedino ispravno, oni koji se osvrnu ne iza sebe nego oko sebe i vide svoju decu ne trebaju da se opterecuju prosloscu - postigli su maksimum u zivotu, jos ako postoji neko ko ih voli, kome znace - to je to, preostaje im samo da cuvaju zdravlje da bi mogli da obezbede egzistenciju i da uzivaju u svakom momentu zivota, ma kako se on cinio teskim...
 
Razmisljanje o buducnosti i prozivljavanje sadasnjosti je jedino ispravno, oni koji se osvrnu ne iza sebe nego oko sebe i vide svoju decu ne trebaju da se opterecuju prosloscu - postigli su maksimum u zivotu, jos ako postoji neko ko ih voli, kome znace - to je to, preostaje im samo da cuvaju zdravlje da bi mogli da obezbede egzisteniciju i da uzivaju u svakom momentu zivota, ma kako se on cinio teskim...
ovo ti je dobro...
 
Razmisljanje o buducnosti i prozivljavanje sadasnjosti je jedino ispravno, oni koji se osvrnu ne iza sebe nego oko sebe i vide svoju decu ne trebaju da se opterecuju prosloscu - postigli su maksimum u zivotu, jos ako postoji neko ko ih voli, kome znace - to je to, preostaje im samo da cuvaju zdravlje da bi mogli da obezbede egzistenciju i da uzivaju u svakom momentu zivota, ma kako se on cinio teskim...

Sve podrzavam sem bold, nikako nije dobro potiskivati proslost ili osecaj neuspeha, bezati od sebe, a isto tako je pitanje zasto se ne podsecati lepih stvari iz proslosti...
 
pa jedino ako te zlo prati treba da se osvrnes i pitas ga sta hoce.

mada, ni mantra neka nije losa. npr. ona - on stavi sake na oba uha, tvrdeci i dalje da vidi duha.

al' vracati se stalno u proslost i pitati se sta bi bilo da je bilo je cist mazohizam, jer to sto je moglo da bude, a nije, nece promeniti ni sadasnjost, ni buducnost kakva je ispala.
 
pa jedino ako te zlo prati treba da se osvrnes i pitas ga sta hoce.

mada, ni mantra neka nije losa. npr. ona - on stavi sake na oba uha, tvrdeci i dalje da vidi duha.

al' vracati se stalno u proslost i pitati se sta bi bilo da je bilo je cist mazohizam, jer to sto je moglo da bude, a nije, nece promeniti ni sadasnjost, ni buducnost kakva je ispala.

slazem se :ok:
 
Sve podrzavam sem bold, nikako nije dobro potiskivati proslost ili osecaj neuspeha, bezati od sebe, a isto tako je pitanje zasto se ne podsecati lepih stvari iz proslosti...

Ne treba potiskivati proslost, ali ne sme se potencirati proslost. Cvrsto sam resio da se klonim osoba koje su opterecene prosloscu, izranjavale su me, potpuno nezasluzeno, opasne su, bar po mene jesu, vrednuju sadasnjost kroz prizmu proslih desavanja...
 
pa jedino ako te zlo prati treba da se osvrnes i pitas ga sta hoce.

mada, ni mantra neka nije losa. npr. ona - on stavi sake na oba uha, tvrdeci i dalje da vidi duha.

al' vracati se stalno u proslost i pitati se sta bi bilo da je bilo je cist mazohizam, jer to sto je moglo da bude, a nije, nece promeniti ni sadasnjost, ni buducnost kakva je ispala.
ja baš misim da nije tako...inače što bi se čoek osvrto iza, ako nije moglo da bude drugačije tada i na osnovu tog drugačijeg tada, drugačije sada...
svako je krojač svoje sudbine...
 
Ne treba potiskivati proslost, ali ne sme se potencirati proslost. Cvrsto sam resio da se klonim osoba koje su opterecene prosloscu, izranjavale su me, potpuno nezasluzeno, opasne su, bar po mene jesu, vrednuju sadasnjost kroz prizmu proslih desavanja...

u pravu si skroz za ovo...


mislim da covek i ne treba da bude opterecen vec nekako da nadje pravu meru u svemu (ako je moguce)
 
Premotam:roll:ali onda kazem dobro...tako je kako je...mozda je moglo biti bolje...ali nije i kraj...to se vec desilo prema tome nishta se vishe po tom pitanju ne moze uchiniti...ostaje ocena uchinjenog kao nauk za ubuduce...osim toga nisam mazohista:mrgreen:
 
pa dobro, jeste tako, ali čemu onda osvrtanje...? :)
ja pitam one koji se osvrću...

osvrnes se da uocis greske, ako mozes da uocis greske i ako mozes sebi da ih priznas, ako je nesto do tebe. jer ipak nije sve do nas, narocito ako su medjuljudski odnosi u pitanju. a vecinom jesu. ali ima i drugih primera npr. nisi dobio posao koji si hteo, dobio ga je pera....ali to ne znaci da se nisi trudio, samo taj pera je imao debelu vezu, a ti nisi. mislim, niko od nas, barem na forumu koliko znam, nije paralizovan, bez ruku i nogu zbog saobracajke ili nesmotrenosti neke, pa da se stalno osvrce i zali - da barem nisam bio u tom trenutku tu.

o boze, sad me ovo opet podseti na slucaj one zene....bio je pre par godina. stajala je na ostrvceu sa detetom, cekala da predje ulicu, i na nju naleti auto i ostane bez noge....ali ni ona to vise ne moze da promeni, a zivot joj je promenjen iz korena u sekundi.

jesi delimicno krojac svoje sudbine, ali neke stvari se desavaju mimo tebe.
 

Back
Top