Perilica suđa Gorenje ne prima vodu

apolonye

Obećava
Poruka
55
Imam perilicu suđa GORENJE staru 10ak godina, programator "mehanički", i ne prima mi vodu ni na startu ni u sredini procesa pranja. Provjerio sam elektromagnetni ventil, doveo struju direktno i uzima vodu. Ne dolazi napon na ventil i ne aktivira ga. Ako nije programator u kvaru, što može još uzrokovati ovaj kvar? Sve ostalo radi normalno, osim kad u toku pranja treba uzeti vodu onda otvorim i uspem ručno vode i ona nastavi normalno raditi. Dakle, ne uzima vodu ni u toku pranja ni na početku.
 
Imam perilicu suđa GORENJE staru 10ak godina, programator "mehanički", i ne prima mi vodu ni na startu ni u sredini procesa pranja. Provjerio sam elektromagnetni ventil, doveo struju direktno i uzima vodu. Ne dolazi napon na ventil i ne aktivira ga. Ako nije programator u kvaru, što može još uzrokovati ovaj kvar? Sve ostalo radi normalno, osim kad u toku pranja treba uzeti vodu onda otvorim i uspem ručno vode i ona nastavi normalno raditi. Dakle, ne uzima vodu ni u toku pranja ni na početku.


Začepljen hidrostat.

Skini gumena crevca koja vode do "uređaja" na slici, i dobro naduvaj ( skineš ih sa mesta gde se spajaju sa hidrostatom) :D
2e0tqfr.jpg


Ali pre toga proveri dovodno crevo ( ono od zida do mašine) i skini ga. Pregledaj oba kraja da se nije sito zapušilo.

Može da bude i do neispravne bravice.

E tako pa javi šta si uradio;)
 
Začepljen hidrostat.

Skini gumena crevca koja vode do "uređaja" na slici, i dobro naduvaj ( skineš ih sa mesta gde se spajaju sa hidrostatom) :D
2e0tqfr.jpg


Ali pre toga proveri dovodno crevo ( ono od zida do mašine) i skini ga. Pregledaj oba kraja da se nije sito zapušilo.

Može da bude i do neispravne bravice.

E tako pa javi šta si uradio;)
Zahvaljujem i budem provjerio kad dođem kući.
 
Zahvaljujem i budem provjerio kad dođem kući.

Proveravaj koliko hoćeš, ali ja sam mislio na veš mašinu. :lol:

Hebo te hrvatski, piši na srpskom pa da te ceo svet razume :mrgreen:

U sudo mašinama nema hidrostata tog tipa ali ima nešto slično ( aquastop ventil na dnu prostora u kom se peru sudovi, njega proveri da nije začepljen).
U svakom slučaju pregledaj dovodno crevo ( mrežice-sito) na oba kraja, razdelnik vode ( malo plastično "kućište" do kojeg vodi dovod vode).
Proveri i da li mašina ima soli dovoljno kod nekih ako nema soli - mašina neće početi sa radom
I kod sudo mašine treba proveriti rad bravice


I za kraj - nadaj se da nije do programatora.
 
Proveravaj koliko hoćeš, ali ja sam mislio na veš mašinu. :lol:

Hebo te hrvatski, piši na srpskom pa da te ceo svet razume :mrgreen:

U sudo mašinama nema hidrostata tog tipa ali ima nešto slično ( aquastop ventil na dnu prostora u kom se peru sudovi, njega proveri da nije začepljen).
U svakom slučaju pregledaj dovodno crevo ( mrežice-sito) na oba kraja, razdelnik vode ( malo plastično "kućište" do kojeg vodi dovod vode).
Proveri i da li mašina ima soli dovoljno kod nekih ako nema soli - mašina neće početi sa radom
I kod sudo mašine treba proveriti rad bravice


I za kraj - nadaj se da nije do programatora.
ipak će biti da smo mi u pravu :mrgreen:
 
Proveravaj koliko hoćeš, ali ja sam mislio na veš mašinu. :lol:

Hebo te hrvatski, piši na srpskom pa da te ceo svet razume :mrgreen:

U sudo mašinama nema hidrostata tog tipa ali ima nešto slično ( aquastop ventil na dnu prostora u kom se peru sudovi, njega proveri da nije začepljen).
U svakom slučaju pregledaj dovodno crevo ( mrežice-sito) na oba kraja, razdelnik vode ( malo plastično "kućište" do kojeg vodi dovod vode).
Proveri i da li mašina ima soli dovoljno kod nekih ako nema soli - mašina neće početi sa radom
I kod sudo mašine treba proveriti rad bravice


I za kraj - nadaj se da nije do programatora.
Hebeš i hrvatski i srpski, u svakom slučaju zahvaljujem se i kad riješim javim šta je bilo.
Poz....
 
Proveravaj koliko hoćeš, ali ja sam mislio na veš mašinu. :lol:

Hebo te hrvatski, piši na srpskom pa da te ceo svet razume :mrgreen:

U sudo mašinama nema hidrostata tog tipa ali ima nešto slično ( aquastop ventil na dnu prostora u kom se peru sudovi, njega proveri da nije začepljen).
U svakom slučaju pregledaj dovodno crevo ( mrežice-sito) na oba kraja, razdelnik vode ( malo plastično "kućište" do kojeg vodi dovod vode).
Proveri i da li mašina ima soli dovoljno kod nekih ako nema soli - mašina neće početi sa radom
I kod sudo mašine treba proveriti rad bravice


I za kraj - nadaj se da nije do programatora.

Dešava se da mi sad na početku primi vodu. Šta je ovo na dnu perilice označeno strelicom?
P.S. slikano kroz vodu.
696.jpg
 
Dešava se da mi sad na početku primi vodu. Šta je ovo na dnu perilice označeno strelicom?
P.S. slikano kroz vodu.
Pogledajte prilog 294214

Neki ne naročito elegantni nivostat/presostat/hidrostat.
On određuje koliko vode sme da uđe u mašinu ...ako bi ušlo previše došlo bi do poplave.

Kucni malo po njemu, moguće da je začepljen i da ga nešto blokira.

To je otprilike sve što možeš da uradiš bez rasklapanje mašine. Neki kažu da im je pomoglo i naginjanje /prevrtanje mašine na bok ili leđa ( računaj da će malo vode i da iscuri na pod, ali prethodno zatvori vodu i ugasi struju).
 

Back
Top