Maloletnice i trudnoca

baron svemira

Obećava
Poruka
86
Najgora stvar,koja moze da se dogodi maloletnici,to je da ostane u drugom stanju,sa isto tako maloletnim i jos nezrelim decakom.Kada se to dogodi,porodica maloletnice se nadje u soku.Sta uraditi? Da ostavi trudnocu,da rodi! Pa ona je jos dete.I sta raditi dalje? Ukoliko porodica resi,da se izvrsi pobacaj,nad glavom visi opsnost,da vise nikada,nece moci da zatrudni.

Dakle,kako god da se pitanje resi,ne valja!Da bi se,ovakve mucne situacije,predupredile,potrebno je stvoriti u porodici,jednu relaksiranu klimu.Treba otvoreno razgovarati,o svim aspektima drusva,o svim opasnostima ,kao i lepim stvarima,kojima se zivotu srecemo,ponekad namerno,ponekad,i bez nase volje.Naravno,kada ovo kazemo,smatramo,da u jednoj prosecnoj porodici,devojcica vec od cetrnaest,petnaest godina(a moze,i nesto ranije) da je od strane svoje majke,potpuno obavestena o zenskoj seksualnosti.Ne treba mlade cerke,plasiti i praviti bauka,od seksualnosti,ali treba da majka cerki,sve lepo objasni.Takodje treba insistirati na tome,da pre osamnaeste godine,NIKAKO ne treba devojka da stupi u kompletan seksualni odnos,jer posledice,mogu biti tragicne.

Dakle,nikako zbog laznog "stida" roditelji (na prvom mestu,majka) ne treba da rizikuju,da im cerka,zbog nedostatka pravih informacija,u pravo vreme,dodje u bezizlaznu situaciju,kao sto je maloletnicka trudnoca.
 
Zanimljiva tema, ali mi je vise za porodicu ili za ozbiljan deo ljisa.

Najgore sto moze da se desi maloletnicima je da probaju neku tesku drogu, heroin, od loseg ima uvek gore...
A, sto se same teme tice mislim da deca treba da budu obavestavana sem u skoli i preko medija od strane svojih roditelja, jako je bitna ta prisnost i bliskos po meni u smislu da se o tome otvoreno razgovara i to se slazem...
Ovo drugo, tj. prvo navedeno oko pobacaja je vec diskutabilno, po meni je vise, ako cemo da sudimo neeticno i nemoralno, a tek na nekom mnogo manjem mestu bitnost za buduce potomstvo. Nemam nameru da branim abortus jer sam i sama protiv toga u principu, ali danas se to u klinikama za koje su strucne i od strane strucnih ljudi (a ne ono na crno) sasvim usavrsili proceduru i moguce komplikacije sveli na minimum...
No, svejedno da ne bi pre svega lose uticalo na psihu mlade osobe, potrebno je da se dete obrazuje i da se nadje nacin da mu se pridje.

Diskutabilna mi je ova recenica: "Takodje treba insistirati na tome,da pre osamnaeste godine,NIKAKO ne treba devojka da stupi u kompletan seksualni odnos,jer posledice,mogu biti tragicne."
Iako jesam za to da mladi ne stupaju u odnose do punoletstva, sama ta zabrana, tj. insistiranje moze da ima kontraefekat, obicno tako i bude...Mislim da su manje bitne godine, a bitniji zrelost i psiha deteta, svesnost i sama kultura roditelja. Ocu reci, neko npr. sa 17 moze biti zreliji od nekoga sa 21 i sl.
Mislim da se tako krutim insistiranjem ne moze uraditi nista, a obavestenost o kontracepciji je najvaznija.
 
Poslednja izmena:
Да треба децу плашити о сексу, правити баука од тога, тако се неће јебавати.

А друго, абортус је нешто најгоре што се може десити женском телу. И то је убиство. Разлика између убиства тек рођене бебе и оне од 3 месеца у стомаку не постоји. Абортус треба кажњавати законом као што се убиство кажњава. Држава треба да обезбеди услове да ако дође до таквог случаја, да клинка од 15 година затрудни, да јој обезбеди неке услове и помогне јој.
 
treba slušati Majku Prirodu a ne veštačke društvene normative menjane vremenom
Sa 14 ili sa 70 tek bitan je nastavak vrste,
svet koji će da priča sa crkvom šta valja a šta ne sigurno neće hraniti porod to mi budite ubedjeni
evo ja na primer, kukam po celom forumu da nemam posao
mislite da se bar vlasnik foruma oglasio sa - prijatelju evo ti 1000 najedi se malo?
jok bole ga dupe nafatirano...


Primera radi moja prababa je prvo rodila sa 16 a bilo je 18
od čega 6 umrlo prirodnom selekcijom
a nekoliko kasnije u logoru
takvi bili društveni normativi

E a danas je sasvim normalno da žena prvo rodi posle 38
jer takve su nam mogućnosti

nema više ono BABA DEVOJKA JER IMA ČAK 24, SIGURNO JOJ NEŠTO FALI
lepa vremena
 
Poslednja izmena:
Да треба децу плашити о сексу, правити баука од тога, тако се неће јебавати.

А друго, абортус је нешто најгоре што се може десити женском телу. И то је убиство. Разлика између убиства тек рођене бебе и оне од 3 месеца у стомаку не постоји. Абортус треба кажњавати законом као што се убиство кажњава. Држава треба да обезбеди услове да ако дође до таквог случаја, да клинка од 15 година затрудни, да јој обезбеди неке услове и помогне јој.

dok se ne rasplamsa rasprava ko se poradja a ko loče sa prijateljima, ja bih ipak bio ZA ABORTUS
 
Poslednja izmena od moderatora:
Abortus treba dozvoliti samo u slucajevima rasnog mesanja ili deformiteta.

kakvo je to licemreje?
Svako nosi krst svoj

Ako je nastao deformitet to te Bog kaznio

I šta znači to DEFORMITET?
Nije li Dinkić osoba koja je fizički čovekolika ali psihički totalno devijantna?
Kako ćeš utvrditi psihičku devijaciju?
to ti je u genima...

ili opet samo bitna ambalaža?
 
najgore sto moze da se desi je trudnoca?....a sta drugo na ovo reci nego da lupetas ko prozor na promaji
gore je od smrtonosne bolesti? gore od smrti roditelja?.....

sto se maloletnicke trudnoce tice ja se uzasavam kad vidim trudnu devojcicu (da ona jeste devojcica) ne zato sto mi je nje zao, nije mi je zao, nego mi je zao tog deteta u buducnosti, odgajace ga baka ili neko drugi i gledace majku kako odlazi uvece u disko dok ono uci azbuku....uzasi promiskuiteta u bukvalnom smislu
najbolje resenje za maloletnicku trudnucu je abortus i nista drugo
ne razumem zasto to nazivas "bezizlazna situacija" mislim si cula ti za abortus.....dramatizacija na kvadrat :roll:
a trebao je neko da se pozabavi tim detetom pre nego sto je uopste zatrudnela, al to je druga prica....

skoro sam kod gin videla jednu maloletnu cigancicu sa stomakom do zuba, sva sam se najezila, strasno u sta ce izasti to dete, u sta ce ta "majka" izrasti.....previse je debila na ulicama, previse nevaspitanih, zapustenih, ne treba nam jos....
 
Poslednja izmena:
najgore sto moze da se desi je trudnoca?....a sta drugo na ovo reci nego da lupetas ko prozor na promaji
gore je od smrtonosne bolesti? gore od smrti roditelja?.....

sto se maloletnicke trudnoce tice ja se uzasavam kad vidim trudnu devojcicu (da ona jeste devojcica) ne zato sto mi je nje zao, nije mi je zao, nego mi je zao tog deteta u buducnosti, odgajace ga baka ili neko drugi i gledace majku kako odlazi uvece u disko dok ono uci azbuku....uzasi promiskuiteta u bukvalnom smislu
najbolje resenje za maloletnicku trudnucu je abortus i nista drugo
ne razumem zasto to nazivas "bezizlazna situacija" mislim si cula ti za abortus.....dramatizacija na kvadrat :roll:
a trebao je neko da se pozabavi tim detetom pre nego sto je uopste zatrudnela, al to je druga prica....

skoro sam kod gin videla jednu maloletnu cigancicu sa stomakom do zuba, sva sam se najezila, strasno u sta ce izasti to dete, u sta ce ta "majka" izrasti.....previse je debila na ulicama, previse nevaspitanih, zapustenih, ne treba nam jos....

Dobro, to je kod cigana normalno. Verovatno je bila i udata:)
 
Najgora stvar,koja moze da se dogodi maloletnici,to je da ostane u drugom stanju,sa isto tako maloletnim i jos nezrelim decakom.Kada se to dogodi,porodica maloletnice se nadje u soku.Sta uraditi? Da ostavi trudnocu,da rodi! Pa ona je jos dete.I sta raditi dalje? Ukoliko porodica resi,da se izvrsi pobacaj,nad glavom visi opsnost,da vise nikada,nece moci da zatrudni.

Dakle,kako god da se pitanje resi,ne valja!Da bi se,ovakve mucne situacije,predupredile,potrebno je stvoriti u porodici,jednu relaksiranu klimu.Treba otvoreno razgovarati,o svim aspektima drusva,o svim opasnostima ,kao i lepim stvarima,kojima se zivotu srecemo,ponekad namerno,ponekad,i bez nase volje.Naravno,kada ovo kazemo,smatramo,da u jednoj prosecnoj porodici,devojcica vec od cetrnaest,petnaest godina(a moze,i nesto ranije) da je od strane svoje majke,potpuno obavestena o zenskoj seksualnosti.Ne treba mlade cerke,plasiti i praviti bauka,od seksualnosti,ali treba da majka cerki,sve lepo objasni.Takodje treba insistirati na tome,da pre osamnaeste godine,NIKAKO ne treba devojka da stupi u kompletan seksualni odnos,jer posledice,mogu biti tragicne.

Dakle,nikako zbog laznog "stida" roditelji (na prvom mestu,majka) ne treba da rizikuju,da im cerka,zbog nedostatka pravih informacija,u pravo vreme,dodje u bezizlaznu situaciju,kao sto je maloletnicka trudnoca.

prvo ljude treba informisati i obrazovati posebno tu decu, jer ih ne mozes kontrolisati nikako
rizik od steriliteta posle abortusa je sveden na minimum
a drugo, trudnoca je najmanja briga pored tolikih bolescina
 
Najgora stvar,koja moze da se dogodi maloletnici,to je da ostane u drugom stanju,sa isto tako maloletnim i jos nezrelim decakom.Kada se to dogodi,porodica maloletnice se nadje u soku.Sta uraditi? Da ostavi trudnocu,da rodi! Pa ona je jos dete.I sta raditi dalje? Ukoliko porodica resi,da se izvrsi pobacaj,nad glavom visi opsnost,da vise nikada,nece moci da zatrudni.

Dakle,kako god da se pitanje resi,ne valja!Da bi se,ovakve mucne situacije,predupredile,potrebno je stvoriti u porodici,jednu relaksiranu klimu.Treba otvoreno razgovarati,o svim aspektima drusva,o svim opasnostima ,kao i lepim stvarima,kojima se zivotu srecemo,ponekad namerno,ponekad,i bez nase volje.Naravno,kada ovo kazemo,smatramo,da u jednoj prosecnoj porodici,devojcica vec od cetrnaest,petnaest godina(a moze,i nesto ranije) da je od strane svoje majke,potpuno obavestena o zenskoj seksualnosti.Ne treba mlade cerke,plasiti i praviti bauka,od seksualnosti,ali treba da majka cerki,sve lepo objasni.Takodje treba insistirati na tome,da pre osamnaeste godine,NIKAKO ne treba devojka da stupi u kompletan seksualni odnos,jer posledice,mogu biti tragicne.

Dakle,nikako zbog laznog "stida" roditelji (na prvom mestu,majka) ne treba da rizikuju,da im cerka,zbog nedostatka pravih informacija,u pravo vreme,dodje u bezizlaznu situaciju,kao sto je maloletnicka trudnoca.

Не треба правити неку превелику драму око свега овога, треба радити на превенцији али ако се деси није смак света. Познавао сам једну девојку која је остала трудна са 15 година и исписала се из школе, а онда је после порођаја завршила вандредно средњу школу. Данас су она и дете живи и здрави, а она има свој фризерски салон.
Мислим да завршетак средње школе није изговор да неко због тога убије дете, мислим на абортус. И то дете има право на живот, више него што његова мајка има право на каријеру и провод, а и пошто већина нас има родитеље који могу да помогну у васпитавању деце, ово и није толика препрека. Исто тако имам пар другова који нису одрасли са својим породицама, једног је студенткиња медицине (данас је докторка) дала у дом за незбринуту децу, усвојила га је једна породица а мајка га је контактирала тек када је завршио школу.
Овај други је дете из малолетничке трудноће, одрастао је са бабом а мајка му је у Француској и повремено им је слала паре. И један и други су потпуно нормални, а када само помислим да су могли да заврше као абортирана деца. :dash:
Што се тиче дрољетина које мисле да је абортус средство за контрацепцију, он то није. Ко се увреди што сам рекао истину, то је његов проблем
 
Da, svi ispaštaju zbog te njihove ''normalnosti''. Uskoro će ih biti više nego belih koliko se kote. Prvo dete rodi sa 12, a do 30 ih ima već 10 ako ne i više. Užas!

ej ne koristi se mojim postovima da propagiras svoje fasisticke misli
ja sam mislila na nesto drugo, lepo pise jos u mom prvom poslu, radi se o nevaspitanju te dece, o losem odrastanju koje se manifestuje kad odrastu i postanu losi clanovi drustva....
 
Zašto osuđivati druge kulture zbog drugačijeg načina života?
Možda su oni pametniji od nas:think: :lol: Mi u to vreme traćimo mladost u srednjoj školi učeći neke nepotrebne stvari dok oni rade kako priroda zapoveda;)

aman ne radi se o tudjoj kulturi niti naciji, vidjam ja i ne cigancice maloletne trudne, nego eto ovo bilo pre dva tri dana pa mi ostala u secanju .... jel da crtam...ko joj vaspitava dete da odraste u coveka kad ni ona nije porasla.....a dal je cigancica, norvezanka, crnkinja nebitno je...."princip je isti sve ostalo su nijanse" sto kaze pesma
 
aman ne radi se o tudjoj kulturi niti naciji, vidjam ja i ne cigancice maloletne trudne, nego eto ovo bilo pre dva tri dana pa mi ostala u secanju .... jel da crtam...ko joj vaspitava dete da odraste u coveka kad ni ona nije porasla.....a dal je cigancica, norvezanka, crnkinja nebitno je...."princip je isti sve ostalo su nijanse" sto kaze pesma

Знаш шта код сваке врсте у природи (биљне и животињске), различите расе једне исте врсте имају мало другачије особине, зашто мислиш да би људи били изузетак
 
Obično bračni parovi, koji ne mogu imati svoju decu usvoje upravo neko dete, koje je rođeno od strane maloletnice. Moj kolega na poslu, koji sedi odmah do mene je u takvoj jednoj situaciji - po njih dvadesetak čeka na usvajanje jednog deteta. Sredili ljudi kuće, imaju stabilne poslove, relativno dobre plate, a ovi čak nisu ni stari. Jednostavno ženica ne može ostati trudna i gotovo. Kažem, njih dvadesetak čeka na usvajanje deteta, a obično su to deca nekih mladih devojaka, devojčica. Čuo sam da tamo dole u BG-u čeka desetak parova. Valjda zato što je ovde na severu abortus još češći.

Neka me neko ispravi ukoliko smatra da je to loše - ostaviti trudnoću, roditi i dati dete da se usvoji. Svi kažu prekid trudnoće je najbolji, jer da se dete ne napati sa mladom mamom, željnom života, njenim roditeljima, koji nemaju vremena za podizanje unuka, jer su još jako daleko od penzije ili detetova prababa i pradeda, koji su prestari da bi mogli podizati dete, treba ga valjda podvrgnuti eutanaziji. Znači, svakako abortus ili davanje deteta na usvajanje je izuzeće tog deteta iz porodice, samo što je ovo drugo, davanje šanse životu.
 
Dozvoljavati abortus,samo u slucaju rasnog mesanja!!!Stvarno sam zaprepascen,da jos uvek ima izvitoperenih umova,koji se usudjuju nda pisu,o RASNOM MESANJU -Kakvo rasno mesanje?Pa samo mesanjem rasa i narodnosti,dobijaju se lepe i zdrave ljudske jedinke.
 
Dozvoljavati abortus,samo u slucaju rasnog mesanja!!!Stvarno sam zaprepascen,da jos uvek ima izvitoperenih umova,koji se usudjuju nda pisu,o RASNOM MESANJU -Kakvo rasno mesanje?Pa samo mesanjem rasa i narodnosti,dobijaju se lepe i zdrave ljudske jedinke.

Не тако се добијају само тикве без корена.
Не мислим да треба абортирати децу из мешаних бракова, али мешање је само део пропаганде коју нам сервира америчка телевизија у циљу глобализације односно американизације целог света
 
Zanimljiva tema, ali mi je vise za porodicu ili za ozbiljan deo ljisa.

Najgore sto moze da se desi maloletnicima je da probaju neku tesku drogu, heroin, od loseg ima uvek gore...
A, sto se same teme tice mislim da deca treba da budu obavestavana sem u skoli i preko medija od strane svojih roditelja, jako je bitna ta prisnost i bliskos po meni u smislu da se o tome otvoreno razgovara i to se slazem...
Ovo drugo, tj. prvo navedeno oko pobacaja je vec diskutabilno, po meni je vise, ako cemo da sudimo neeticno i nemoralno, a tek na nekom mnogo manjem mestu bitnost za buduce potomstvo. Nemam nameru da branim abortus jer sam i sama protiv toga u principu, ali danas se to u klinikama za koje su strucne i od strane strucnih ljudi (a ne ono na crno) sasvim usavrsili proceduru i moguce komplikacije sveli na minimum...
No, svejedno da ne bi pre svega lose uticalo na psihu mlade osobe, potrebno je da se dete obrazuje i da se nadje nacin da mu se pridje.

Diskutabilna mi je ova recenica: "Takodje treba insistirati na tome,da pre osamnaeste godine,NIKAKO ne treba devojka da stupi u kompletan seksualni odnos,jer posledice,mogu biti tragicne."
Iako jesam za to da mladi ne stupaju u odnose do punoletstva, sama ta zabrana, tj. insistiranje moze da ima kontraefekat, obicno tako i bude...Mislim da su manje bitne godine, a bitniji zrelost i psiha deteta, svesnost i sama kultura roditelja. Ocu reci, neko npr. sa 17 moze biti zreliji od nekoga sa 21 i sl.
Mislim da se tako krutim insistiranjem ne moze uraditi nista, a obavestenost o kontracepciji je najvaznija.

Vrlo pametno. Bravo.

:klap::klap::klap::klap::klap:

:super::super::super:

:bye:

PS: Svakako ne podržavam prerane brakove
ali žena je sposobna za reprodukciju posle prve menstruacije

Apropo kontracepcije - apsolutno treba planirati.
ali razne anti-bebi pilule mogu imati raznorazne
propratne efekte.
Bolje prezervativi (muški to ne vole).
A ima ih raznih - i rapavih, i (Cool) sa ukusima banane, jagode .....
Ili ono, kako se zove, što ženska stavi 5 min pre starta.

U principu, sve zavisi od žene.

E, setih se jedne reklame:
Prodajem kvalitetnu spermu.
Ugradnja besplatna.
 
Poslednja izmena:
Не тако се добијају само тикве без корена.
Не мислим да треба абортирати децу из мешаних бракова, али мешање је само део пропаганде коју нам сервира америчка телевизија у циљу глобализације односно американизације целог света
Da, pogledaje američke filmove.
Sve nekakvi skladni crno-beli brakovi,
a koliko ih je u stvarnosti?

Stariji znaju da su oficiri JNA (u cilju širenja bratstva i jedinstva)
imali preporuku da se žene sa osobama druge vere.
Ni 5% takvih brakova nije opstalo posle '99.

Poštujem sve vere i nacije
ali volim svoju, Pravoslavnu.
 
prvo ljude treba informisati i obrazovati posebno tu decu, jer ih ne mozes kontrolisati nikako
rizik od steriliteta posle abortusa je sveden na minimum
a drugo, trudnoca je najmanja briga pored tolikih bolescina
Ризик од стерилитета, нарочито након абортуса у адолесцентској доби није занемарљив
и тај ризик на минимум може да сведе само власник клинике који жели да привуче пацијенткиње.
Ја познајем неколико жена које су абортирале од 16. до 19. године и само једна данас има дијете... остале годинама покушавају
а за разлику од њих, у каснијим годонама након рађања, жене абортирају и рађају и након тога без проблема
И нико ми не може рећи да њиховим данашњим проблемима у зачећу није допринио абортус у раној фази.

И та друга ставка је дискутабилна. Трудноћа никако није мала ствар у односу на болештине. Можда у односу на сиду и смрт, ал према кондиломима, херпесима и осталим срањима које има, како тврде љекари 90% жена до 30. гидине свакако није нешто шта би радије изабрао. Да не говоримо у односу на оне мање страшне болештинице.
 
Ризик од стерилитета, нарочито након абортуса у адолесцентској доби није занемарљив
и тај ризик на минимум може да сведе само власник клинике који жели да привуче пацијенткиње.
Ја познајем неколико жена које су абортирале од 16. до 19. године и само једна данас има дијете... остале годинама покушавају
а за разлику од њих, у каснијим годонама након рађања, жене абортирају и рађају и након тога без проблема
И нико ми не може рећи да њиховим данашњим проблемима у зачећу није допринио абортус у раној фази.

И та друга ставка је дискутабилна. Трудноћа никако није мала ствар у односу на болештине. Можда у односу на сиду и смрт, ал према кондиломима, херпесима и осталим срањима које има, како тврде љекари 90% жена до 30. гидине свакако није нешто шта би радије изабрао. Да не говоримо у односу на оне мање страшне болештинице.

U danasnje vreme u civilizovanom drustvu, a pre svega u drzavnim klinikama gde rade strucnjaci, doktori i ginekolozi je svedena na totalni minimum. A kad to deca kriju i kad idu sami kod nekih, sacuvaj Boze strucnjaka, neregistrovanih klinika i kada se ne pridrzavaju saveta lekara za vreme i posle toga, nedolasci na kontrole isl., onda to moze biti strasno.
Psiholoski problem je mnogo veci i tezi i za vreme i nakon toga, a to naravno da nije zanemarljivo...
Masa stvari utice na sterilitet mnogo vise od pravilno izvedenog abortusa. Grdno zvuci ali je tako.
 

Back
Top