Tae Kwon Do u Beogradu?

Borilačke veštine se rade svuda ali uglavnom nekvalitetno. Ono što sigurno valja su klubovi Crvena Zvezda i Galeb. Preporučujem ti da pogledaš ovaj sajt: http://www.taekwondoredstar.com/ i ovaj http://www.tkdgaleb.org.rs/

Trenutno ne treniram borilačke veštine pa ne mogu da ti kažem za cenu. Najbolje bi bilo da ih nazoveš i kažeš da želiš da pogledaš trening. Tako ćeš najbolje videti da li je to ono što želiš. Ne znam da li te zanima sport, samoodbrana, rekreacija. Moj savet je da obratiš pažnju na Hapkikwan (imaš link ka njihovom sajtu na strani koju sam ti dala) jer je to daleko sveobuhvatnija borilačka veština od tekvonda kod nas. Odnosno, Tekvondo treninzi se koncentrišu uglavnom na udarce nogom mada je Tekvondo mnogo više od toga, dok se kod Hapkikvana (tj. Hapkida) vežbaju svi ti udarci nogom i još mnogo više (poluge, bacanja, razoružavanje ...). Ali kao što već rekoh, ti najbolje znaš šta želiš.
 
Postovanje 7Thpoison,
izmedju ostalog vezbao sam kratko i Tekwon-do.Ona ti spada u domen vestine Shotokana,jer od njega je i potekla.Dobar je ako zelis da "skaces" po vazduhu i to je sve\.Rucne tehnike su zapostavljene,sve je bazirano na noznim udarcima,a to mozes da vezbas i na Kik boksu i jos bolje da savladas i naucis.
2006 ucestvovao sam na njihovom takmicenju i sve sto je tekvandoac uradio,da me je udario nogom u prepone(gde nije bilo dozvoljeno,jer se nogom udara od stomaka pa na gore),i sudija ne prihvatajuci moju primedbu da je Nepravilno zadat nozni udarac,dodelio njemu pobedu.Cela prica je u tome da nije mogao niti da mi pridje niti da zada bilo kakav posteni udarac,tako da je odradio borbu na"kvarnjaka".

Ako si zaineresovana za vestinu,Zdravlje,Vitalnost,i Samoodbranu,pogledaj ovo na You tube:沖縄空手道 OKIKUKAI SEMINAR IN RUSSIA 2013 .Prevuces misem da ga kopiras i kada otvoris You tube stavi ga na Paste i pogledaj fotografije.
Ovo ti je Video sa you tube isti princip postavljanja na You tube kao i prethodni dvd:沖縄空手道 OKIKUKAI SERBIA HOMBU DEMO 1999
 
Postovanje 7Thpoison,
izmedju ostalog vezbao sam kratko i Tekwon-do.Ona ti spada u domen vestine Shotokana,jer od njega je i potekla.Dobar je ako zelis da "skaces" po vazduhu i to je sve\.Rucne tehnike su zapostavljene,sve je bazirano na noznim udarcima,a to mozes da vezbas i na Kik boksu i jos bolje da savladas i naucis.
2006 ucestvovao sam na njihovom takmicenju i sve sto je tekvandoac uradio,da me je udario nogom u prepone(gde nije bilo dozvoljeno,jer se nogom udara od stomaka pa na gore),i sudija ne prihvatajuci moju primedbu da je Nepravilno zadat nozni udarac,dodelio njemu pobedu.Cela prica je u tome da nije mogao niti da mi pridje niti da zada bilo kakav posteni udarac,tako da je odradio borbu na"kvarnjaka".

Ako si zaineresovana za vestinu,Zdravlje,Vitalnost,i Samoodbranu,pogledaj ovo na You tube:沖縄空手道 OKIKUKAI SEMINAR IN RUSSIA 2013 .Prevuces misem da ga kopiras i kada otvoris You tube stavi ga na Paste i pogledaj fotografije.
Ovo ti je Video sa you tube isti princip postavljanja na You tube kao i prethodni dvd:沖縄空手道 OKIKUKAI SERBIA HOMBU DEMO 1999



Jeste sudija je budala i uvek pokvarenjak pobedi. Price za malu decu.

Ko gubi ima pravo da se ljuti.
 
Jeste sudija je budala i uvek pokvarenjak pobedi. Price za malu decu.

Ko gubi ima pravo da se ljuti.


BruceLi,
ocigledno ne citas sta pise,da ponovim:"Nozni udarac pravolinijski je uputio tamo gde nijhe Dozvoljeno,tj. u prepone.Sta ti mislis da li to mozda Boli,i koliko ti treba vremena za oporavak.Ocigledno da ti Puno gledas filmove i to je sve.
 
Ja treniram Taekwondo malo vise od godinu dana .... imas dosta klubova u beogradu i dalje,raspitaj se malo...Meni je clanarina mesecno 2000,treninzi 3 puta nedeljno,a sto se tice kimona to ti ne treba na treningu (bar je kod mene tako) on kosta oko 2000 i treba ti samo za takmicenja ... na takmicenju dobijes svu opremu ...
 
I ja mislim da nije u redu sto sudije nece da boduje lepo i kad primis udarac tamo gde nije dozvoljeno on protivniku samo da opomenu (ali ti ne mozes da nastavis) meni se desilo par puta to ...

Luka sudija nije ni opomenuo takmicara, jer je iz njegovog kluba,trebao sam ja da ga "sibam " po naski, ali nije bilo vremena.Bitno je da sam ja saznao sta vredi moj Uechi ryu, naspram tekvandoa.LUka sta ti radis na tekvandou, imas mnogo jacih vestina nego sto je tekvando.Hapkido je mnogo kompleksniji i bolji nego tekvando.
 
Ja ne treniram samo zbog takmicenja nego zbog razvijanja,i zato sto volim borilacke sportove ... pa nebi ja trenirao tekwondo da nema rezultata :D ali ja ne koristim za vezbanje samo poteze iz tekwondoa,vezbam poteze iz MMA,aikida(to sam pre bio trenirao 3 godine),kik-boksa,boksa ... ali uglavnom tekwondo udarce i svidjaju mi se.
 
Ja ne treniram samo zbog takmicenja nego zbog razvijanja,i zato sto volim borilacke sportove ... pa nebi ja trenirao tekwondo da nema rezultata :D ali ja ne koristim za vezbanje samo poteze iz tekwondoa,vezbam poteze iz MMA,aikida(to sam pre bio trenirao 3 godine),kik-boksa,boksa ... ali uglavnom tekwondo udarce i svidjaju mi se.

To ti je Pravo, samo napred, otidji na Ful kontak karate i Udri.:ok:
 
Ko ti je kriv brate PLP kada si stajao u sančin dačiju svo vreme borbe :rotf: pa on nije imao nikakvo drugo mest gde da udri nego u tvoju "muškost" :zcepanje: :hahaha: jer je video da njegov tajkwondo ne vredi protivu tebe pa prešao na JKD. I začudo pobedio te. A to se računa brate. :per::zper:
Ja sam svojevremeno trenirao tekwondo u Zemunu Hala Pinki. Ali to je sve samo olimpijski sport i nema nikakvu vrednost kao tekwondo veština u Koreji.
 
Krav Maga u realnosti je pre bila. :-)




Ko ti je kriv brate PLP kada si stajao u sančin dačiju svo vreme borbe :rotf: pa on nije imao nikakvo drugo mest gde da udri nego u tvoju "muškost" :zcepanje: :hahaha: jer je video da njegov tajkwondo ne vredi protivu tebe pa prešao na JKD. I začudo pobedio te. A to se računa brate. :per::zper:
Ja sam svojevremeno trenirao tekwondo u Zemunu Hala Pinki. Ali to je sve samo olimpijski sport i nema nikakvu vrednost kao tekwondo veština u Koreji.
 
Luka sudija nije ni opomenuo takmicara, jer je iz njegovog kluba,trebao sam ja da ga "sibam " po naski, ali nije bilo vremena.Bitno je da sam ja saznao sta vredi moj Uechi ryu, naspram tekvandoa.LUka sta ti radis na tekvandou, imas mnogo jacih vestina nego sto je tekvando.Hapkido je mnogo kompleksniji i bolji nego tekvando.

Lepi, na borilištu imaš jednog sudiju, okolo još četvoricu koji prate borbu plus trojicu (ako se ne varam) za zapisničkim stolom...teško će biti protekcija, jedino da su svi navedeni iz istog kluba kao i jedan od takmičara kog nameravaju da časte bodovima....dakle nemoguće. Svaki bod nadgledaju. Ne kažem da nema propusta, trener i borac imaju pravo na žalbe...
Inače čisto sumnjam da si mogao da nastaviš borbu pošto te je pukao u ponos, čak i da su mu dali kazneni, morao si da mu predaš.
 
Poslednja izmena:
Inače, istina je da se većina borilačkih sportova danas radi zbog takmičenja i $$, izvorne borilačke veštine ovde su sci-fi...no dobro, ne kažem ništa, lepo je i takmičiti se videti ko je kakav i gde se nalaziš u odnosu na ostale, ali u principu sve ti je crno belo - ili rekreacija ili profesionalno bavljenje
Rekreativni treninzi su po meni slabiji, a za profi moraš puno da se odričeš, normalno, ali uspeh i maksimum ti nisu uvek zagarantovani...profesionalni tekvondo puno traži, ali često malo pruža...
 
E ovako, verujem da je član već našao klub s obzirom na vreme kada je postavljeno pitanje, ali ajde da dam odgovor zbog drugih ljudi. Najveći klubovi u Beogradu su Galeb i Azija, pa posle njih Omega, članarine se kreću od 2000 do 4000 dinara i uglavnom je koliko para toliko i muzike (odnosi se na kvalitet rada i uslove). Što se takmićenja tiče, odvija se u borbama (pun kontakt) i formama (slično katama u karateu). S obzirom da je borba u taekwondu pun kontakt koristi se dosta zaštitne opreme (guma za zube, štitnici za podlaktice i podkolenice, štitnik za genitalije, sportski oklop za telo i kaciga za glavu). Sadašnji taekwondo se većinom boduje elektronski sa tendencijom da to bude potpuno i zasniva se elektronskom oklopu koji treba udarati određenom jačinom zavisno od kategorije (u oklopu i elekronskoj čarapi imaju senzori koji to registruju i bod odmah izlazi na semoforu), u izradi je i varijanta elektronske kacige (trenutno sudije boduju glavu). Bodovanje se vrši na princupu: udarac u glavu 3 poena, udarac u telo iz okreta 2 poena, udarac u telo 1 poen, zabranjeno je udaranje rukom u glavu, a dozvoljeno u telo mada se retko boduje.
Taekwondo je olimpijski sport dosta uznapredovao i poznat u svetu, pretežno dominiraju nožne tehnike, ali kod polaganja za pojas polažu se i samoodbrane i odbrane od raznih vrsta oružja i hvatova.
 
Sve je lepo objasnjeno. Moj sin trenira u Aziji ( klubu) vec dve ipo godine. sad ce napuniti 8. u borbama je vec godinu dana i ima 9 medalja sa raznih takmicenja. sport je odlican. ja sam se u pocetku malo plasio ali brzo sam se uverio da je bezbednije od npr fudbala. telo se vrhunski razvija i duh naravno, a da ne spominjem klubski duh, osecanje odgovornosti i mentalni razvoj. svi u klubu se neverovatno paze, vole ,druze....bez obzira da li imaju 6 ili 12 godina.
posebno savetujem roditeljima koji imaju devojcice.
 
Postovanje 7Thpoison,
izmedju ostalog vezbao sam kratko i Tekwon-do.Ona ti spada u domen vestine Shotokana,jer od njega je i potekla.Dobar je ako zelis da "skaces" po vazduhu i to je sve\.Rucne tehnike su zapostavljene,sve je bazirano na noznim udarcima,a to mozes da vezbas i na Kik boksu i jos bolje da savladas i naucis.
2006 ucestvovao sam na njihovom takmicenju i sve sto je tekvandoac uradio,da me je udario nogom u prepone(gde nije bilo dozvoljeno,jer se nogom udara od stomaka pa na gore),i sudija ne prihvatajuci moju primedbu da je Nepravilno zadat nozni udarac,dodelio njemu pobedu.Cela prica je u tome da nije mogao niti da mi pridje niti da zada bilo kakav posteni udarac,tako da je odradio borbu na"kvarnjaka".

Ako si zaineresovana za vestinu,Zdravlje,Vitalnost,i Samoodbranu,pogledaj ovo na You tube:沖縄空手道 OKIKUKAI SEMINAR IN RUSSIA 2013 .Prevuces misem da ga kopiras i kada otvoris You tube stavi ga na Paste i pogledaj fotografije.
Ovo ti je Video sa you tube isti princip postavljanja na You tube kao i prethodni dvd:沖縄空手道 OKIKUKAI SERBIA HOMBU DEMO 1999

brate, to ti je dva poena, mislim da je isto kao u karateu bodovanje za tekvondo... znachi ispadanje iz kocke minus poen, kontak prvo opomena pa minus poen, noga u glavu ili zavrshnica protivnika na zemlji tri poena... noga u telo dva... ruka poen.

meni je prosek poena u borbama koje sam radio 4... deshavalo se da imam i 6. tako da... liku koji je bash losh borac i koji me po tvojim rechima ne bi jednom udario ne bi pomoglo ta dva poena.

zapravo, ne bi mu to pomoglo ni da se desi dva puta. a ti ako si izgubio borbu znachi da si imao manje od dva poena, e sada zahto ti nisi poentirao na liku koji, opet po tvojim rechima, ne moze da zada jedan pravilan udarac... to samo ti znash.
 
jednom sam izgubio borbu 5-1, zaopravo to je jedina borba koju sam izgubio u karateu... al' to nije bitno...

elem, shta se desilo... tukao sam se sa jednim Lukačem, tako se prezivao, stvarno mnogo jak i mnogo lud lik bio...

... i nishta, vodio me lik 2-1 i ja kako sam se povlachio unazad, nagazim na nogavicu svog kimona, sapletem se i padnem na ledja... lik naravno prilece i uzima tri poena.

e sada ta tri poena na zemlji se dodeljuju kada ti protivnika dovedesh do te zemlje koshenjem, ovo je diskutabilna odluka bila ali to stvarno nije ni bitno.

sa ili bez tih poena, lik bi me svejedno dobio jer je u tom trenutku jednostavno bio bolji borac... mada dobro, deca smo bili smeshno je o tome i prichati na taj nachin, ali jeste tako bilo.

e sada tu se svaki chovek nadje pred dva izbora... ili da nadje opravdanje (nepravda) ili da nadje nachin da postane josh bolji, josh jachi, josh efikasniji.

ne znam gde je taj lik danas i shta radi, niti me zanima... ali se kladim da ne da ne bi mogao da me prebije, nego ne bi ni smeo da se pobije sa mnom.

poenta - ono shto te ne ubije, ili te osakati ili te uchini jachim. tvoja odluka.
 

Back
Top