MAGNETNE KARTICE - HITNO

nikola.golub

Početnik
Poruka
2
Postovani,

planiramo da napravimo jedno 60ak magnetnih kartica za neke klijente.
Cuo sam da se one lako kopiraju, pa zato nije preporucljivo da se bitne informacija cuvaju na njoj, vec negde u bazi, a ocitavanjem kartice se otvara baza sa podacima, pa tako nije moguce da je neko iskopira...

Elem,
da li je moguce ovo sto sam ja zamislio, jer ako nije moguce onda mi se vise isplati da uradim kartice od tvrdog kartona, sa na njima napisanim bar kodom ili siform.

Ovako..
da se na kartici nalazimo samo jedinstveni dvocifreni broj, posto ce se naci smao 60 kartica. A onda da na scakoj kartici upisem 01, 02, 09, 59... i da tako svaka od 60 kartica ima sifru, a onda kada ucitam karticu preko citaca, da mi aplikacija odmah otvor ikorisnika sa tom ciforom.

Recimo,
dodje prvi klijent kome otvaram karticu, a onda mu dam karticu, proverim sifru na kartici i vidim da je to recimo broj 49. Onda otvorim aplikaciju i kreiram nalog sa korisnika sa sifrom 49 gde ce se nci njegovo ime i prezime, slika i ostale informacije...
Takodje, nemam takvu palikaciju, pa da li je moguce da mi neko napravi i za koju cenu otprilike... Takodje, da budem siguran da taj sto mi je napravio aplikaciju nikada vise nece moci da pristupi toj bazi podataka...

E, ako ne moze sve to, onda sam planirao da napravim kartice od tvrdog kartona i na njoj onako od pozadi da pise broj. Ja poglerdam taj broj i upisem u racunar i no mi otvori.. Lakse je na ovaj nacin, ali preko magnetnih trakica izgleda lepse i bolje...

Osim toga, kolika je cena izrade magnetih kartica po komadu, a kolika cena citaca... I da.. jos jedna stvar... kako da na kartici unesem kod, a da posle niko nece moci da izmeni taj kod??

Pozdrav i molim za odgovor
 

Back
Top