Mogu li Midea klima uredjaju raditi 24/7

Svaki ispravan elektrouređaj mora da radi 24/7 ako u njegovoj dokumentaciji izričito ne piše drukčije!
Ne obraćaj pažnju na priče prodavaca i servisera - pogledaj uputstvo.
Ako u uputstvu ne piše a prodavac (serviser) tvrdi da mora da ima pauze traži da ti to da u pismenom obliku.
 
Svaki ispravan elektrouređaj mora da radi 24/7 ako u njegovoj dokumentaciji izričito ne piše drukčije!
Ne obraćaj pažnju na priče prodavaca i servisera - pogledaj uputstvo.
Ako u uputstvu ne piše a prodavac (serviser) tvrdi da mora da ima pauze traži da ti to da u pismenom obliku.

Ja mislim da može, samo ako tako stalno radi, onda će vijek trajanja motora i pumpe biti manji.
Ustvari, motor i kompresor neće stalno raditi jer će se prostor ohladiti pod tu temperaturu i klima se ustavi.
Inače su ti motori malo opterećeni i kvalitetni pa mogu raditi godinama.
 
Ja mislim da može, samo ako tako stalno radi, onda će vijek trajanja motora i pumpe biti manji.
Ustvari, motor i kompresor neće stalno raditi jer će se prostor ohladiti pod tu temperaturu i klima se ustavi.
Inače su ti motori malo opterećeni i kvalitetni pa mogu raditi godinama.
Ponovo napominjem da se sve ovo odnosi na ispravne uređaje!
Svaki uređaj ima vek - toliko i toliko sati rada. Ako radi neprekidno, naravno da će se taj broj sati nakupiti pre nego ako radi sa prekidima. Međutim sami prekidi nisu obavezni - osim ukoliko to u uputstvu izričito piše!
Primera radi, postoje male električne mašinice za mlevenje mesa. Predviđene su za kućnu upotrebu. One mogu da rade najviše deset minuta a onda se moraju potpuno ohladiti pre sledeće upotrebe.
To jasno i precizno piše u uputstvu. Ukoliko ne piše (a za klime koliko znam ne piše!) uređaj može raditi 24/7.
 
Naravno da može, ja imam 2 mideje i rade savršeno već hmmm... jedna skoro 7 druga 4 godine. Moraš jedino da čistiš filter svakih 150 radnih sati, dezinfikuješ asepsolom isparivač i to je to. Eh da, temperatura MORA da bude podešena 5 stepeni manje nego što je spolja inače će da crkne.
Motor kompresora ne sme neprekidno da radi. Ljudi stave na 18 stepeni, uključe, klima radi par dana i crkne.
 
Naravno da može, ja imam 2 mideje i rade savršeno već hmmm... jedna skoro 7 druga 4 godine. Moraš jedino da čistiš filter svakih 150 radnih sati, dezinfikuješ asepsolom isparivač i to je to. Eh da, temperatura MORA da bude podešena 5 stepeni manje nego što je spolja inače će da crkne.
Motor kompresora ne sme neprekidno da radi. Ljudi stave na 18 stepeni, uključe, klima radi par dana i crkne.
Tako je.
Temperatura mora biti oko 5-8 oC manje nego vani i to radi o.k. godinama.

Oni što pretjeruju sa temperaturom i ne čiste filter, često zovu servis.
 

Back
Top