pomoc,gasi mi se kompjuter

dejvidv

Početnik
Poruka
1
pozdrav,ja sam nov na forumu,pa izvinite ako nisam na dobrom mestu postavio pitaje.Kompjuter mi se gasi tokom rada,kada je u stanu toplije ugasi se posle deset minuta.Ja sam stavio jos jedan kuler u kucite racunara,i to je bilo ok do sada,probao sam da zamenim napajanje,ali isti problem.Takodje igra mi slika na monitoru,Neznam sta je problem,pomislio sam da nije mozda graficka?Sta vi mislite
 
Otvori kompjuter, skini kuler sa CPU, ocisti aluminijumski hladnjak, vrati sve na mesto. Isto uradi sa ventilatorom graficke i usisivacem pocisti napajanje i maticnu plocu.
Bice to ok.
Ako mozes, skini neki od programa za kontrolu ventilatora (cpu fan control) i podesi ga da se pali sa podizanjem sistema i namesti da se pali ventilator vec na 55'C na cpu.
 
Такође што се тиче играња слике, провери конекцију кабла од монитора до графичке. Код ТФТ монитора је вечином слабо учвршчен конектор. Померај кабл лево десно, и ако запазиш да реагује на слику, онда нађи погодан положај кабла. :)
 
pozdrav,ja sam nov na forumu,pa izvinite ako nisam na dobrom mestu postavio pitaje.Kompjuter mi se gasi tokom rada,kada je u stanu toplije ugasi se posle deset minuta.Ja sam stavio jos jedan kuler u kucite racunara,i to je bilo ok do sada,probao sam da zamenim napajanje,ali isti problem.Takodje igra mi slika na monitoru,Neznam sta je problem,pomislio sam da nije mozda graficka?Sta vi mislite

Pregrijava se procesor.
Očisti od prašine i zameni pastu.
 
Samo OČISTI HLADNJAK procesora od prašine
Yes%20emoticon.gif


Da bi zamenio PASTU - MORAŠ DA SKINEŠ HLADNJAK sa CPU ( procesora )
Ako nisi stručan bolje to uradi u servisu. :think:, ali ne moraš da ŽURIŠ jer ta pasta se ne menja bez preke potrebe :aha2: ( česta pregrevanja procesora zbog overklokovanja i preopterećivanja ili zamene procesora )
 
koliko vidim ta prasina stvara uvek probleme,zato treba patentirati usisivac koji ce kupiti prasinu u uredjajima i naravno zaraditi lovu na patentu!Eto drugovi sa foruma,poklanjam vam ideju,pa koce je realizovati ostaje na nekome ko je kreativan!
 

Back
Top