HAIL 666

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Potrazi na google-u, tu sam ja nasla sve sto me zanima o satanizmu i sl.-obrede, zapovesti....
Eto, isla sam na veronauku, a svi izbegavaju satanizam. Pa sam potrazila sama, cisto iz radoznalosti. Ne zanima me nista, ne verujem ni u Boga, ni u djavola...
 
hm, da, kako samo pouzdan izvor informacija

"The semantic meaning of Satan is the "adversary" or "opposition" or the "accuser". The very
word "devil" comes from the Indian devi which means "god"."
S.B.
L.V.




btw - a satanisti vjeruju u boga ili djavola?
 
onda bi trebali zabraiti i popove i njihove crne odore


hint - hriscani pocinju sa ucenjem o svojoj vjeri u bibliji ili? gdje bi onda mogli satanisti?


iako se satanizam ne uci, u pitanju je arhetip - ili jesi ili nisi
 
Vampiru nisi jedina koja ne veruje u djavola niti ga obozava kao ni boga. Lavejanski satanizam se zasniva na obozavanju sebe a ne djavola iako je to satanisticka filozofija.

Ali, treba obratiti paznju na to da u poslednje vreme satanizam samo ne prihvatanje satanizma,a ne obozavanje sotone.
 
Unsaie nisam siguran da te bas najbolje razumem,ali imas ti satanisticku bibliju kao i demonsku bibliju i gomilu drugih knjiga kao i internet. Ja sam obavesten preko ovog drugog. Do satanisticke biblije nisam uspeo da dodjem niti znam kako iako su je u nekim drzavama delili besplatno,jer piscu laveju nije bilo stalo do slave,moci i bogatstva nego do toga da ljudi pocnu da misli svojom glavom,a ne slepo da veruju u sve sto im se kaze.
 
evo da pojasnim - moze da uci o satanizmu iz te biblije, a kasnije iz cega god da izabere i da na kraju formira svoj stav
i, da, smatram lavey pokret jednim od cistijih oblika satanizma

dok je "postati" satanista nemoguce jer je to nesto sto jesi ili nisi a ne sto se vremenom postaje
 
Otprilike tako nesto. Sustina svega jeste ta da niko nesme da te kontrolise,preteci ti da ces otici u pakao.
Ti radis sta god hoces i povinujes se ovozemaljskim zakonima dogod si ziv,a posle toga ides tamo gde odes ako igde odes uopste.
 
dovoljno je prouciti prevode imena lucifera satane etc pa da se zna da je sustina satanizma koriscenje svog mozga a ne slijepo pracenje

e,pa, fino se ispricasmo
samo mi je zao sto ima vise propagande i puke zelje za privlacenjem paznje ovakvim temama nego zelje za znanjem
 
satanizam je filozofija, kao suparnik crkvi

the curch of satan je naziv organizacije a ne nove religije,
cjenila bih kada bi, prije price o lavey pokretu, proucio prvo njegova pisanja

Edit: da dopunim - kada bi nametao dogmu i ceremoniju- bio bi religija.
ovako je samo filozofija na onovu koje pojedinac moze da stvori (iskljucivo) svoje vjerovanje ako (i samo ako) ima potrebu za tim
 
ja sam jednog takvog vaseg obozavatelja satane od 16 godina jedva skinula sa terase tirsove bolnice sa koje je htrela da se baci posto su je pre toga provalili da je popila sve lekove po kuci i doveli na ispiranje.Ma svi ste vi bolesni.Nemam ja nista protiv bilo koje religije ali vi mi se gadite.Bolesnici bolesni vi mi pricate da je to ideologija i vera u sebe ,Sto to ne kazete rodbini onog mladica i deteta iz Novih Banovaca.Svako bira svoj puta ali satanizam nije put bto je stranputica na kraju koje te ceka smrt bilo duhovna bilo fizicka ,O svima sve najlepse a o vama sve najgore,MRS STOKO
Da samo mogu da ispricam sve sto sam videla i cula.Mora se protiv vas boriti stalno,ali danas ne smes govnetu reci da je *****
 
Da ali oni ipak imaju svoje svestenike i gomilu drugih slepaca koji "propovedaju". A Merlin Menson ih reklamira. Mislim LOL.

pa to sam upravo objasnila u postu gore - ako pojedincu odgovara da ima ceremonije onda neka je tako,

ali satanizam sam po sebi jeste filozofija nalik humanizmu
sam si sebi najvazniji (go, go me 8-))
upravo taj stav i dopusta nekima da uvedu stvore svoje bogove u svom zivotu iako satanizam nije religija

blah, imas to objasnjeno na stranama i stranama u bibliji, svakako mnogo bolje nego sto ja to umijem objasniti <---- read

(dobar avatar)
 
ja sam jednog takvog vaseg obozavatelja satane od 16 godina jedva skinula sa terase tirsove bolnice sa koje je htrela da se baci posto su je pre toga provalili da je popila sve lekove po kuci i doveli na ispiranje.Ma svi ste vi bolesni.Nemam ja nista protiv bilo koje religije ali vi mi se gadite.Bolesnici bolesni vi mi pricate da je to ideologija i vera u sebe ,Sto to ne kazete rodbini onog mladica i deteta iz Novih Banovaca.Svako bira svoj puta ali satanizam nije put bto je stranputica na kraju koje te ceka smrt bilo duhovna bilo fizicka ,O svima sve najlepse a o vama sve najgore,MRS STOKO
Da samo mogu da ispricam sve sto sam videla i cula.Mora se protiv vas boriti stalno,ali danas ne smes govnetu reci da je *****

ekstremizam je ekstremizam pa cak i u verovanju ili u neverovanju.
ono sto hocu da kazem je da ovakav tekst neko ko veruje u BOGA previse okrutan pa cak i za sataniste, jer kakva je razlika u gordosti jednog vernika u BOGA i protivnika ISTOG.
nikakva.
da su skrenuli sa pravog puta to mi ne znamo jer ne znamo da li su cinili losa dela u zivotu, a stvar verovanja je licna.
ovo je ipak samo catovanje gde mozes da pises sta hoces, a da li tako mislis????
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top