hemija-Fiser,R/S,alkeni

T

tion

Gost
Caos! Ako mi ko moze pomoci to ste vi! Imam problem. Ne umem da nacrtam Fiserovu projekciju ako mi je data konfiguraciona struktura molekula i obrnuto. R/S lako odredim ali Fisera da nacrtam... :oops:
Za lakse primere tipa (R)-2-hlorbutan se snadjem ali teze... Npr imam zadatak da adiram Br2 na date alkene. Sad imam sliku ali cu pokusati da ih imenujem
(Z)-(4R)-4-brompent-2en zatim (E)-(4S)-4-brompent-2-en zatim (Z)-(2S,5R)-2,5-dibromheks-3-en i (E)-(2R,5S)-2,5-dibromheks-3-en. Adiram brom i treba da nacrtam Fisherovu projekciju proizvoda i odredim koji su opticki aktivni a koji ne.Ako neko ima ideju ili zna sajt sa slicnim zadacima i teorijom...PLEASE HELP!
:oops: :oops: :oops:
 
Predlažem ti da dobro prostudiraš ORGANSKU HEMIJU od Volharda, po mogućnosti original jer je sve lepo obojeno i ima mnogo takvih primera. Ja sam odatle sve skapirala. Suviše je komplikovano da ti objašnjavam rešenja stereohemijskih problema na ovaj način. Pokušaj da nabaviš ili sam praviš modele!
 
LISA1:
Predlažem ti da dobro prostudiraš ORGANSKU HEMIJU od Volharda, po mogućnosti original jer je sve lepo obojeno i ima mnogo takvih primera. Ja sam odatle sve skapirala. Suviše je komplikovano da ti objašnjavam rešenja stereohemijskih problema na ovaj način. Pokušaj da nabaviš ili sam praviš modele!
HVALA! :D Potrazicu je :D
 

Back
Top