Afirmacije

Daj mi neki primjer necega korisnog sto se sa tim moze postici. Ja cu onda da ti kazem kakve druge lose stvari ta jedna "korisna" stvar moze (i mora) da izazove.

Nije mi jasna replika. Mozes pobediti tremu , poboljsati zdravlje , mozes da se koncentrises na resenje problema , a ne kao ostali na sami problem. Toliko toga mozes da promenis . Ali , da podvucem : mnogi ljudi nemaju jaku snagu verovanja i mnogo su skepticni .Tu leka nema nego da se pomiris da si takav kakav si. Ja nisam takav i previse sam na tome zahvalan.Cilj afirmacija , placeba ili cega god , nije samo u izgovaranju . nego u emociji. Ne postoji jaca snaga od emocije. Misao sa jakom emocijom privlaci odredjenu energiju , koliko god neki neverovali ali to je tako.
Ajde ti meni reci sta lose moze da usledi , ukoliko osoba primenjuje zdravu afirmaciju ? Da se razumemo , ovde se ne radi o promeni boje ociju , vitkog tela , niti kojekakvog ludila. Ovde je akcenat stavljen na veliku snagu ljudskog uma koja ima veliki potencijal , koji na zalost otkrije mali % populacije.
 
:zeek: ti bi da se ja tebi skinem :sad2: svašta :pljus:
Izgleda da si neka stidljiva. To uopste nije dobro. Ili cenis da zensko oko moze da te svojom procenom upropasti. Ne znam da li sam navela ali sam i najobjektivnija. Bolje noz u srce nego u ledja. Da se ne samozavaravas. Ali, ne budi tako skromna!
i ja evo citam da si vec odavno ovde cim tako iskucno iskljucis lampicu
Vec si izgubio jedno naj u mojim ocima. Izbegavas odgovore.
 
Ja sam
najpametnija
najlepsa
najzgodnija
najhrabrija
najvisprenija
najotmenija
najduhovitija
najnezamenljivija
najzanimljivija
najdruzeljubivija
najstalozenija
najverodostojnija
najnacitanija
najmisaonija
najsenzitivnija
najupecatljivija
najnadnaj
...ooo yeah...

Izgleda da si neka stidljiva. To uopste nije dobro. Ili cenis da zensko oko moze da te svojom procenom upropasti. Ne znam da li sam navela ali sam i najobjektivnija. Bolje noz u srce nego u ledja. Da se ne samozavaravas. Ali, ne budi tako skromna!

e samo je još to falilo :D
 
Izgleda da si neka stidljiva. To uopste nije dobro. Ili cenis da zensko oko moze da te svojom procenom upropasti. Ne znam da li sam navela ali sam i najobjektivnija. Bolje noz u srce nego u ledja. Da se ne samozavaravas. Ali, ne budi tako skromna!

Vec si izgubio jedno naj u mojim ocima. Izbegavas odgovore.
zato sto me mama vaspitala da ne pricam s nepoznatim osobama
 
Nije mi jasna replika. Mozes pobediti tremu , poboljsati zdravlje , mozes da se koncentrises na resenje problema , a ne kao ostali na sami problem. Toliko toga mozes da promenis . Ali , da podvucem : mnogi ljudi nemaju jaku snagu verovanja i mnogo su skepticni .Tu leka nema nego da se pomiris da si takav kakav si. Ja nisam takav i previse sam na tome zahvalan.Cilj afirmacija , placeba ili cega god , nije samo u izgovaranju . nego u emociji. Ne postoji jaca snaga od emocije. Misao sa jakom emocijom privlaci odredjenu energiju , koliko god neki neverovali ali to je tako.
Ajde ti meni reci sta lose moze da usledi , ukoliko osoba primenjuje zdravu afirmaciju ? Da se razumemo , ovde se ne radi o promeni boje ociju , vitkog tela , niti kojekakvog ludila. Ovde je akcenat stavljen na veliku snagu ljudskog uma koja ima veliki potencijal , koji na zalost otkrije mali % populacije.
Ja ti trazim primjer necega sto mozes s tim da postignes. Koje zdravlje, mentalno ili duhovno, ili oba? Fizicko mozda, ali je jos prije vise od 100 g. dokazano da ako duhovno zdravlje pokusas da lijecis autosugestijama, onda se ili 1. simptom povuce pa se opet brzo vrati, obicno u gorem obliku ili 2. simptom nestane ali se pojavi drugi, razlicit, obicno jos gori. A ako imas ovakav problem: nervni sistem ti je neostecen, ali ipak ne mozes da pomjeras ruku, sto znaci da je uzrok psihicki, i primijenis autosugestiju, desice ti se da ti otkaze noga, ili nesto slicno. Ovo za koncentrisanost na resenje a ne na problem mi nije jasno, a ovo sto se tice treme je zabluda, mozes samo da postignes to da ti trema svjesnog predje u nesvjesan oblik, sto je jos gore.
Ali trema je komplikovana tema.
 
Ako neko ima automatske negativne misli (ANT na engleskom) postoje zaista dobri tekstovi koji se mogu citati iz nedelje u nedelju po etapama, koji stvarno mogu pomoci.

Posto se inace taj oblik terapije koristi kao mehanicko sredstvo za otklon negativnih misli, nastalih mahom kroz socijalnu anksioznost. Dakle, ne bavi se uzrokom problema, vec bukvalno unistava i ublazava posledice.
 
Ja ti trazim primjer necega sto mozes s tim da postignes. Koje zdravlje, mentalno ili duhovno, ili oba? Fizicko mozda, ali je jos prije vise od 100 g. dokazano da ako duhovno zdravlje pokusas da lijecis autosugestijama, onda se ili 1. simptom povuce pa se opet brzo vrati, obicno u gorem obliku ili 2. simptom nestane ali se pojavi drugi, razlicit, obicno jos gori. A ako imas ovakav problem: nervni sistem ti je neostecen, ali ipak ne mozes da pomjeras ruku, sto znaci da je uzrok psihicki, i primijenis autosugestiju, desice ti se da ti otkaze noga, ili nesto slicno. Ovo za koncentrisanost na resenje a ne na problem mi nije jasno, a ovo sto se tice treme je zabluda, mozes samo da postignes to da ti trema svjesnog predje u nesvjesan oblik, sto je jos gore.
Ali trema je komplikovana tema.

A kako je to dokazano , bas bih voleo cuti ? Evo ja cu tebi reci malo novije podatke , a koji su i naucno potkrepljeni. Moc verovanja , u medicini placebo efekta , je neverovatna. Kako objasnjavas uspesno lecenje dijabetesa obicnim bombonama , dok su predhodno pacijenti bili na prezentaciji gde su navodno bili vrhunski lekari koji su promovisali neki novi fenomenalni lek. Rezultati su bili zapanjujuci , a pacijenti su uzimali obicne bombone(moc propagande).Prvi put cujem za gore navedene slucajeve , ali to je mnogo kompleksna stvar.Moze zavisiti od mnogo cega , a ja ovde govorim o jakim ubedjenjima , ne pricam o afirmacijama u koje sumnjam.Pricam o osecanjima koje one izazivaju .Ja kada izgovorim nesto , ja mogu to da osetim. Ako kazem sebi sada da sam "najuspesniji lekar na svetu" ja cu upravo to realno osecanje da stvorim, Naravano , nije meni cilj da tebi namecem svoje misljenje , ali zelim da porucim ljudima da ne budu skepticni i da veruju jer vera pomera sve granice. Vi ste ono o cemu stalno razmisljajte. Naravno , ovo nije za svakoga .Nema svako tu moc imaginacije , ali ona savrseno deluje. Ne bih iznosio svoje licne primere , ali toliko ih ima i ne bih ovo pisao da ne deluju.
U mom slucaju deluju , ali kazu za mene da sam posebno harizmatican pa ko zna , mozda je do toga :)
 
Sarko (Charcot) je prvi poceo da lijeci sugestijama (pod hipnozom) i vidio je se dogadja ono sto sam reko. Frojd takodje. A to za bombone, mislis li da taj placebo moze dugo vremena da djeluje tako na te ljude, i da potpuno zamijeni ono sto treba?
 
Razvijanje pozitivnog razmišljanja je jedna od najmoćnijih životnih strategija.

Uz pomoć tehnike pozitivnog razmišljanja, vizualizacije i afirmacija možete postići sve što želite u životu.

Ove metode pomažu da steknete snažan i pozitivan stav prema životu koji je neophodan za uspeh i dobro zdravlje. Ako afirmativno delujemo na svoju svest dobijamo i odredjene rezultate.Misao je energija i ukoliko je Vaša želja za nečim jača od tuđe ne postoji šanse da Vam neko naudi.

Sa snagom pozitivnosti možete pretvoriti poraz u uspeh,bolest u ozdravljenje....
- Uvek izražavajte afirmacije u sadašnjem vremenu, a ne u budućem. Nemojte reći "Dobiću dobar posao", već radije recite " Ja sada imam dobar posao". Ovim ne lažete sebe; time samo priznajete činjenicu da se sve najpre stvara na mentalnom planu, pre nego što se pokaže u objektivnoj stvarnosti.
- Uvek izražavajte afirmacije na najpozitivniji mogući način. Potvrdite uvek ono što stvarno želite, a ne ono što NE ŽELITE. Nemojte reći, npr "Ja više ne kasnim", nego " Ja ustajem na vreme i pun energije, odmoran i čio idem na posao". Ovim osiguravate da sami kreirate najpozitivniju moguću mentalnu sliku. Ukoliko ipak morate da pozitivne izrazite negativnom, propratite je jednom uopštenom pozitivnom.
- Što su afirmacije jednostavnije i kraće, to su efikasnije. Jer afirmacije treba da budu jasan izraz koji prenosi jak osećaj; što više osećanja prenosi, to će utisak na Vaš um biti veći.

Evo nekih:
Ja sam gospodar svog života
Ja sam izvanredna osoba puna raspoloženja i ljubavi
Volim i cenim sebe onakvog kakav jesam.
Prihvatam sva svoja osećanja kao deo sebe.
Volim da volim i da budem voljen
Ja sam otvoren kanal kreativne energije.
Ja sam izvanredno zdrav, i zračim lepotom !
Pozitvna energija cini cuda :D

ne poznajem nikoga ko primenjuje ovu tehniku
ne poznajem nikoga ko makar veruje u ovu tehniku
ili si pozitivac i guras tako kroz zivot, ili nisi
tesko da mozes sebe da ubedis u nesto u sta iskreno ne verujes
 
Odakle potiče onaj optimizam koga nismo prizivali ovim mantričkim rečenicama :ja sam ovo..., ja sam ono...
Ako se u nekim periodima dobro osećaš u svojoj koži, onda je to blagoslov.
Ako se loše osećaš, verovatno je neka lekcija. Cilj je saznanje zašto se loše osećaš, a ne nametanje autosugestivnih rečenica.
 
Razvijanje pozitivnog razmišljanja je jedna od najmoćnijih životnih strategija.

Uz pomoć tehnike pozitivnog razmišljanja, vizualizacije i afirmacija možete postići sve što želite u životu.

Ove metode pomažu da steknete snažan i pozitivan stav prema životu koji je neophodan za uspeh i dobro zdravlje. Ako afirmativno delujemo na svoju svest dobijamo i odredjene rezultate.Misao je energija i ukoliko je Vaša želja za nečim jača od tuđe ne postoji šanse da Vam neko naudi.

Sa snagom pozitivnosti možete pretvoriti poraz u uspeh,bolest u ozdravljenje....
- Uvek izražavajte afirmacije u sadašnjem vremenu, a ne u budućem. Nemojte reći "Dobiću dobar posao", već radije recite " Ja sada imam dobar posao". Ovim ne lažete sebe; time samo priznajete činjenicu da se sve najpre stvara na mentalnom planu, pre nego što se pokaže u objektivnoj stvarnosti.
- Uvek izražavajte afirmacije na najpozitivniji mogući način. Potvrdite uvek ono što stvarno želite, a ne ono što NE ŽELITE. Nemojte reći, npr "Ja više ne kasnim", nego " Ja ustajem na vreme i pun energije, odmoran i čio idem na posao". Ovim osiguravate da sami kreirate najpozitivniju moguću mentalnu sliku. Ukoliko ipak morate da pozitivne izrazite negativnom, propratite je jednom uopštenom pozitivnom.
- Što su afirmacije jednostavnije i kraće, to su efikasnije. Jer afirmacije treba da budu jasan izraz koji prenosi jak osećaj; što više osećanja prenosi, to će utisak na Vaš um biti veći.

Evo nekih:
Ja sam gospodar svog života
Ja sam izvanredna osoba puna raspoloženja i ljubavi
Volim i cenim sebe onakvog kakav jesam.
Prihvatam sva svoja osećanja kao deo sebe.
Volim da volim i da budem voljen
Ja sam otvoren kanal kreativne energije.
Ja sam izvanredno zdrav, i zračim lepotom !
Pozitvna energija cini cuda :D



teoretski je odlicno ali smo SVI vec ISUVISE plastificirani time.
Oblepljuju nas takvim "faktima" raznih priroda od rodjenja.

Izjava koja nema potporu u nasem vlastitom iskustvu ostaje izvan domena istinskog.

Rad i usmeravanje sebe ka iskoristavanju licnih resursa koji su nam aduti je najbolji i jedini pravi nacin sve vece licne afirmacije.
Nema ni cara ni kralja koji nas moze svojom izjavom u toj meri afirmisati kao sama prosta cinjenica da smo nesto zbilja odlicno uradili, da nesto usled naseg angazmana odlicno funkcionise.
 
takvi instant recepti samoafirmacije popravljaju raspolozenje tek koliko podignu ego

ako zaista upoznas sve dubine i visine sebe, sve sadrzaje, kakvi god da su i prihvatis ih bez osude, tek ces onda moci istinski da delujes unutar sebe i da se menjas na zeljeni nacin.

te knjizice su veoma lepo napisane, pitke i pevljive, gode ljudima ali ljudi nakon toga ne odmicu dalje od toga, uzmu nakon nje ponovo slicnu od istog autora ili gotovo istovetnu tematiku od drugog ;)
 

Back
Top