Guild Wars

SiviStojko

Početnik
Poruka
11
Evo, vec dve nedelje igram igru Guild Wars i prezadovoljan sam. To je MMORPG igra pa bih savetovao svim ljubiteljima igara ove kategorije da obavezno trknu do Platoa i kupe svoj original. U pitanju je ista stvar kao i WoW ali samo malo drugacije. Buduci da je Guild Wars potpuno besplatan za igranje za razliku od WoW i na gotovo svim sajtovima se rangira vise od WoW-a, definitivno vise nema razloga igrati WoW. Ova igra je zadala udarac svim vecim proizvodjacima igara jer nudi mnogo a ne naplacuje mesecno igranje; tako da ce ostali morati da postanu besplatni ili da ponude mnogo vise od Guild Wars nebi li ostali konkurentni.
Sa druge strane, Guild Wars je igra koja je napravljena za brzo igranje i da bude zabavna cak i kada imate 15 min. do odlaska u skolu. A to direktno znaci da nemorate da potrosite stotine sati kao u WoW-u da biste mogli da 'prebijete' neke extra face.
Kao sto ime kaze, u igri imate mogucnost da pristupite nekom od mnogobrojnih guildova. Poenta takve organizacije je da organizujete borbe guildova i rankirate svoj 'Serbian Most Wanted' guild sto je mocuce vise na lestvici u hall of fame. Sa druge strane, u gildu se mozete daleko lakse organizovati za neku misiju, postavljati pitanja iskusnijim igracima ili se jednostavno druziti sa ostalima...
Ako niste do sada videli kako izgleda ova 3d rpg online igra, ucinite to na www.guildwars.com
A ako zelite da me kontaktirate u igri, ja sam Stari Vujadin :) Recite sta mislite o igri
 
SiviStojko:
Evo, vec dve nedelje igram igru Guild Wars i prezadovoljan sam. To je MMORPG igra pa bih savetovao svim ljubiteljima igara ove kategorije da obavezno trknu do Platoa i kupe svoj original. U pitanju je ista stvar kao i WoW ali samo malo drugacije. Buduci da je Guild Wars potpuno besplatan za igranje za razliku od WoW i na gotovo svim sajtovima se rangira vise od WoW-a, definitivno vise nema razloga igrati WoW. Ova igra je zadala udarac svim vecim proizvodjacima igara jer nudi mnogo a ne naplacuje mesecno igranje; tako da ce ostali morati da postanu besplatni ili da ponude mnogo vise od Guild Wars nebi li ostali konkurentni.
Sa druge strane, Guild Wars je igra koja je napravljena za brzo igranje i da bude zabavna cak i kada imate 15 min. do odlaska u skolu. A to direktno znaci da nemorate da potrosite stotine sati kao u WoW-u da biste mogli da 'prebijete' neke extra face.
Kao sto ime kaze, u igri imate mogucnost da pristupite nekom od mnogobrojnih guildova. Poenta takve organizacije je da organizujete borbe guildova i rankirate svoj 'Serbian Most Wanted' guild sto je mocuce vise na lestvici u hall of fame. Sa druge strane, u gildu se mozete daleko lakse organizovati za neku misiju, postavljati pitanja iskusnijim igracima ili se jednostavno druziti sa ostalima...
Ako niste do sada videli kako izgleda ova 3d rpg online igra, ucinite to na www.guildwars.com
A ako zelite da me kontaktirate u igri, ja sam Stari Vujadin :) Recite sta mislite o igri
A jel' se moze igrati vanmrezno?
 
Ja cu igru kupiti cim polozim prijemni tj. 29. ili 30. E sad posto si je ti kupio da te pitam nekoliko stvari.
1. Da li postoji neki nas guild u kome su samo nasi ljudi, i da li si ti u njemu
2. Koliko nasih ljudi igra
3. Pretpostavljam da se exp deli ravnomerno, a sta je sa item-ima jel to po principu ko prvi devojci njemu devojka ili se i to deli
4. Gledao sam na sajtu da ce se tu praviti jos chaptera, jel sada postoji samo jedan ili vise ?
5. Koliko kosta igra u Plato-u

Aj ako te ne mrzi odgovori mi na ova pitanjca
Hvala

Poz
 
Igra kosta 2000din(jeftino s obzirom da je igra nova).
Ne moze se igrati van interneta.
Za sada postoji nekoliko gildova koji su sastavljjeni iskljucivo iz domacih clanova a ja sam u jednom od njih. Lepo bi bilo kada bismo se ujedinili, ali kada nemozemo u stvarnom zivotu zasto bismo u igri?! Ne daj boze da se Srbi sloze. Tako da se ukupan broj nasih igraca koji ja procenjujem na oko 20 rasirio u nekoliko domacih gildova.
Exp. points se dobija u zavisnosti od broja clanova u grupi, a to nije proporcionalno srazmerno pojedinacnom ucinku u borbi. Dakle, ako na pr. neko pre tebe stigne do neprijatelja i ubije ga a ti nisi stigao ni da zamahnes, dobices onoliko exp. koliko bi dobio da si ga ti ubio. Dakle, ova stvar je ista kao i u WoW-u. Jos jedna stvar. Ako si na primer lv15 a boris se sa nekima koji su lv6, 7 neces dobijati exp.A ako ubijes nekoga ko je veci lv. od tebe onda ces dobiti mnogo vise exp. nego inace.
Itemi u igri koje ostavljaju neprijatelji kada ih ubijes se dodeljuju, sto znaci da item kada 'ispadne' uvek pripadne nekome iz grupe tako da nemoze neko da ti izme ono sto ti pripada i ti nemozes uzeti item na kome pise neko drugo ime. Ta kompjuterska podela je ravnomerna sto se odnosi i na novac. Novac se uvek deli ravnomerno u odnosu na broj clanova u grupi nezavisno od toga ko ga je pokupio i ko je koji level. Medjutim, nemozes da biras koji ce item pripasti tebi a koji nekom drugom. Ovaj detlaj su zaista fer i posteno uradili.Ostaje nam samo da biramo sa kim cemo da osnujemo grupu ljudi sa kojima cemo raditi questove, misije i slicno. Ali, nemorate se uopste organizovati. Mozete sve da radite sami ili da jednostavno unajmite najamnike koji su besplatni(ali podela itema i novca vazi i za njih).
Za sada u igri postoji samo jedna oblast odnosno jedna mapa. Medjutim ,to uopste ne kvari igracki dozivljaj jer se na mapi nalaze veoma razlicita podrucja sa razlicitim neprijateljima. Tek za koji mesec mozemo ocekivati prosirenje igre u vidu vise itema i novih podrucja koja ce biti uprkos svemu bespaltna.(planirali su da ne naplaciju mesecno igranje na serverima da bi naplacivali expansion pack-ove ali izgleda da ce biti besplatni)
Evo nekih losih strana ove igre.
Ima jako malo itema i kod merchanta (trgovca), nemozete prakticno nista da kupite od oruzja. Sa novcem koji skupljte u igri nemate na sta da potrosite jer sve dobro i vredno nalazite iskljucivo u igri. Igra je kao sto rekoh u prvoj poruci napravljena za brzu zabavu tako da se sve svodi na 'krljanje' neprijatelja; dok ste u WoW-u mogli lepo da kupite stap za pecanje i lepo u jezercetu povrh svega zabacite i iskulirate...ili ste mogli da zapecete na rostilju meso koje ste 'dobili' kada ste ubili neku zivotinju. A to znaci da nemate iteme koji predstavljaju hranu za dopunu energije i nemate konje koji predstavljaju prevozna sredstva. Tih stvari opustajucih i drugacijih od svega sto se u igri nalazi, nema! Mozete klikom na grad ili outpost koji vam se nalazi na mapi momentalno otputovati u isti sto je sasvim ok jer bismo dane trosili da bismo presli iz tacke a u tacku b kao sto je to u WoW-u. Energija se kada niste u borbi popunjava jako brzo za razliku od WoW-a i u toku borbe se moze dopunjavati raznoraznim skroll-ovima koji su pozitivna strana ove igre. Skrollova ima nekoliko stotina koje tokom igre skupljate i azurirate u gradovima jer nemozete sa sobom imati vise od 8. A skrollovi su dakle kao magije koje mozete koristiti beskonacno puta. Svaki lik odnosno profesija ima svoje skrolove tako da je na vama koju cete kombinaciju izabrati.
Igra je u svakom slucaju veoma interesantna, sta da vam kazem kada je rangiraju vise od WoW-a :)
 
Jos jedna stvar.
Sajtovi su izuzetno brzi tako da igru mogu da igraju bez problema i oni koji imaju modem dial-up konekciju (kako je receno na njihovom sajtu).
Postoji jedna velika razlika o odnosu na WoW. Naime, questovi, misije i sl. koje radite sami ili sa drugima u grupi su PRIVATNI. A to znaci da ne mozete da naletite ninakoga dok nesto radite osim vas koji ste se ogranizovali. To je dobro jer bi bilo mnogo konflikata. Sta ako ste na pr. krenuli u neku misiju sa ortacima da ubijete nekog opakog zmaja a ono stoji 50 igraca u redu da ubiju tog istog zmaja:) Jedino u gradovima, outpost-ovima vidjate druge igrace gde se inace ogranizujete, kupujete, preprodajete ili sta vec. Cak i takva mesta su podeljena na district-e odnosno servere da nebi se ni u jednom trenutku dogodilo da se na jednom mestu zatekne previse igraca. Pa ako zelite da se nadjete sa nekim, samo treba da budete u istom districtu:)
U svakom trenutku, ma gde bili mozete da razgovarate sa svojima iz gilda sto je vrlo pozitivna stvar za razliku od WoW-a u kome vas niko nece cuti ako nije u blizini.
 
Super, super... hvala ti na ovako opsirnom odgovoru. Nego znas li kako se zovu ti domaci guild-ovi ? Dobro sigurno znas kako se zove taj u kom si ti :) Jel bih i ja mogao da se uclanim kad kupim igru ili je to samo nesto privatno, samo ortaci iz kraja ili tako neka fora ?
Zaboravio sam da te pitam kakvu konfiguraciju i vezu imas i kako ti radi ?
Ja imam kablovski 128kbs
a konf. je
proc: Athlon64 3000+
mat: MSI K8N Neo
ram: Kingston 512 DDR400
graf: Sapphire Radeon 9600XT 256MB
hard: 120GB Maxtor SATA 8MB Cache
zvucna: SB Audigy LS
...
Poz
 
Poenta jeste da nas ima sto vise, tako da cete primiti bilo koji od gildova. Kakva crna clanarina?! Zar mislis da bi neko igrao igru u kojoj se placa clanarina. Platiti igranje na serveru bi bilo jos nekako podnosljivo ali clanarina.
Zovu se: The four S guild, Serbian most wanted, Ratnici praskorodja ... Ali, uopste nije bitno kako se oni zovu jer u igri nemozes da izlistavas gildove,njihova imena, clanove i tako to. Jedino je bitno ime igraca, tako mozes da udjes u gild i da pricas sa nekim.
Imas odlicnu masinu, vise nego sto ti je potrebno. Ja na pr. igram na 1800mhz, sa gforce 4 mx 440 i sa 64k internetom pa nemam nikakvih problema.
 
U kom si ti od ova tri? Koji je trenutno najbolje rangiran ? Jel bi moglo recimo kad ja kupim posaljem ti na PM pa se dogovorimo gde da se nadjemo pa da me pozoves u taj tvoj guild ? Bilo bi super kad bi moglo.

P.S Sad sam skinuo sve one filmice i intro i ostalo... DO JAJA... toliko mi se igra, ali ne mogu :( glupi prijemni na glupom ETF-u :) ali kad polozim 8) :D

Poz
 
Ma opusteno, samo ti lepo radi, uci i polozi prijemni. Ovo je ionako samo igra. Bice ih jos mnogo i uvek ce biti nesto novo da se proba, odigra itd.

Medju tim nasim gildovima u igri samo se jedan rangira jer jedini taj ima gild hall. To je gradjevina koja pripada samo clanovima tog jednog gilda i ona je uslov da bi se gild uopste rangirao. Problem u celoj prici je u tome sto on kosta 80 000 gild wars golda tako da je prosecnom gildu pootrebno nekoliko clanova-fanatika da igraju nekoliko meseci da bi skupili toliko love :)
 

Back
Top