koleno

wenera

Početnik
Poruka
29
pre par godina povredio sam koleno(meniskus)i od tada ne treniram!sada mi se desava da kada pomeram kukove levo desno nesto pukne!!kod levog kuka.nije neki jak bol ali se plasim.i koleno koje sam povredio je na levoj nozi.da li to ima veze??
jedan decko mi je rekao da sve to polazi od kolena i posto ga nisam operisao da ce mi to preci na kuk i da ce biti gore..sta vi mislite??
 
Ne mora da znaci da su"preskoci" u kuku povezani sa kolenom,ali je verovatnoca velika.Poremecene zglobne veze dovode do rusenja odnosa izmedju segmenata i ako koleno ne vrsi svoju funkciju u potpunosti logicno je da kuk trpi pritisak na mestima koja nisu za to predvidjena.Mesta panici nema ako nemate jake bolove ali pravovremena poseta ortopedu i fizijatru moze vas postedeti neprijatnih bolova u buducnosti.Pozdrav...
 
A KAKO MOZE DA SE PROVERI DA LI SU ZGLOBOVI U REDU??SNIMANJEM ILI..?
LICNO MISLIM DA JE SVE TO NEKAKO POVEZANO I DA IDE OD KOLENA.EVO U POSLEDNJE VREME CELA LEVA STRANA MI SE PONASA NEKAKO CUDNO.KUK..LEVO RAME NPR.ISTO SE NESTO "CUJE" NESTO KAO PUKNE PONEKAD.
STA MISLITE DA IDEM KOD ORTOPEDA ILI FIZIJATRA I KOLIKO OZBILJNO MOZE DA BUDE?
MOZDA NISAM POMENUO DA OD KADA SAM POVREDIO KOLENO, POSLE TOGA NA NEKOM BASKETU ILI SL. REDOVNO MI JE "ISPADALO" KOLENO.PAR PUTA MI SE TO DESILO.
I VISE NE POMISLJAM DA IDEM NA NEKI SPORT..STA DA RADIM?MNOGO ME SPUTAVA TO KOLENO.NIJE POMAGALO NI KADA SAM GA BANDAZIRAO..
 
Ne znam odakle ste,ali da bi mogli da uradite kompletnu dijagnostiku potrebno je da uradite rtg i ultrazvuk kolena i da sve to pogleda neki dobar ortoped.Kad ortoped da svoj sud,onda mozete otici kod fizijatra koji vam moze prepisati fizikalnu medicinu.
U Bgd mozete to uraditi na ortopedskoj klinici Banjica(ne znam da li je ovo dozvoljeno,ali mislim da je tu dr.Ganic specijalista za koleno),na VMA ili na Klinickom centru.
Ti ispadi kolena nisu bezazleni i potrebno ih je sto pre sanirati,a to da vam reaguje cela leva strana je logicno jer se ne oslanjate dovoljno na tu nogu pa kicmeni stub trpi i kompenzuje nedostatak funkcije kolena.
Izvinite na preopsirnosti,ako vam treba jos neka informacija slobodno posaljite pp.
 
Sta znaci rtg?Rentgen?
Ne bi da se snimam..Nasnimao sam se kao klinac puno puta pa ne bi da se zracim.Ali ako mora..Mozda bolje ultrazvuk?Sta mislite sta ce reci ortoped kada zavrsim sa pregledima?Hoce prepisati terapiju neku ili mozda operaciju?
Pozdrav i hvala na savetima!
 
wenera:
Sta znaci rtg?Rentgen?
Ne bi da se snimam..Nasnimao sam se kao klinac puno puta pa ne bi da se zracim.Ali ako mora..Mozda bolje ultrazvuk?Sta mislite sta ce reci ortoped kada zavrsim sa pregledima?Hoce prepisati terapiju neku ili mozda operaciju?
Pozdrav i hvala na savetima!

rtg jeste rentgen i morali bi ste da ga odradite jer ultrazvukom se moze sagledati samo stanje mekog tkiva,a ne i eventualne kostane deformacije!
sta ce vam reci ortoped stvarno ne znam to ipak morate proveriti sami.Pozdrav...
 

Back
Top